Заборонити нічний продаж алкоголю хочуть у Вінниці: причини та наслідки

Заборонити нічний продаж алкоголю хочуть у Вінниці: причини та наслідки
Заборона вже діє на Вінниччині в трьох містах: це Бар, Могилів-Подільський та Немирів
  • Заборона на продаж алкоголю в магазинах та супермаркетах з 23.00 до 7.00 — поки що це наміри міської ради.
  • Причина — зростання кількості п’яних водіїв та злочинів, які скоєні під «мухою».
  • Якщо його приймуть, то бізнес втратить орієнтовно 450 тисяч гривень тільки за перший рік. І нині цей проект рішення на громадському обговоренні.

Протягом останніх двох років вінничани написали щонайменше три звернення до міської ради, аби влада заборонила продаж алкоголю вночі. На що чиновники спочатку відповіли, що це за їх межами компетенції і що таку заборону легко можна скасувати в суді. А після того як Верховна Рада надала такі повноваження муніципалітетам — посадовці почали готувати проект рішення про заборону алкоголю.

Отже, що хочуть заборонити депутати та навіщо це потрібно? 

Під дію заборони, як йдеться в проекті рішення, підпадає продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, столових вин суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) з 23:00 до 07:00 години в межах Вінниці.

Відео дня

Причина  — збільшення кількості злочинів, які скоєні у стані алкогольного сп’яніння; шкода для громадського порядку; погіршення здоров’я (розлади психіки та агресивна поведінка через вживання алкоголю). Зокрема, за даними обласної Нацполіції та наркодиспансеру, за 2017 рік зловили 815 п’яних водіїв, а за дев’ять місяців 2018 року — 989 людей.

Скріншот з аналізу регуляторного впливу

У мерії пояснюють, що існуючими методами не можуть врегулювати продаж алкоголю: адже підприємці не хочуть втрачати додаткових прибутків від нічної торгівлі.

Під регулювання підпадають 593 суб’єкти підприємництва, з яких 13 - середні підприємства, 83 - малі підприємства, 497 - мікро-бізнес. У мерії порахували, що за перший рік заборони бізнес втратить сумарно більше 458 тисяч гривень, а за п’ять років заборони понад 1,6 мільйона гривень. Зазначають, що такі втрати бізнесу можуть бути суттєво меншими, адже «споживач обмежений в часі щодо можливості придбати алкоголь буде планувати покупки в межах дозволеного часу».

Варто зазначити, що рішення про заборону продажу алкоголю з 23.00 до 7.00 ще не прийнято. Наразі проект заборони винесли на громадське обговорення, що триватиме до 26 грудня.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються від юридичних та фізичних осіб у письмовому вигляді за адресою: Вінниця, Соборна,59, департамент адміністративних послуг міської ради, телефон: (0432)67-07-80 або на електронні адреси: [email protected], [email protected].

Повністю з проектом рішення та аналізом регуляції можна ознайомитися за цим посиланням.

У Вінниці вже був «сухий закон»

Заборона на нічну торгівлю алкоголем діяла у нашому місті та в області загалом десять років тому. У вересні 2008 року, згідно з рішенням Вінницької облради, продаж алкоголю був обмежений з 11.00 до 21.00 в закладах торгівлі та з 11.00 до 23.00 — в закладах громадського харчування.

Був заборонений продаж спиртного особам молодше 21 року, а також торгівля біля закладів соціального спрямування. При цьому не дозволялося рекламувати алкогольні напої в місцевих ЗМІ та засобами зовнішньої реклами.

Через три місяці цю заборону скасував обласний адмінсуд: судді постановили, що депутати перевищили свої повноваження.

Де ще в Україні діє заборона на нічний продаж алкоголю

За інформацією Громадського,  Заборону на нічний продаж спиртного від 22:00 до 7 ранку вже запровадили у Львові, Черкасах, Чернігові, Ужгороді та Івано-Франківську. У Києві таку заборону прийняли в 2016-му, а потім повторно запровадили у 2018 році.

У травні 2018-го продаж алкоголю уночі заборонили й в супермаркетах, невеликих крамницях і кіосках Дніпра. У Луцьку алкоголь і сигарети вночі заборонили продавати ще у 2014 році, а також цілодобово — поблизу шкіл.

На Вінниччині з 2018 року діє заборона на нічну торгівлю алкоголем в трьох містах: Бар, Могилів-Подільський, Немиров

Читайте також:

  • Для чого в мерії створили департамент туризму?
  • Мерія виділила більше 60 мільйонів на дотації тепловикам
  • Вінницькі патрульні отримали перший TruCam. Використовувати почнуть з понеділка

Фото в матеріалі: DEPOSITPHOTOS

Опитування

Чи потрібно забороняти нічну торгівлю алкоголем?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (81)
  • Юрий Бондарук
    "Кто не помнит прошлого, осужден на то, чтобы пережить его вторично!" Не помню автора. Так вот: в 85м "Миша пятнистый" уже пытался ввести "сухой" закон в СССР и к чему это привело? К ВСПЛЕСКУ НАРКОМАНИИ!!! Статистика, пановэ....
    Вася reply Юрий Бондарук
    Да при чём тут коммунистическое прошлое.

    Пора забыть. Ты ещё вспомни водку по 2.87 (без стоимости посуды).
    Юрий Бондарук reply Вася
    ) вспомнил) хороша была и доступна!
    Задунайский Торонтуй reply Юрий Бондарук
    Ну ты, дед, древен. Я застал только 3,62 ).

    Кстати, причем тут сухой закон? Никто ж бухло не запрещает. Но порядок в этом деле быть должен. У нас если полицейский увидит даже пустую банку от тоника в машине - штраф за алкоголь тебе обеспечен.
  • Вася
    Беручі до уваги військовий стан

    Пропоную додатков зачинити усі туалети, особливо на жд вокзалі!
  • Олег Пудзирей
    Наш девиз не победить!!!!“Пили!Пьём! И будем пить!!!”))))
  • Юрий Бондарук
    Хто не знає: настойка глоду, медичний спирт, борний спирт і т.д.  аптеки ж працюють цілодобово)))
    Вася reply Юрий Бондарук
    Вважаєшь привчають до цього?
    З.А.Глядач reply Юрий Бондарук
    Настойка глоду-непатріотично. Глід-це бояришнік.
    Вася reply З.А.Глядач
    Сам дурак!

    Боярішник не наш.

    Глод - по душам нашим
    З.А.Глядач reply Вася
    А я про що?

keyboard_arrow_up