Якщо часом вам захочеться 45 хвилин кохання в “живому” тунелі або подивитися на Будинок з химерами, в якому мешкають люди — маршрут вихідного дня якраз підійде. Послухайте легенди про привидів в замку Любарта, а потім і на Тараканівський форт для гостроти відчуттів
Поїхати з Вінниці до одного з найдавніших міст Західної України Луцька в компанії інших подорожувальників — те, про що мріяла Тетяна Адаменко.
- Давно хотіла поїхати до Луцька, а саме в замок Любарта та до Тараканівського форту. І тут така можливість! Дуже круто було, — каже дівчина. — Але трохи завадила погода: дощ, сильний вітер.
Тетяна в Тунелі кохання. Там побачила як рухався локомотив з вагоном, що буває досить рідко
Організували відпочинок туристичний оператором “Бомба-тур”. О другій годині ночі 22 квітня, в суботу, автобус із компанією мандрівників вирушив на Захід. І в той же день о 23.30 вони вже повернулися назад. За один день Тетяна побувала в Тунелі кохання, що на Рівненщині, потім годин 5-6 прогулювалася містом Луцьк.
Цй камінь знаходиться біля входу до Тунелю кохання.
Тунель кохання в Рівненській області
- Їхати сюди однозначно варто за купою позитивних емоцій та вражень, та за сувенірчиками. У Луцьку дуже багато різних пам’яток, які варто хоча б побачити: Кафедральний костел святого Петра і Павла, Свято-Троїцький кафедральний собор, Будинок родини Косачів, площу в центрі міста, Лютеранську кірху, Будинок скульптора Миколи Голованя (Будинок з химерами). Останній ми тільки ззовні подивилися, всередину не заходили, тому що там живуть мешканці, — каже вінничанка.
Будинок скульптора Миколи Голованя (Будинок з химерами)
Заходила і до замку Любарта. Він ще зображений на банкноті номіналом 200 гривень. Зараз це великий музейний комплекс, в якому часто проходять маскаради, конференції та лицарські турніри. Щоправда, коли наша мандрівниця приїхала до замку, ніяких заходів не проводилося. Зате була можливість послухати чимало легенд від екскурсоводів та почитати старі написи на стінах замку, які надряпали сотні років тому.
Замок має три високі прямокутні вежі: В'їзну, Стирову та Владичу. Відвідувачі можуть оглянути експозиції єдиного в Україні музею дзвонів, музею книги, а також художнього музею. Замовивши екскурсію, можна піднятись на найвищу вежу Замку (27 метрів), або ж оглянути фундаменти давньої церкви Іоанна Богослова — православної святині Лучеська, розташованої на замковому подвір'ї.
Після екскурсії Луцьким замком відправилися в інший — князів Острозьких в місті Дубно Рівненської області.
Колись споруда приваблювала татар і козаків, через те, що там зберігалися величезні скарби князів Острозьких. Та за довгі століття ніхто так і не зміг завоювати фортецю. До речі, події, описані у повісті Гоголя «Тарас Бульба», відбувалися під Дубенським замком. Зараз у замку проводять театральні вистави, концерти, зустрічі і навіть весілля. Цікаво також подивитися на виставку історії тортур та покарань, де знаряддя тортур відтворені у натуральну величину.
З Дубна поїхали до таємничого Тараканівського форту — величезної оборонної споруди з каменю, цегли та бетону.
Фото: ua.igotoworld.com
Її збудував у 19 столітті царський уряд для захисту залізничної гілки Київ-Львів. Багато хто називає форт Містом привидів. А на його території було відзнято деякі кадри українського фільму “Поводир”.
— Не дивлячись на таємничість місця, мені не було моторошно, навпаки — дуже цікаво було ходити різними підземеллями та лабіринтами, — каже Тетяна. — От хто полюбляє екстрим і не боїться темряви, тим їхати сюди.
Координатори мандрівки разом із подорожувальниками
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 27 від 2 липня 2025
Читати номер