Живитиме будинок з усією технікою. Якими бувають генератори та скільки вони коштують?

Живитиме будинок з усією технікою. Якими бувають генератори та скільки вони коштують?
  • Безболісно переносити відключення світла найближчої зими можуть допомогти генератори.
  • Яку потужність вони мають? Скільки коштують? Де їх знайти? Ми дізналися.

Наслідки чергової масованої атаки росіян проти української енергетики не змусили на себе довго чекати. Вже наступного дня, від понеділка18 листопада, в областях запровадили графіки відключень світла. Вінниця також їх має, про що, зокрема, свідчить гудіння генераторів, що заполонили вулиці міста. 

На цьому тлі, а також, враховуючи численні заяви міжнародних й українських експертів та офіційної влади про наближення найважчої зими, питання наявності резервних джерел живлення, неабияк актуалізувалися. Погляньмо, що ж сьогодні пропонують на вінницькому ринку генераторів. 

Однак перед цим нагадаємо, що у приміщеннях, зокрема квартирах, генератори заборонено встановлювати, оскільки є висока ймовірність отруїтися чадним газом. А у приватних будинках їх використовують досить активно. У цьому можна переконатися, пройшовши вулицями приватного сектора під час вимкнення світла — звідусіль чутно безперебійне гудіння двигунів.

Відео дня

@vn20minut Скільки коштують генератори та які вони бувають? Розповідаємо у відео ▶️ #генератор #світло #електроенергія #відключеннясвітла #ціна #ціни #живлення #порівняння #вінниця #україна #війна ♬ оригінальний звук - Новини Вінниці

Наразі генератори продають чи не в кожному магазині побутової техніки: різної потужності, модифікацій та, звісно ж, ціни. З усього цього переліку потрібно вибрати такий, що здатен задовольнити ваш запит: чи мова лише про освітлення, або вам потрібно забезпечити безперебійну роботу побутової техніки.

Відкривши Google, дізнаємося, що існує кілька типів генераторів: газові, дизельні, комбіновані та бензинові. Оптимальними для використання в міських умовах є бензинові, хоча у кожному випадку це питання потрібно вивчати окремо. 

Якщо ви усе-таки вирішили придбати такий пристрій, то перш за все потрібно розрахувати потужність генератора, аби ним можна було закрити усі ваші потреби. Для цього існують спеціальні таблиці, які нескладно знайти в інтернеті. Іншим, простішим варіантом розібратися з усіма його можливостями є консультації безпосередньо у фахівців, зокрема, в магазинах побутової техніки.

Генератори на 2-3 кВт

Такі пристрої є відносно бюджетними й підходять як для дачі, так і для використання у приватному будинку. Потужності генератора вистачить для живлення холодильника, пральної машини, мікрохвильової печі, свердловинної помпи та освітлення. Однак за умови, що навантаження буде розподілене у часі. 

З такою потужністю можна знайти інверторні бензинові генератори, вартість яких стартує сьогодні від 12,5 тисячі гривень. Бензиновий генератор — від 8 тисяч гривень. Двопаливні генератори (бензин + газ) — від 13 тисяч гривень. 

Де продають: Rozetka, «Дніпро-М», «Епіцентр», Comfy, Eldorado, «Фокстрот», MoYo…

Генератори на 5-6 кВт

Це ваш варіант, якщо до вищеперелічених приладів хочете додатково використовувати, скажімо, комп'ютер або телевізор. Потужності такого пристрою також вистачить для повноцінної роботи електроплити. 

Бензинові генератор вартують від 25 тисяч гривень. Газобензинові прилади цієї потужності продають від 33 тисяч. Інверторні - від 29 тисяч. 

Де купити: Rozetka, «Дніпро-М», «Епіцентр», Comfy, Eldorado, «Фокстрот», MoYo…

Генератори на 7-8 кВт

Таке обладнання підійде для великого будинку, адже потужності вистачить на одночасне живлення електрообігрівача, котла, а також техніки на кшталт фену, праски чи пральної машини. Часом генератори саме такої потужності використовують підприємці для живлення невеликих крамниць. 

Сьогодні на ринку доступно чимало пропозицій з такою потужністю. До прикладу, бензиновий генератор коштуватиме в середньому 45-50 тисяч гривень. Вартість комбінованого генератора (бензин + газ) обійдеться приблизно в 50 тисяч гривень. Інверторний бензиновий генератор коштує орієнтовно 70 тисяч. А інверторний газобензиновий генератор — від 70 тисяч гривень. 

Де купити: Rozetka, «Дніпро-М», «Епіцентр», Comfy, «Фокстрот», MoYo…

Генератори на 9-10 кВт

Таких потужностей вистачить не лише для великого будинку, але й для магазину середніх розмірів. Ним можна заживити все торгівельне обладнання, включно з системами сигналізації, відеофіксації та морозильними камерами. 

На ринку сьогодні представлені бензинові генератори такої потужності, що вартують від 70 до 370 тисяч. Та дизельні, вартість яких починається від 70 тисяч гривень. 

Де купити: Rozetka, «Фокстрот», MoYo…

Відповідно, оптимальним рішенням для приватного будинку буде електрогенератор, потужністю 2-3 кВт. Максимально комфортно у приватній оселі можна почувати з генератором на 5-7 кВт.
 

Читайте також:

Скільки треба відкладати, щоб купити житло у Вінниці? Ми порахували

На Вінниччині зафіксували 13 повідомлень про наслідки ворожої атаки

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (6)
  • Георгій

    А хто заважає встановити парові двигуни з генераторами? Чим палити то не проблема. Деревини після очищення дерев повно. І не тільки. Солома сояшник кукурудзення очерет нарешті.
  • Nadia Kyrychenko

    Ще не всі генератори продали?
    Кому там ще мільярда не вистачає?😈
  • Anatolii

    Йдіть в жопу, бариги
  • Лариса Басько

    Пішли ви...

keyboard_arrow_up