Здобути освіту ювеліри можуть у професійно-технічних коледжах та на приватних курсах. Щоб стати майстрами, люди навчаються професії півтора року. І після закінчення навчання вони одразу можуть отримати роботу, на якій мінімальний рівень зарплат — 8000 гривень. Більшість ювелірів — чоловіки. Про це йдеться в сюжеті телеканалу «ВІТА».
У вінницькому центрі профтехосвіти №1 щороку здобувають ювелірну освіту 25 студентів. Це один з п’яти закладів в Україні, де навчають фаху. Майстри повинні розбиратися в хімії, адже працюють з металом та домішками; робити математичні розрахунки та креслити з мікроскопічною точністю; мати навички з дизайну.
— Тих учнів, що ми готуємо на ювелірній справі, фактично працевлаштували. У них вже є по кілька пропозицій на роботу. А зарплата стартує від восьми тисяч гривень. І на Поділлі ми єдиний заклад, який готує фахівців з професій ювелір-монтувальник та ювелір-закріпник, — казав директор центру профтехосвіти №1 Валерій Дяків
Крім того, журналісти телеканалу показали всі етапи ювелірної справи: від створення ескізу до готового виробу. І цей процес є дуже заплутаним.
1. Художник робить ескіз прикраси. Його потім з паперу переводять в цифрове зображення.
2. Наступний етап — 3D-модель прикраси завантажують на спеціальний станок. Там, фрезою роблять прикрасу. Але з ювелірного воску, а не з коштовного металу.
— Скидаємо ескіз на комп'ютер, який під’єднаний до фрезерного станка. А він вже в автоматичному режимі робить цю прикрасу з воску. Машина працює із високою точністю та має похибку в тисячну долю міліметра, — сказав директор ювелірної фабрики «Мальва» Валентин Мальований.
3. Потім зі срібла виготовляють копію воскової прикраси, яку відшліфує ювелір-модел’єр. Срібна «болванка» вкладається в гуму. Під тиском в гумі утворюється відбиток «болванки», куди потім заливають розпечене золото та інші коштовні метали
Детальніше дивіться у сюжеті «ВІТА»:
Нагадаємо, що нещодавно у Вінниці запрацювала школа стюардес-екскурсоводів.
Фото та відео у матеріалі з сюжету «ВІТА»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер