З 11 грудня минулого року на вулиці Вінниці вийшли інспектори з паркування — новоствореної муніципальної служби, яка слідкуватиме за порядком на автостоянках міста.
За перший місяць інспектори виявили 13 572 порушень правил стоянки, про що повідомили на сайті міськради. І це тільки у Центрі Вінниці, де зараз працюють шість інспекторів.
Нині інспектори пояснюють водіям правила ПДР щодо паркування, зупинки та стоянки. Вони виявляють порушення правил дорожнього руху, спілкуються із водієм та пропонують йому забрати машину.
— Нині роз’яснювальна робота. Плануємо, що інспектори не будуть штрафувати протягом 1,5-2 місяців, — говорив начальник відділу паркування міськради Геннадій Богуславський на презентації роботи муніципальної служби, 11 грудня.
Виходячи з цього, орієнтовно, у лютому-березні 2020 року стартує другий етап діяльності — фотофіксації правопорушень та винесення постанов про правопорушення. Робити це зможуть і без присутності водія: муніципальна служба отримає доступ до реєстрів МВС і зможе розсилати «листи щастя» зі штрафами на пошту власникам авто.
— Ми виконали усі умови для того, щоб нам МВС надало доступ до Єдиного державного реєстру власників транспортних засобів і до реєстру адміністративних правопорушень. Наразі чекаємо відповіді.
Поруч з муніципальним Ситуаційним центром облаштовано спеціальну кімнату. Тут встановлена необхідна апаратура, два великих монітори, на яких ми будемо бачити, як працюють наші інспектори в онлайн режимі та маршрут їхнього пересування по місту. Наразі у нас закуплена вся необхідна апаратура та спеціальні пристрої, якими будуть користуватися інспектори з паркування, — розповів Богуславський.
Процедура винесення штрафу буде наступною:
Інспектор відділу з паркування примічає авто, яке припарковане з порушенням. Він фіксує машину на планшет — 2-3 фото з кількох сторін, що доводять порушення. Надалі на чековому принтері друкує інформацію про штраф з реквізитами куди його оплатити. Його видає водію або ж залишає на лобовому склі, під «двірником». Паралельно, вся інформація передається на спецкімнату в міськраді, де фахівці матимуть доступ до баз МВС.
Спецкімната відділу з паркування в будівлі міськради
Міськрада встановила, що відділ з паркування зможе штрафувати за порушення стоянку на пішохідних переходах, тротуарах, велодоріжках та у місцях, які не передбачені для паркування (штрафи 255 і 510 гривень, частина 1,3 статті 122 Адмінкодексу; стаття 152-1 Адмінкодексу - авт.).
За неправомірну стоянку на місцях для людей з інвалідністю продовжить виписувати протоколи патрульна поліція. Але муніципальні інспектори зможуть викликати евакуатор, який буде вивозити машину порушника на штрафмайданчик. Спецтранспорт закуплять протягом 1-2 кварталу 2020 року за кошти міста.
В Україні планують істотно збільшити штрафи за неправильну стоянку автомобіля. Відповідний законопроект №2628 вже зареєстрований у Раді та переданий на розгляд у профільні комітети, передає телеграм-канал «Адвокат Права».
Законопроект передбачає, зокрема, збільшення штрафу за стоянку в забороненому місці з 510 грн до 3 400 грн.
За зупинку на місцях для людей з інвалідністю передбачається штраф у 34 тисяч гривень. Також 34 тисячі доведеться заплатити тим автомобілістам, хто без підстав використовує знак «водій з інвалідністю».
Важливий момент: 70% від штрафу буде йти в місцеві бюджети, аби влада сумлінно робила розмітку в місцях паркування. Її, до речі, теж хочуть змінити. Суцільна жовта лінія, яка використовується в розмітці для позначення заборони зупинки, мало виділяється на дорозі, йдеться в пояснювальній записці до проекту. Тому розмітку зроблять більш контрастною за розміром, формою і кольором.
Тим часом, вінницькі водії дорікають владі, що у місті дефіцит місць для стоянки. З цим погоджуються чиновники: у Вінниці є 7421 легальне паркомісце і можливість зробити ще 4000 місць. Але це не врятує ситуацію з дефіцитом. Вінниці потрібні багатоповерхові паркінги.
Чи вдасться навести лад на вулицях?
Читайте також:
Фото: vmr.gov.ua, архів «20хв»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер