Залізницю, спиртзаводи та аеропорт хочуть віддати інвесторам

Залізницю, спиртзаводи та аеропорт хочуть віддати інвесторам
  • Кабмін створив Інвестиційний атлас України. 
  • У ньому три великих об’єкти з Вінниччини: виробництва ДП «Урспирт», вінницький залізничний вокзал та аеропорт «Вінниця».
  • Що з ними хочуть зробити?

На Урядовому порталі опублікували Інвестиційний атлас України. У ньому розписали всі компанії, які держава готова віддати у користування чи під приватизацію.

Публікація атласу сталася 26 січня, за кілька днів після економічного форуму в Давосі, де президент Зеленський закликав «вкладати в Україну» і наголосив, що держава готова продати понад 500 компаній.

Отож, які об’єкти з нашої області держава готова віддати інвесторам?

Відео дня

Укрспирт

Зі слайда презентації йдеться, що під інвестування підпадають підприємства ДП «Укрспирт» у 14 областях України, серед яких і Вінниччина. Філії державної компанії є у Немирові, Бершаді та селах Мартинівка, Дружне.

«Загальна виробнича потужність ДП «Укрспирт» становить понад 36 мільйонів декалітрів на рік. Має 41 виробництв, 4021 робітник, дохід у 2018 році склав 65,8 мільйона доларів. Готовий до приватизації на 100%», — описують в презентації.

Залізниця

У Інвестиційний атлас розмістили і сім вокзалів, серед яких є й наш. Об’єкти пропонують інвесторам в концесію (довготривале користування без можливості приватизації - авт.) на термін від 20 років.

Вінницький залізничний вокзал. Щорічно обслуговує 1,3 млн пасажирів; має загальну площу 6071 м².

Аеропорт

На розгляд інвесторам пропонується аж чотири проекти, які можна реалізувати у вінницькому летовищі. Їхня вартість реалізації коливається від 15 до 90 мільйонів доларів.

Модернізація аеродрому: користуватися летовищем зможуть літаки типу Airbus 320, Boeing 737-800 без обмеження для навантаження. Ціна — 90 мільйонів доларів.

Реконструкція аеровокзалу. Збільшить пасажиропотік на міжнародних і внутрішніх рейсах до регіону. Ціна — 15 мільйонів доларів

Будівництво мультимодального вантажно-логістичного центру: збільшить експорт та імпорт товарів. Ціна — 15-20 мільйонів доларів

Будівництво MRO-центру: на території аеропорту зможуть надавати послуги обслуговування, ремонту і капремонту літаків типу A320 / B737. Ціна — 5-10 мільйонів доларів

Нагадаємо, вже вдруге хочуть продати вінницький завод «Укроборонпрому»

Читайте також:

  • Для реконструкції терміналу летовища Вінниці хочуть залучити інвестора
  • Залізничний вокзал Вінниці хочуть передати приватним інвесторам
  • Наскільки «порозумнішала» Вінниця за дев’ять років (ІНФОГРАФІКА)

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)

keyboard_arrow_up