Віза в Європу "по-новому". Продавати місця в електронній черзі вже не будуть?

Віза в Європу "по-новому". Продавати місця в електронній черзі вже не будуть?

2011 рік - 38 тисяч… 2015 році – 92 тисячі, 2016 – 140 тисяч… Така статистика виданих віз у Генеральному консульстві Польщі у Вінниці. Це наше «вікно в Європу». Інтеграція українців до Польщі є очевидним фактом – торік близько мільйона дозволів на роботу і понад 30 тисяч студентів… Чим далі – тим більше виїжджають, і все більше там залишаються… 

Спростити і полегшити процедуру отримання реєстрації має нова система у Пунктах Прийому Візових Анкет (ППВА) уже починаючи з 3 квітня – у Львові, Івано-Франківську, Ужгороді, Вінниці, Хмельницькому, Житомирі та Чернівцях.  

Телефонуватимуть двічі на день

Зміни стосуються, як шенген візи так і національної - довгострокової. Йдеться лише про порядок подачі документів, а перелік їх залишається без змін. Відтепер заявнику потрібно тільки здійснити оплату у банку (особисто!) і наступного дня дочекатися дзвінка оператора візового центру із пропозицією дати подачі документів. Ті, хто оплатить до кінця березня, можуть здійснити реєстрацію ще за старим зразком. До кінця червня будуть працювати паралельно дві системи.

Відео дня

— Головною причиною для впровадження нової системи не були якісь проблеми чи глобальні труднощі з реєстрацією, — запевняє директор VFS Global CIS&Turkey Аміт Кумар Шарма. – Насамперед, це спричинено все більшою кількістю заявок, тому прагнемо зробити процес більш зручнішим і ефективнішим…

За словами представника візового центру, сьогодні додатково набиратимуть  у штат операторів кол-центру, адже за новою системою телефонуватимуть кожному заявнику:

— Причому, робимо по дві спроби дозвону протягом дня три дні поспіль. Заявник може відхилити першу дату, для другої дати схема дозвону така сама.

Є три категорії віз - шенген,  короткострокова (туристична) і національна (як правило, з метою навчання чи працевлаштування у Польщі). Є різна конфігурація в системі. Що це означає? Для короткострокових віз є сім днів від моменту оплати – за сім днів заявник отримає першу доступну дату, для національної візи – 10 днів ( для заявника більше часу отримати оригінал запрошення з Польщі). Для другою дати проміжок сім днів від попередньо запропонованої дати. Тому важливо звертатися у візовий центр, коли є вже повний пакет усіх потрібних документів.

Вінницький «шенген» в черзі за дві тисячі - в історії?

П’ять років тому у Вінниці відкрили візовий центр. Тоді індійська компанія VFS Global з аутсорсингу та технічному обслуговуванню дипломатичних місій  виграла тендер у Міністерстві закордонних справ Польщі. Вони надають допомогу щодо оформлення документів на отримання польської та шенгенської візи в Україні.

Зовнішньополітичне відомство Польщі у 2012 році заявляло, що відтепер лише кожен десятий претендент на внутрішню польську або шенгенську візу зможе звернутися за нею безпосередньо в дипломатичне представництво країни. У консульствах обслуговуватимуть лише членів польської діаспори, VIP-персон, репатріантів та офіційні делегації від влади. Лише ці категорії громадян можуть претендувати на безкоштовну подачу візових документів. Решті українців доведеться скористатись платним сервісом Візових центрів.   Зрозуміло, за гроші - еквівалент 19  євро в гривнях без врахування консульського збору. Представники візового центру привозять документи в консульство, а потім їх забирають. Але рішення видати або не видати візу приймає лише консульство. Консульство також залишає за собою право запрошувати заявників до себе на консультацію.

За ці п’ять років неодноразово звучали нарікання щодо роботи візових центрів. Мовляв, такі пункти «практично заблокували можливість безпосереднього контакту з консульствами». Одним із основних ризиків називали користування послугами ППВА лежить в площині захисту персональних даних: «Куди потрапляє інформація, яку заявники надають у Візові центри, чи захищена вона належним чином?» Адже в деяких консульствах перелік документів містить інформацію включно із банківськими рахунками та інформацією про нерухомість. Утім,  українські спецслужби на це промовчали…

Рахували й прибутки приватної індійської  компанії VFS Global: у 2012 році близько 552,5 тис. українців, аби отримати польську візу, звернулися до Візових центрів. Якщо помножити цю  на 200 грн. (тоді стільки коштувало 19 євро, які вони заплатили за послуги), отримаємо 110 млн. 500 тис. грн.. У 2012 році це один мільйон доларів річного заробітку на кожному з чотирнадцяти візових центрів.

Та й не секрет, що місце в електронній черзі у Вінниці можна було «посунути» за 600-2000 гривень – були «спеціалісти». Чи в курсі про це представники компанії VFS Global? 

— Насамперед хочу зауважити, що нова система є абсолютно автоматизована, тобто ні оператор кол-центру, ні менеджер візового центру – жодна третя особа (навіть сам заявник) ніяким чином не можуть вплинути на дату у черзі. – пояснює  директор VFS Global CIS&Turkey Аміт Кумар Шарма. — Що відбувається? Заявник лише приходить в банк – оплачує сервісний збір за послуги візового центру. Він мусить обов’язково вказати категорію візи. Всі дані зберігаються в банківській системі, які передаються через захищений канал для візового центру. Нова система завантажує дані і ніхто не може вплинути. Адже є такий автоматичний скедлер в даній системі, який резервує місця для заявників. І наступного дня заявник отримує запропоновану дату – він може її прийняти або відхилити. 

— Чи були вам відомі факти про продаж місць у черзі?

— Дана інформація є неправдивою. Якщо є треті особи, які пропонують просування у черзі, то вони вводять в оману, тобто це ніяк не пов’язано з роботою візового центру. Ми максимально намагаємось проінформувати, що дана система є дуже простою і дуже зручною, тому не потрібно звертатися до будь-яких агентів – туристичних фірм або будь-яких третіх осіб і платити їм додаткові кошти за надання інформації  або за допомогу в реєстрації. Ми намагаємося зробити так, щоб не було жодного контакту із заявника із третіми особами. Є тільки заявник і оператор з кол-центру. Ми вже добре зарекомендували себе стосовно нової системи в інших консульських регіонах. В Києві система працює з 3 жовтня 2016 року, в Одеському, Харківському та Луцькому округах, які працюють в новій системі з 20 січня, дуже гарні відгуки від заявників. Сподіваюсь, так само легко і просто буде для Вінниці.

Які прогнози на безвізовий режим для українців? Генконсул Республіки Польща у Вінниці Томаш Олейнічак можливу дату дипломатично не назвав, лише додав: «Як тільки стане відомо, ми тоді проведемо окрему прес-конференцію». А керівник візового відділу Консульства Аліція Зигула очікує ще більшу кількість заявок від вінничан: «Думаю, що у 2017 році бажаючих відкрити візу буде ще більше, аніж торік, хоча й це було на 53% більше, ніж у 2015 році. Незмінною є кількість відмов  – 5-6%». 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Nataliia Voitiuk

    Лично месяц назад платила деньги чтобы в очередь поставили,а то реально по честному встать наверно только к новому году можно.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
11:47 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає photo_camera 11:23 Під час масованої ракетної атаки ворог серйозно пошкодив обладнання на чотирьох ТЕС 10:21 В останню земну путь вінничани проводжатимуть Костянтина Шушкова 09:07 Сьогодні відзначають Всесвітній день ветеринара. Історія, заборони та прикмети 27 квітня Від читача 13:03 EPAM Україна та ГО «Загартовані серця» передали Силам оборони 100 автомобілів 20:44 Вінницькі гімнастки підкорили Грузію. Привезли 21 нагороду з «Keti Cup Tbilisi» photo_camera 20:29 Родичі та бізнес-партнери у вінницьких МСЕК: знайшли багато цікавого в деклараціях членів комісій 19:35 «Ми гідно робимо свою роботу». Про історію та випробування війною Ладижинської ТЕС 18:45 Класична, сирна, шоколадна. Знані вінничани діляться рецептами великодньої паски та хліба photo_camera 18:10 Оригінальні автозапчастини від провідних виробників тепер доступні для вінничан (Новини компаній) 18:09 У Вінниці виділять 21 мільйон гривень на потреби Захисників та Захисниць 17:48 Шукає ту, яку ніколи не цілував. Вони обоє із Джурина: хвилююча історія двох наших земляків 17:32 Як вінничанам з хронічними захворюваннями безплатно отримати ліки 17:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 27 та 28 квітня 16:35 Охорона та безпека під час війни: вінницькі охоронні фірми, сигналізація та відеонагляд (партнерський проєкт) 16:33 В останні дні квітня на вулицях біля Київського мосту обмежать рух. Яка причина та скільки це триватиме 14:45 З’явився білий бенгальський тигр. Чим ще здивує Подільский зоопарк у новому сезоні? photo_camera 13:45 У Вінниці чоловік з сокирою накинувся на контролера обленерго 13:32 «Колосівські» тхеквондисти здобули дві бронзи на турнірі «Hereya open» в Болгарії 13:20 Де смачно пообідати на Вишенці: огляд бізнес-ланчі і не тільки (партнерський проєкт)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up