Як зберегти електроприлади під час аварійного відключення світла? Запитали у експертів

- Через атаки критичних об'єктів інфраструктури в країні спостерігаються проблеми з електропостачанням, через що в багатьох містах вводиться аварійне відключення світла.
- Як правильно включати і відключати електроприлади, щоб вони не перегоріли, які стабілізатори використовувати? Ми запитали в спеціалістів.
Для того, щоб підтримати енергосистему, в Україні відбуваються аварійні відключення світла. І щойно відновлюють електропостачання, всі споживачі одразу вмикають потужні побутові прилади. Але через перепади напруги можуть постраждати холодильники, мікрохвильовки, пральні машини тощо.
Ми запитали в товарознавців Вінницького торговельно-економічного інституту ДТЕУ, як через проблеми зі світлом, врятувати побутову техніку від поломок.
— Є два проміжки часу, що вважаються піковими в Україні. Зранку з 07:00 до 11:00 та ввечері — з 18:00 до 23:00 години, — говорить Алла Тернова, завідувач кафедри товарознавства, експертизи та торговельного підприємництва. — Наразі є декілька методів, що дозволяють перевірити рівень напруги та наявність великих перепадів у приміщенні. Найпростіший: увімкнути світло в час пік і подивитися на лампочку. Якщо вона блимає, то краще вимкнути прилади з розетки, бо це вже точно є якісь перепади. Показниками перепадів є повільне нагрівання електричних приладів, гудіння трансформаторів.
Коли вмикати електроприлади?
Для того, щоб не нашкодити техніці та електромережі, фахівці рекомендують правильно вмикати прилади після стабілізаційних відключень.
- Якщо у вас зникло світло через стабілізаційне відключення за графіком — відключіть від мережі всі енергоємні прилади: пральні машини, чайники, бойлери, електронагрівачі, електроопалення, електроплити. А також вимкніть світло в приміщеннях.
- Після того, як у вас з’явилось світло, одночасно не включайте всі енергоємні прилади (обігрівачі, бойлери, електроплити, електрочайники тощо). Якщо у вас вдома декілька енергоємних приладів, обмежтесь під’єднанням до мережі одного приладу, а інший включіть в інший період часу, обов’язково відключивши попередній.
- Енергоємні прилади, які мають таймери включення, запрограмуйте на роботу в нічний час з 00.00 до 06.00 ранку.
- Людям, які користуються електродвигунами та насосними станціями, рекомендують відключати їх від мережі (електродвигуни дають надзвичайно високе навантаження на електромережі під час свого пуску). Вмикайте їх за 20-30 хвилин після появи електроенергії.
- Бізнес-клієнтів просять відмовитись від використання зовнішнього освітлення фасадів офісів, ресторанів, торгових центрів.
Стабілізатори і реле
Також експерти рекомендують визначитись, які прилади у домі є необхідними для систематичного користування. Це може бути звичайне світло у кімнатах; помпа, що забезпечує дім теплом; сигналізація; холодильник; робота насоса, що подає воду зі свердловини; автоматичні ворота тощо. Далі варто розглянути всі варіанти додаткового захисту приладів від перепаду напруги.
Сьогодні жителям квартир та приватних будинків пропонується чимало інших варіантів убезпечення побутових товарів від перепадів електроенергії. Можна просто щоразу вимикати електричні прилади з розетки, коли помітні миготіння звичайної лампочки або, якщо освітлення починає слабшати. Якщо ж немає бажання та змоги постійно відслідковувати перепади електроенергії, потрібно встановити реле або стабілізатор напруги.
— Реле напруги встановлюють для забезпечення простої функції захисту — при зростанні або падінні напруги в домашній електромережі реле спрацьовує і повністю відключає проводку, пояснює творарознавець.— Надалі пристрій постійно перевіряє показники напруги і, якщо вона знаходиться в межах допуску, реле автоматично запускає подачу електроживлення. Ця система захисту буває не завжди зручна для споживачів. Як правило, коливання напруги в домашній електромережі можуть тривати досить довго — і в результаті прилади залишаються або довгий час взагалі знеструмленими, або працюють періодично. Перевага реле полягає в його невисокій вартості і надійній роботі, проте можливі незручності. Адже в разі нестабільної роботи електромережі цей прилад залишить без джерела енергопостачання всю побутову техніку в приміщенні.
Стабілізатор напруги захищає домашні прилади за іншим принципом. Він має надчутливу електроніку, також наділений багатьма перевагами перед захистом, який здійснює реле. З його допомогою подача енергії не припиняється, а напруга вирівнюється, перетворюється в таку, що підходить для безпечної роботи побутових електроприладів. Зараз виготовляють декілька типів стабілізаторів — між ними існує тільки відмінність у потужності навантаження і способах стабілізації. Стабілізатори напруги потребують підключення до захисної заземлюючої системи, завдяки чому ці пристрої оберігають людину від ураження електричним струмом.
Читайте також:
Як зберегти продукти в холодильнику під час аварійного відключення світла: поради фахівців
Про графіки аварійних відключень світла у Вінниці. Чому не завжди співпадають час і адреси?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Електрик ВінницяВи краще розкажіть людям, як через спожитих дев'ять кВт будуть платити приблизно за одинадцять, також яка економія може бути з віяловими відключеннями, адже будинки охолоджуються, боцлери тахолодильники втрачають температуру і працюють довшеОлег Каськов reply Електрик ВінницяВіктор Балактіонов то обігрівачі теж закликають вимикати.Електрик Вінниця reply Електрик ВінницяОлег Каськов кондиціонери можуть працювати в якості обігрівача. Правда не всіОлег Каськов reply Електрик ВінницяВіктор Балактіонов а ще вони пропонують менше користуватися кондиціонерами. В листопаді. КОНДИЦІОНЕРАМИ!