До редакції звернувся Ігор Лізановський. Він обіймав посаду голови правління у об’єднанні співвласників «Короленка,33» (далі — ОСББ), що керує будинком за цією ж адресою. Чоловік розповів, що в кінці 2016 року його незаконно звільнили. А тепер, через бездіяльність нового голови ОСББ, він просто побоюється, що ця багатоповерхівка одного дня завалиться.
— Протокол зборів і підписи співмешканців, де мене усунули як голову — були підроблені. З цим документом Кошубський (новий голова - авт.) пішов до місцевого держреєстратора, але його не зареєстрували. До цього звертався з листом до цієї служби, де перелічив усі факти порушення, — казав Лізановський. — Далі Андрій Кошубський поїхав аж у Могилів-Подільський, де його змогли зареєстрували як голову ОСББ. З тих пір я намагаюсь оскаржити у судах це рішення, але усе марно.
Далі Лізановський звинуватив голову правління в тому, що той не робить капітальних ремонтів будинку. І ще зауважив, що нинішний голова робить поточні ремонти своїми руками, за що «платить собі».
— Він замовляє роботи у себе, як у фізичної особи-підприємця. У будинку «латалися» тільки діри. А за моїми розрахунками, на рахунку об'єднання за увесь час мало бути накопичено 550 тисяч гривень. Але, як ми бачимо — ліфти вже 10 днів відключені. Значить, грошей немає. На що він витрачає кошти — невідомо.
Пан Ігор запросив журналістів на збори співвласників, 31 березня. На них були присутні близько сотні людей, переважно похилого віку. Візуально, будинок не виглядає у аварійному стані, як розказував Лізановський: неушкоджені стіни, цілі вікна у під’їздах.
Проте на кожній з дверей до під’їздів приклеєний лист з оголошенням, що ліфти відключені через борг.
Ніби-то, це й має стати причиною обговорення на зборах. Але, на диво, першим нагальним питанням, стало… заборонити журналісту фіксацію події. Що є прямим порушенням статі 2 закону «Про друковані засоби масової інформації». Пообіцявши, що за поширення інформації про збори буде кримінальна відповідальність, жителі врешті-решт заспокоїлися та почали розглядати проблеми свого будинку.
Виконавчий директор правління Олександр Гаврилюк розказав людям, що на зборах мають визначити голів правління, визначити тариф на утримання будинку, підключити ОСББ до сайту, заслухати звіт голови правління та багато іншого.
— А чому ліфти не працюють? Чому я з палицею маю щодня підніматися та спускатися цими сходами?! — обурювався дідуган.
На що йому відповідав Гаврилюк, що «усе розглянуть згідно порядку денного». Хоча далі говорив про боротьбу з боржниками, про величезні суми за світло та про совок для вагітної прибиральниці. Люди, наслухавшись усіх страхіть, погодилися на більший тариф за утримання будинку — 4,30 гривень за квадратний метр.
Далі він розказав, що є план перекрити дах, відремонтувати труби у підвалі та багато інших робіт. Також вказав, що на рахунку об’єднання є 247 тисяч гривень. Хоча, за словами Гаврилюка, на всі роботи цього не вистачить.
— Так гроші є! А чому ж ліфти не працюють? Чому в п’ятому під’їзді труби у підвалі течуть? — не заспокоювалися деякі мешканці.
— Була заборгованність через Лізановського, який не передав фінансову документацію, — почав пояснювати голова ОСББ Андрій Кошубський. — Але з понеділка усе запрацює, борг за світло сплатив.
За порядком денним співвласники мали б заслухати звіт керівника об’єднання. Але почали сваритися між собою та в результаті вирішили те, що Кошубського треба зняти з керівництва. Хоча й сам пан Андрій був не проти.
Після трьох годин збори оголосили закритими. І, нарешті, журналісту вдалося поговорити вже з екс-головою ОСББ Андрієм Кошубським, аби з’ясувати його позицію у цій дивній історії.
— З 2016 року, коли був знятий Лізановський, він створює максимальні перепони для роботи об'єднання. Але підробки документів з мого боку не було! І Лізановський це знає, бо намагається оскаржити дії реєстратора, а не протокол зборів. А тоді почнуть викликали мешканців дому до суду, де вони підтвердять свої підписи.
— Чи правда, що у будинку з початку 2017 року нічого не роблять та не ремонтують?
— У зв'язку з тим, що Лізановський досі не передав мені документів — у мене немає кошторису. Виконувати капітальні ремонти не можливо без цього, бо це є порушення. Проте всі аварійні роботи виконуються регулярно: прорвало трубу на 8 березня, оперативно залатали. Будинок доволі старий, йому вже 34 роки. Взагалі, не маючи документів, я був змушений робити усе заново. Працювали на свій страх та ризик.
— Чому вирішили покинути головування в ОСББ?
— Через стрес, який посилюється постійними скаргами від Ігоря Леонідовича. У перший місяць роботи, коли я отримав рахунок після Лізановського, на ньому залишилося 8 тисяч гривень. У лютому почали закуповувати обладнання, замінили лампи на енергозберігаючі. Хоча я був обраний 13 листопада 2016 року, але доступ до рахунку отримав лише 14 січня 2017 року. За цей час Лізановський витратив близько 70 тисяч гривень. Проводилися роботи, на які я не бачив взагалі актів виконаних робіт.
У ОСББ «Короленка,33» планують робити капремонт даху, повністю замінити труби у підвалах та продовжити модернізацію електромереж, щоб зменшити споживання електрики. І втілити найбільший проект: утеплити будинок. Щоправда, всі ці плани є під великим питанням, бо колишні очільники ОСББ звинувачують один одного у розтратах.
І, як розказав Ігор Лізановський, на Кошубського в поліції відкрили справу за фактом «Підробка документів, печаток». Найсуворіше покарання за цією статею — в'язниця, на термін до трьох років (стаття 358, частина 1 ККУ).
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 12 від 19 березня 2025
Читати номер
Александр Никишкин
Ігор Лізановський
Олександр Петрович Гаврилюк reply Ігор Лізановський
Ігор Лізановський reply Олександр Петрович Гаврилюк
Журавлев
Щось я не можу зрозуміти, на питання: "Чому не виконуються роботи?" керівник штабу УНСО Вінниччини (http://unso.in.ua/uk/tegy-novyn/andriy-koshubskyy) та продавець сувенірів (https://www.work.ua/ua/jobs/by-company/862521/) Кошубський каже, що не передали документи і немає кошторису. ДРУГИЙ РІК НЕМАЄ КОШТОРИСУ!!! Може Андрій не знає, що його треба приймати на кожен рік. Голову змінили, а як вести документацію та господарську діяльність не розібрались.
Ігор Лізановський
З цієї суми біля 211000грн. складають пільги та субсидія на оплату житлово-комунальних по¬слуг — це кошти, які надаються громадянам з дер¬жавного бюджету на оплату житлово-комунальних по¬слуг.
Олександр Петрович Гаврилюк reply Ігор Лізановський
Мене дуже дивує що ваше розуміння, як колишнього голови правління, не відповідає найменшому поняттю про фінансову складову в роботі ОСББ.
По перше ви не правильно рахуєте, тому що площа, з якої ви берете інформацію по нарахуванням, є не коректною.
По друге, ви не одноразово наголошували на те, що на рахунку будинку мають бути по над 500 000грн, але зовсім не рахуєте видатки на утримання будинку.
На сьогодні це по над 6200грн. за обслуговування ліфтів, ще близько 7000грн. освітлення МЗК + ліфти, зарплатня прибиральниці, голові правління, а також юристу и бухгалтеру, з якими ви самі заключали угоду. Додайте ще ЄСВ, податки, військовій збір тощо.
Може після всіх цих калькуляцій ви і зможете вийти на правдиву суму, що залишалась після всього.
Ігор Лізановський reply Олександр Петрович Гаврилюк