Аби “вполювати” самих любителів тихого полювання, треба забратися углиб Лісопарку. Чим далі заходите в ліс, тим повніші торби у грибників, які повертаються із нетрів у місто.
Олексій Васильович каже, що постійно збирає гриби змалечку, тому і “грибний" стаж у чоловіка поважний - 40 років.
Журналіст показує йому фото вирваного кимось гриба, на який натрапила, поки шукала грибників.
— А-а, це бліда поганка - отруйна, навіть у руки краще не брати. І взагалі, я, наприклад, якщо точно не знаю, що за гриб переді мною, ніколи не зрізаю його.
У цьому сезоні, окрім опеньків, у Лісопарку чоловік особливо нічого не знаходив.
— Ну, трохи решіток знаходив тут - у них, знаєте, шкірка шапки жорстка дуже. Лисички ще - але дуже рідко. Ще маремухи знаходив - цей гриб чимось на мухомор схожий, але не червоний, а такий, сивий якийсь зі сторони шапки. Відшукав польські гриби у Вороновиці, а лисичок у Погребищі багато.
— Вже десять літрових банок опеньок у мене вдома закрили. Час був, аби їх збирати, бо сезон ще наприкінці літа почався. І от-от завершиться - при температурі нижче +4 градусів тепла гриби вже не ростуть.
У грибника, що копирсається у осінньому падолисті метрів за п’ятсот вниз по стежці, пакети із грибами трішки побільше.
— Опеньки тільки! Більше не бачив нічого. Зо дві години походив от, назбирав. Більше нічого, це у Піщанському районі, приміром, ще білі гриби знаходив, - каже чоловік.
Нагадаємо, що збирати гриби без досвіченого грибника краще не треба. Так, 18 жовтня дитина зі Старого міста отруїлася грибами. Більше про це читайте за посиланням “В Вінниці трирічна дівчинка отруїлась грибами. Стан малої критичний”.
Грибникам стане у нагоді ще одне нагадування - коли “грибний” сезон тільки-но відкривався, журналіст RIA робила статтю про те, як збирати гриби, щоб не отруїтися.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер