На вулиці Архітектора Артинова є дім під номером 38. Це старенька чотирьох поверхова побудова, де більшість мешканців — пенсіонери. Кілька мешканців звернулися в редакцію з проблемою, що в них виникла: з’явилося опалення і платіжки стали просто «космічними».
Люди не можуть зрозуміти, звідки взялися кількатисячні рахунки.
— Прислали платіжки, в яких суми від звичайних відрізняються на 300-400 відсотків. За опалення на двокімнатну квартиру прислали платіж на чотири тисячі гривень! І це за півмісяця, коли температура була «плюсовою». За такою логікою, коли будуть морози ми станемо платити по 20 тисяч гривень на місяць, — розказує мешканець будинку Іван Притула.
Жінка, що прийшла разом з паном Іваном, розповіла, що зверталася за поясненнями до комунальників з «Вінницяміськтеплоенерго». Це підприємство є постачальником опалення для мешканців дому.
— Звернулася на гарячу лінію і мені відповіли відпискою, що всі «нарахування здійснені відповідно до показників теплового лічильника», — пояснює жінка, що побажала не називати власне ім’я. — Взагалі не зрозуміло, чому нам підвищили платіжки, а в сусідньому будинку — ні. Це така сама «сталінка» як і в нас, 1959 року побудови. Але там нормальні платіжки: на однокімнатну квартиру за опалення 400 гривень. А у нас на таку саму квартиру за метражем — 1300 гривень.
Жителі дому підозрюють, що вся проблема пов’язана з установкою загальнобудинкового лічильника. За їх словами, фахівці з товариства «ЖЕО» та тепловики неправильного його поставили.
— Майстри «ЖЕО» потім розібрали лічильник і поставили його, як їм було треба. А може вони одразу накрутили показники лічильнику? Нам ніхто не показав, — розповів Притула.
У зверненні жителів, які принесли з собою їх представники, є ще кілька обурених висловів щодо монтажу лічильника:
«Зняття показників, регулювання температур все це відбувається за нашої відсутності, але гроші повинні платити ми! Це де і в якому законі таке написано, що можна так порушувати права споживачів? Якщо ми оплачуємо послугу, то повинні принаймні бачити, що ми купуємо!», — йдеться в зверненні.
У «Вінницяміськтеплоенерго» розказали, що знають про цей дім та вже займаються вирішенням ситуації. Речниця підприємства Юлія Петришена пояснила, в чому є проблема:
— Ситуація нам відома, адже цього року тут було встановлено вузол обліку теплової енергії, тобто споживання теплоносія мешканці мають по факту. Ми виконали усі заходи щодо забезпечення якісною послугою мешканців, але, як виявилося відбулося понаднормове споживання теплоносія. Це пов'язано з проблемою внутрішньобудинкової системи: в елеваторному вузлі (тобто, в тепловому вузлі, через який в будинок потрапляє теплоносій-авт.) було відсутнє сопло.
Проте, як розповідають тепловики, їх зона відповідальності закінчується зовнішньою стіною будинку. А за все, що знаходиться в середині дому — відповідає ЖЕК. І «ЖЕО» дали припис на усунення проблеми.
Крім того, пані Юлія розказала, що раніше тут були менші платіжки, бо мешканці платили за середньозваженим тарифом.
— Це чотириповерхова «сталінка», з високою стелею, без утеплення. Звісно, в минулому році вони сплачували менше, бо нарахування проводилося по середньозваженому тарифу (що це таке?). З цієї осені люди сплачують за теплову енергію, яку спожив будинок, за показниками загальнобудинкового лічильника. Тобто за фактично спожите. Варто розуміти, щоб зменшити розмір платіжки, потрібно вжити усіх заходів щодо збереження тепла у ваших будинках,
Питаємо, а чи треба тоді сплачувати величезні платіжки цим людям або чекати перерахунку?
— Немає підстав для перерахунку, оскільки зі сторони теплопостачального підприємства не було ніяких порушень. Лічильник працює правильно, нарахування здійсненні за кількістю спожитого тепла за показниками лічильника. А от проблеми з внутрішньобудинковими мережами мешканцям потрібно вирішувати з балансоутримувачем — разом із «ЖЕО» з'ясовувати, чому сталася така проблема, — пояснила речниця «Вінницяміськтеплоенерго» Юлія Петришена.
Нагадаємо, що на початку листопада у Верховній Раді прийняли новий закон про житлово-комунальні послуги. Про зміни в матеріалі: Пеня та абонплата. Що нам дає новий закон про комуналку?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер