«Взяв на фронт скрипку». У Тульчині грав скрипаль 59-ї бригади і своїм прикладом агітував захищати країну

- Під час концерту тульчинці збирали кошти на підтримку 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка.
- Хто він, воїн-скрипаль?
Майже тисячу разів виступав перед глядачами скрипаль Мойсей Бондаренко. Бувало, грав на одній сцені з популярною виконавицею Тіною Кароль, брав участь у Національному відборі на «Євробачення-2023».
Його гру слухали у Вашингтоні
Торік за підтримки Українського ветеранського фонду побував в Америці. Його гру слухали в Українському домі у Вашингтоні. Разом з іншими військовими зустрічався з американськими чиновниками, розповідав про війну, говорив, що Україна потребує допомоги в боротьбі з жорстоким ворогом.
Тепер він виступив у Тульчині. Хто організував виступ воїна-скрипаля?
— У ніч з 23 на 24 лютого 2022 року я був у дорозі, — розповів тульчинцям Мойсей Бондаренко. — Добирався до Одеси. Там чекали на мій концерт, його запланували на 24 лютого.
А 25 лютого 2022 року Мойсей добровольцем прийшов у військкомат. На той час йому було 22 роки. Зізнається, що був переконаний: саме так може допомогти своїй країні. Стояв у черзі разом з іншими чоловіками, які вирішили йти зупиняти росіян.
Взяв тоді з собою скрипку. Не міг залишити інструмент вдома, адже до того він був постійно з ним.
Під час проходження підготовки у військовому підрозділі опанував спеціальність бойового медика. Але за кожної нагоди дістає скрипку. Побратими просять зіграти. Водночас їздить з концертами, аби зібрати кошти для бригади.
Йому не потрібні зали. Виступає у будь-якому місці, звик до цього на війні.
У Тульчині сценою для музиканта стали сходи на площі перед Центром культури і дозвілля.
Чому саме у Тульчин приїхав військовий скрипаль? З таким запитанням журналіст «20 хвилин» звернувся до заступника міського голови Тульчина Віталія Побережника.
— У нашої громади гарні контакти з 59-ю бригадою, — розповідає пан Віталій. — У бригаді служить багато земляків. Мешканці населених пунктів неодноразова надавали допомогу цьому військовому підрозділу. Раніше, на прохання керівництва бригади, організовували спільні заходи з агітації охочих йти служити у підрозділ, який носить ім’я бойового генерала часів УНР, нашого земляка з Літинщини Якова Гандзюка. Цього разу нам запропонували організувати виступ військового скрипаля. Ми підтримали пропозицію. Такий захід гарно сприйняли у Тульчині.
За словами посадовця, приїзд музиканта дав можливість зібрати кошти для військових. Одночасно провели роботу з агітації охочих поповнити ряди бригади. Зрештою, Мойсей власним прикладом агітує йти захищати країну, як це зробив сам: уже 25 лютого 2022 року хлопець прийшов добровольцем у військкомат.
Ось один з відгуків про концерт, який автор публікації почув від студентки коледжу культури і мистецтв на ім’я Олена.
— Музика відволікає від тривог, коли її слухаєш, забуваєш про проблеми, поринаєш в інший світ, — каже студентка — Навіть після закінчення виступу скрипаля мене ще деякий час супроводжували звуки мелодії скрипки.
Дівчина каже, що за такі відчуття треба дякувати тим, хто нам дарує такі мелодії, тобто музикантам, у нашому випадку військовому скрипалю Мойсею Бондаренку. А також композиторам, які написали зворушливу музику. Велика подяка тим, хто нас захищає і дає можливість насолоджуватися музикою.
Грав у храмі, який збудував батько
Тульчинці дізналися, що Мойсей Бондаренко родом з Дніпропетровщини. Народився у сім’ї священика. Сумно говорити, але батько хлопчика помер, коли Мойсей був ще зовсім маленьким. Він виростав у храмі, який збудував батько. Змалку співав у хорі. У 13 років навчився грати на скрипці, після чого її звуки звучали у церкві у його виконанні.
По закінченню школи Мойсей поїхав вчитися у Київ. З собою взяв скрипку, Згадує, як виступав скрізь, де це було можливо: у підземних переходах, на міських площах, на корпоративах, у ресторанах. Бувало, приєднувався до музичних гуртів.
Він весь час жив і продовжує жити музикою. Зізнається, що музика постійно звучить у його душі. Сам намагався писати. Але переважно виконує кавери на популярні твори відомих композиторів.
Надалі музикант має намір грати для ветеранів. Для них уже створив спеціальну композицію. Переконаний в тому, що гарна музика позитивно впливає на людей, особливо на тих, які пережили стреси на війні. Хоче бути для них корисним, бо й сам знає, що таке війна.
Якщо людина має талант, вона може проявляти його навіть на фронті. Побратими це цінують навіть більше, ніж глядачі у цивільному житті.
Військовий скрипаль не приховував, що для нього особливо приємно бути у Тульчині, ознайомитися з місцями, де у свій час жив і творив наш талановитий земляк Микола Леонтович. Тому цей концерт був для нього особливий, бо він — на батьківщині всесвітньовідомого композитора.
З Тульчина військовий скрипаль повіз сувенірну продукцію, яка нагадуватиме йому про місто, де у свій час жив і писав свої твори автор «Щедрика».
Читайте також:
Музику війни замінить ханг, сопілка, «зозулька»… Як в «Етно Чарах» допоможуть нашим Героям
У Вінниці затримали громадянина Індії, який три роки незаконно перебував в Україні
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.