Жінки чергують вдень, чоловіки – вночі. Печерський суд ухвалив забрати цукор з Кирнасівки

Жінки чергують вдень, чоловіки – вночі. Печерський суд ухвалив забрати цукор з Кирнасівки
У Кирнасівці знов протистояння між місцевими і заїжджими, які мають намір вивезти цукор і порізати завод
  • Селище Кирнасівка вкотре перетворюється на гарячу точку в області
  • Невідомі для місцевих люди у супроводі поліції зайшли на завод
  • Над селом прозвучав тривожний дзвін —  і люди зібралися на захист підприємства
  • Оцінивши ситуацію, непрохані гості покинули заводську територію
  • Місцеві виставили цілодобову охорону: вдень чергують жінки, вночі – чоловіки
  • Тим часом у них з’явилися проблеми. Які і чому?

У листопаді минулого року кирнасівчани не випустили з території заводу автомобіль, завантажений мішками цукру. Загалом мали вивезти 40 тонн солодких кристалів. Приїжджі зрозуміли, що їм не вдасться прорватися, тому довелося розвантажувати машину. Тільки тоді випустили за ворота два потужні автомобілі-рефрижератори.

Нині захисники заводу припускають, що ситуація повторюється. В село прибула група розвідки. Очікують, що слідом знов приженуть транспорт.

Тим часом у тих, хто відстоює завод, з’явилася проблема – вони опинилися сам на сам у протистоянні з приїжджими, які намагаються забрати цукор і порізати завод.

Відео дня

Нас обманули

— У грудні минулого року, точніше кажучи, 24 числа, у Тульчині в районній державній  адміністрації обговорювали, що буде далі з нашим заводом,  — розповіла 20 місцева активістка вчителька Ганна Супрун. – У присутності керівників району, селищного голови, нас, активістів, жорстоко обманули.

За словами співрозмовниці, один з приїжджих, назвався Сергієм Бевзенком. Повідомив усім, що його призначили новим директором Кирнасівського цукрозаводу.

Тут же почав розповідати про проект перепрофілювання роботи заводу, про будівництво біогазової установки. Назвав суму проекту – 180 мільйонів доларів.

— Уже цей факт насторожував. Хто це витратить таку велику суму грошей? – говорить співрозмовниця. —  Просто людям очі замилили, та й годі.

Бо вже невдовзі той само Бевзенко стверджував, що він вже не директор, що передав повноваження іншому.

З 18 по 20 лютого почали наїжджати невідомі люди. Пояснювали, що для вивчення ситуації.

На завод їх провела поліція

Співрозмовниця каже, що 20 лютого до заводу прибули поліцейські з Вінниці разом з п’ятьма невідомими людьми.

— Ми запитували, хто ці люди, але нам нічого не відповідали, ні вони самі, ні поліцейські, - розповідає Ганна Супрун.  — Один з поліцейських назвався Євгеном Кучеренком. Поводився не так, як це належить робити людині у погонах.

Представники Кирнасівки звернулися до тульчинської поліції з проханням виставити охорону заводу.

— У нас в районі все керівництво зараз є тими, хто тільки виконує обов’язки, —  уточнила співрозмовниця. —   І голови райдержадміністрації, і райради, і поліції. Чого ми добиваємося? Щоб нас вислухали і не дали можливості порізати завод і вивезти цукор.

Не допустіть побиття людей

Делегація від села зустрічалася з першим заступником голови облдержадміністрації  Сергієм Здітовецьким.

Кажуть, той уважно вислухав їх. Одразу взявся з’ясовувати деталі ситуації. По телефону доручив підлеглим надати документи. Обіцяв стати на захист людей, а що на ділі?

— Насправді все закінчилося відпискою, — каже Ганна Супрун. —  Ми отримали відповідь, де сказано, що завод є приватною власністю, тому влада не має права втручатися у його діяльність.

Як розповідають кирнасівчани, вони відчувають, що може знову повторитися ситуація, яка вже тут була. Привезуть ті тушок і почнеться бійка.

— Одного разу тут вже пролилася кров, —  говорять захисники заводу. —  Будемо захищати підприємство, як і раніше. Якщо поб’ють людей, хто відповість за це?

Кирнасівчани просять владу спрацювати на випередження —  не допустити протистояння.

Чергові змінюються вночі через дві години

— У суботу навколо заводу кружляли якісь машини, —  говорить Ганна Супрун. —  Мабуть, розглядали можливість, звідки ще можна заїхати на територію.

За словами співрозмовниці, крім головного, є ще два в’їзди. Однак там все перекрито бетонними плитами. Без використання крану їх не зрушити з місця.

— Там ніхто не чергує, — каже активістка. —  Якщо приженуть кран, це буде видно і чути. Чергуємо біля головного в’їзду. Тут теж встановили плиту. Вдень заступають на чергування жінки, вночі — чоловіки. Змінюються через кожні дві години.

Якщо виникне непередбачувана ситуація, чергові б’ють у дзвін. Його встановили майже  навпроти заводських воріт на протилежній стороні дороги.

Звуки дзвону означають сигнал тривоги. У таку мить кирнасівчани виходять зі своїх домівок і поспішають до заводських воріт.  

Печерський суд ухвалив віддати цукор

Анна Олійник, керівник відділу комунікації з громадськістю обласної поліції:

— Є ухвала Печерського суду Києва  передати цукор з Кирнасівського заводу одній з приватній структур, — пояснила Анна Олійник. —  Саме тому приїжджала поліція —  щоб забезпечити виконання ухвали суду. Однак люди не дали це зробити так само, як і восени минулого року. На цьому все закінчилося.

Одночасно продовжується розслідування кримінального провадження за статтею 191 Кримінального Кодексу України (Привласнення, розтрата чужого майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Справу про кирнасівський цукор розслідували майже всі правоохоронні структури —  і з Вінниці, і з Києва. Розслідування триває вже понад десять років. Час від часу на завод навідувалися підприємці, які стверджували, що це їхній цукор. Надавали документи.

 Однак на продукцію накладено арешт, бо триває розслідування. Тому вивозити заборонялося. Тепер є рішення Печерського суду про вивезення на утилізацію.

У Кирнасівці не вірять, що кристали утилізують. Пересиплять у нові мішки і продадуть. За інформацією одного з колишніх директорів заводу, на складах зберігається майже дві тисячі тонн цукру. Частину його все-таки вдалося вивезти.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (14)
  • Сргей
    Слухайте а як що до вас у хату хтось прийде і скаже вимітвйся звідси громада вирішила  хата вже не ваша Ви мабуть за вили візьметесь одразу.????
  • Андрій Коваль
    Молодці кернасівчани, так тримати.
  • Sokolenko Nikolai
    Не треба стояти, воно нічого недасть! Деж наш президент?????
  • Павло
    А ВЫ куды смотрите????
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera 12:12 До якого храму підете освячувати великодні кошики? Ми запитали вінничан 11:27 «Наречена» за 50 тисяч намагалася вивезти ухилянта. Це була її друга спроба 10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 14 – 19 квітня photo_camera 10:01 Що не можна робити у Велику Суботу: традиції та заборони напередодні Великодня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up