Як економно відпочити на відомих курортах: Туреччина, Кіпр, Ізраїль

Як економно відпочити на відомих курортах: Туреччина, Кіпр, Ізраїль

Мандрівниця Ірина Пишна бюджетно подорожує світом 10 років.

 За $200 вона літала в Стамбул, об’їздила весь Кіпр на орендованій Mazda та 

ночувала в наметі на узбережжі Середземного моря в Ізраїлі. 

 

Співзасновниця турклубу «Бідняжка» Ірина Пишна розказала про досвід економних поїздок, поділилася лайфхаками та корисними посиланнями. Мандрівниця розповіла про країни, в які не потрібна віза. Наприклад: Туреччина, Республіка Кіпр, Ізраїль. 

Туреччина, Стамбул

Переліт — $120

Відео дня

Хостел — $14

Саме з цього міста почалися її мандри світом. Бюджет — $200. Квитки купувала в «Turkish Airlines» за $120 в обидві сторони. 

— Можна полетіти і дешевше, якщо постійно моніторити чи не з'явилися вигідні пропозиції, — говорить дівчина. — Я знаю, що із Запоріжжя дешево літають. Інколи можна знайти варіанти перельоту за $39 доларів  із Запоріжжя в Стамбул і назад.

Стамбул

Кіпр

Переліт — 100 євро

Хостел  — приблизно 10-12 євро.

Летіли втрьох компанією Wizz Air, на сайті якої можна знайти дуже дешеві квитки.

Як каже Іра Пишна, на Кіпрі дуже класно брати машину напрокат, якщо ви маєте водійське посвідчення і досвід.  Для цього треба залишити заставу в розмірі 500 євро. Потім вам ці гроші повертають і вираховують з них 30 євро за саму послугу (за день). Так «накатали» десь 700 кілометрів.

—  Ми провели на Кіпрі тиждень і встигли об’їхати на Mazda 3 весь острів. Кожен день - інше місто. Незручність хіба що в тому, що там кермо з правої сторони, — розповідає вінничанка. —  Водії дуже чемні. Номери на прокатних машинах червоні, тому всі розуміють, що ви турист. Іноді, щоб зекономити, ми втрьох ночували в машині. Це було круто. Зупинялися на березі Середземного моря, а позаду нас залишалося світло нічного міста. Пам’ятаю, як сиділи на узбережжі з вином. Було дуже романтично і гарно.

Кіпр

Ізраїль

Переліт — $120

Хостел —  $10

Як тільки дівчина дізналася про те, що з Вінниці можна полетіти в Ізраїль, одразу ж купила квиток разом із ще двома друзями. На День Європи ще давали знижку 10%, тож квитки в дві сторони коштували усього $100. А загальні витрати склали $450. У країні дуже розвинений автобусний туризм, тому їздили саме на ньому. Автобуси, зазвичай, обладнані кондиціонерами і wi-fi. Зупинялися також у хостелах. Але одну ніч, коли був Шаббат, спали на узбережжі.

— Громадський транспорт в Шаббат не їздить, все закрито, — каже Ірина Пишна. — Ми про це знали, тому намет став у нагоді. Поїхали на одне узбережжя, а навколо взагалі нічого. Але там на пляжі стояли спеціальні кабіни з усім необхідним: душ, туалет, мило. Тож ми встановили намет і ходили в душ на берег моря.

Економили і на харчах, тому що Ізраіль — дуже дорога країна. Звичайний бургер, за словами Іри,  коштує десь $10 (270 гривень). Тому хлопці їли «мівіну», а вона — вівсянку з пакетиків.

Якщо після приїзду в країну спитали лише ціль візиту, то коли вже поверталися назад додому,  в аеропорту дівчину обшукували три години. Кожну річ багажу перевіряли сканером.

Ізраїль

Ізраїль

Чому не автостопить

— Мені це не близьке. Тим паче, що я дівчина і переймаюся за свою безпеку. Так, це круто, коли ти студент, але я вже трохи виросла з цього. І коли їжджу на тиждень, хочу побачити максимум місць.  Для мене простіше витратити на переїзд автобусом, грубо кажучи, 15 євро, ніж, приміром,  сім годин “голосувати”, щоб застопити якусь машину. Я не готова втрачати час, щоб зекономити.

 

Корисні ресурси

 Про бюджетні подорожі — https://vk.com/travel193land, https://vk.com/vandroukiby

 Готові варіанти подорожей —  https://vandrouki.by/

Про дешеві перельоти до Європи — https://vk.com/lowcostavia 

Перельоти — https://www.ryanair.com/gb/en/ https://wizzair.com/ 

Класний ресурс для пошуку готелів — http://www.booking.com

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • А. Л.
    спать в машине..... романтика пипец!!!!ноги отекли, шея болит... дешевая рыбка
  • Иванов Иван
    касету змагнитофоном прывезла?

keyboard_arrow_up