На сесії міськради, 4 жовтня, внесли зміни до комплексної програми «Основні напрямки соціальної політики у Вінниці на 2015-2020 роки».
Зокрема, затвердили нову редакцію декількох пунктів, якими визначають хто має право на пільги в медицині, отримувати матеріальну допомогу та право безкоштовного проїзду в громадському транспорті.
— Отримувачі субсидій зможуть отримувати медичні послуги в комунальних медцентрах по пільговому тарифу. Підняли матеріальну підтримку учасникам бойових дій, які мають звання Герой України. Була фінансова підтримка 1000 гривень, стане — 3000 гривень. До речі, у Вінниці живуть три Герої України.
Крім того, ми розширили перелік категорій людей, що мають право безоплатного проїзду з впровадженням Муніципальної картки вінничанина. І внесли поняття — «ліміт безоплатних поїздок». Але скільки саме безкоштовних поїздок отримають пільговики та коли їх почнуть рахувати — це має вирішити міська рада, — каже очільниця департаменту соцполітики Валентина Войткова.
А тепер детально про проект рішення, який ухвалили депутати міської ради:
БЕЗКОШТОВНИЙ ПРОЇЗД. Пільги на проїзд у громадському транспорті будуть надавати через пільговий е-квиток, на якому буде ліміт безоплатних поїздок на рік (кількість має затвердити міська рада). Тому безоплатний проїзд з невизначеним лімітом отримають такі категорії:
учасники бойових дій; особи з інвалідністю внаслідок війни та прирівняні до них особи;
ветерани військової служби; органів внутрішніх справ; Національної поліції; податкової міліції; державної пожежної охорони;Державної кримінально-виконавчої служби України; служби цивільного захисту; Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України
реабілітовані особи, які отримали інвалідність внаслідок репресій або є пенсіонерами; колишні неповнолітні в'язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання; колишні малолітні в'язні концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнані особами з інвалідністю;
особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до категорії 1; учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесені до категорії 2;
діти віком від шести років, потерпілі від Чорнобильської катастрофи, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою;
особи з інвалідністю І групи та особи, які їх супроводжують; особи з інвалідністю ІІ групи; особи з інвалідністю ІІІ групи; діти з інвалідністю та особи, які їх супроводжують;
діти віком від шести років з багатодітних сімей; батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби; - пенсіонери за віком;
члени сімей (батьки, вдови (вдівці) та діти, віком від шести років) загиблих учасників бойових дій в Афганістані 1978-1989 років, учасників АТО/ООС та загиблих Героїв України.
батьки багатодітних сімей, які мешкають на території Вінницької міської об’єднаної територіальної громади та в яких виховується п’ятеро і більше дітей віком до 18 років.
Особам, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи або дитину з інвалідністю) окрема персоналізована картка на пільговий проїзд не видається.
Право на пільговий проїзд для такої категорії громадян забезпечується шляхом встановлення у подвійному обсязі ліміту безоплатних поїздок на персоналізованих картках осіб з інвалідністю І групи та дітей з інвалідністю.
Нагадаємо, монетизацію пільг на проїзд почнуть робити після появи е-квитка
МАТЕРІАЛЬНА ДОПОМОГА. Надавати соціальну підтримку до свят і заходів, професійних свят, ювілеїв, пам’ятних дат, а саме: до 1250 гривень матеріальної допомоги і безкоштовне харчування (обіди) до 300 гривень на особу таким категоріям людей:
Надавати до загальнодержавних, загальноміських свят і заходів, до професійних свят, ювілеїв, пам’ятних дат матеріальну допомогу до 3727 гривень:
сім’ям загиблих Героїв Небесної Сотні та сім’ям загиблих учасників бойових дій в АТО/ООС, яким присвоєно звання Герой України.
МЕДИЦИНА. Безкоштовно отримувати платні медичні послуги в комунальних закладах Вінниці можуть:
Отримувати медпослуги зі знижкою 50% можуть:
Ознайомитися з рішенням міськради можна за цим посиланням.
Читайте також:
Чи потрібно встановлювати ліміт пільговикам на поїздки у транспорті?
Фото: архів «20хвилин»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер
Next
Vitaliy Smorodin
Next reply Vitaliy Smorodin
Сергей Герасимов
Марта
Я за обмеження. Для пенсіонерів можна було б і якесь дозвілля організувати, щоб вони сві час не на катання в ГТ витрачали, й обмеження хоча б на проїзд в години пік. А щодо решти пільговиків, то стоп - якщо людина заробляє якусь мінімальну заробітну плату, то може платити..хоча б знижену вартість, а о дійсно - безкоштовних поїздок на місяць стільки то, а за решту платіть хоча б по зниженій ціні, але платіть. Виключення можна зробити для дітей