Земельний податок пропонують зменшити у 10 разів на сесії міськради

Земельний податок пропонують зменшити у 10 разів на сесії міськради
  • Громадські активісти пропонують депутатам знизити ставки податку з 0,3 до 0,03%. 
  • Це стосується присадибних ділянок, земель під садівництво, гаражі та забудову багатоповерхівками й приватними будинками.
  • Якщо зміни приймуть, то новація почне діяти з 1 січня 2020 року.

Через 10-кратне підняття ставки земельного податку (з 0,03 до 0,3%) власники ділянок під індивідуальне, колективне будівництво житлових будинків, гаражів, дач отримали тисячні рахунки від податкової у липні.

Під це рішення міськради підпадають близько 13 тисяч землевласників у Вінниці. У мерії не вбачають підстав для скасування податку, який вони вважають одним з найнижчих в Україні.

Податківці, які займаються збором податку, кажуть, що рішення міськради є остаточним. І за Податковим кодексом його вже не можна скасувати. Тільки у 2021 році депутати можуть встановити нову ставку податку.

Відео дня

Утім, громадські активісти, серед яких Таїса Гайда, Інга Фляжнікова, Володимир Воловодюк, Ганна Давиденко та Ольга Маліновська, підготували до сесії міськради проект рішення, яким повертають підняті ставки на колишній рівень. Але це стосується тільки ставок податку для фізичних осіб.

Пропонують зниження ставки земельного податку з 0,5% до 0,03% на землі для індивідуального садівництва, городництва. 

Зменшення ставки з 0,3% до 0,03% на землі:

  • для будівництва та обслуговування житлового фонду
  • для колективного житлового будівництва
  • присадибні ділянки
  • для колективного гаражного будівництва
  • для іншої житлової забудови
  • для індивідуального та колективного дачного будівництва.

Цей проект рішення є в переліку питань до чергової сесії міськради, 30 серпня. Якщо депутати його ухвалять, то знижені ставки податку почнуть діяти не у 2019-му, а з 1 січня 2020 року. Ці норми діятимуть на території усієї Вінницької міської ОТГ, в склад якої входить селище Десна.


Ознайомитися з проектом змін, що пропонують активісти, можна за цим посиланням

Подивитися рішення депутатів, яким підняли земельний податок у 10 разів, можна ось тут.


Читайте також:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
  • Тетяна Ніколюк-Гарда
    Я розумію, коли податки піднімають, бо витрачають кошти на благоустрій і розвиток міста. А виходить, що основні платники податку - приватний сектор, а покращення для них - нуль. В двох кварталах від центру міста на вулицях немає не тільки асфальтного покриття, а каналізації міської немає.  Зробіть (чи хоча б щаплануйте) людям покращення, а потім податки піднімайте.
  • Елена Борачук
    В інших містах податок на землю складає 0.03 %. Приватні домогосподарства на цій землі не ведуть бізнес і не отримують з неї прибутку. Міська рада буквально залізла у карман до городян.
  • Demi Freemas

    Якщо шукаєте гарного забудовника для своєї ділянки, зайдіть сюди - https://wood-engineer.com/  Фірма не так давно на ринку, віддповідальні робітники. Рекомендую.

  • Agapit Hlipa
    приклад з життя.інвалід 3й гр, жінка одинока,не працює,село..з 25соток двору 250грн податок при пенсії 1700 після 2-х підвищень.а пахає тільки 2сотки.їх хватає на картоплю і борщ набір.решта буряни і треба косити кілька днів вручну кожні 3тижні.або наймає чол з бензокосою кожні 3тижні і 300грн кожн раз.А картоплі ізза засухи майже 2міс цього року немає.ск посадила- стільки і вибрали відер.і цю картоплю треба всю залишити на посадку на слід рік.а столиця як пишуть відмінила зем податок на поверхівки.але всі п б в одних соц умовах.не повинно бути радянськ сортування людей.або пільги але тільки бідним в кого нижче прожиткового на душу як в Європі.раз туди йдемо.а в нас пенсія може бути і 4тисячі і +працює 4тис грн, а зем податок законно не платиться
    Ols Kat reply Agapit Hlipa
    Хай садить гарбузи i здає насiння заготiвельникам, будуть грошi i вирiшиться проблема бур'янiв. Гарбуз сам будь-якi бур'яни заглушить, треба лише просапати пару раз коли вiн молодий, перевiрено на власному досвiдi
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
09:15 Травень - місяць обізнаності про меланому: чому варто обстежити родимки і де це зробити у Вінниці (партнерський проєкт) 08:52 У Вінниці попрощаються з полеглим воїном Юрієм Білим 08:12 Сьогодні Всесвітній день руху для здоров’я. Історія, заборони та прикмети 10 травня 21:00 Тут творилась історія: сторінки минулого Гонтівки Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 20:07 Весна — сезон загострення астми. Чому хвороба завдає шкоди дитячому організму і як з цим боротись 19:46 Вихідні не для пікніка: на Вінниччині обіцяють холод та дощ 18:44 Пʼять порад від лікаря, як обрати сонцезахисні окуляри для дітей 18:18 Субсидія на оренду житла для переселенців: як працює новий механізм допомоги 18:15 Гурт ТІК святкуватиме 20-річчя у Вінниці великим концертом просто неба 17:05 В Томашпільській громаді врятували підлітка, який замерзав у полі на шляху додому play_circle_filled 16:12 На Хмельницькому шосе зіткнулися Volkswagen та Nissan. ВІДЕО play_circle_filled 15:35 Де купити квіти до Дня матері: кращі локації, контакти та швидка доставка (парнерський проєкт) 15:14 Схема на 150 мільйонів: як «свої» вигравали тендери, а готівку ділили 14:10 У Вінниці майже кожен другий багатоквартирний будинок має ОСББ 13:16 Екологи через суд стягнули 22 тисячі за незаконний видобуток пісковику 12:40 Ідеальні подарунки до Дня матері: СПА-розкіш, елегантна білизна та здоров'я (партнерський проєкт) 12:08 Нетверезий водій на Mercedes намагався «вирішити питання» за 20 тисяч гривень 11:10 На Вінниччині відкрили Алеї пам’яті на честь загиблих воїнів «Червоної Калини» 10:18 На вулиці Василя Барки через коротке замикання загорівся будинок: пожежі на Вінниччині за добу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up