Цьогорічний календар має дюжину тематичних ілюстрацій ВелоЛосиків. Їх авторкою є київська художниця Марія Моспан. Свою вже готову роботу дівчина описує так: «Як живуть лосики і як тренуються. Як катосять і як матрасять. Як розважаються і страждають».
— Історія ВелоЛосиків почалася влітку 2018 року, на бреветі Львів-Карпати-Львів, це 1200 кілометрів. Його їхав мій чоловік з друзями. Я в цей час сиділа вдома. Рома писав мені про те, що траплялося з ними на маршруті, а я це замальовувала в комічній формі, — розповідає Марія Моспан. — Лося, як основного персонажа, вибрала не просто так. Справа в тому, що чоловік і його друзі катаються дуже активно, і їх давно вже називають лосями info. Перші ВелоЛосики були намальовані в альбомі, олівцями або ручками. Фотографувала малюнки і постила їх у фейсбуці, чим дуже тішила своїх велодрузів.
Потім, каже Марія, була ціла серія малюнків «Пригоди ВелоЛосиків у Румунії» і «Пригоди ВелоЛосиків на ПБП». Сюжети для своїх малюнків художниця бере з розповідей друзів-велосипедистів і з власного досвіду, адже вона також катається.
— Цього року ВелоЛосики перейшли на новий рівень, я почала малювати їх в цифровому форматі, у них з'явилася сторінка в Інстаграмі, — продовжує Марія. — Ідея намалювати календар прийшла якось спонтанно, сподобалася концепція Лосика Санти на лігераді, маю на увазі сторінку за грудень. Поділилась цим із засновником Київського Велоклубу Денисом Сімковським. Вже разом ми придумували сюжети на інші сторінки. З ідеями і деталями мені також допомагали чоловік і родина.
Кожний місяць має певне відсилання до велоподій. Або, як каже велоактивіст Олександр Царевський, велопасхалки.
Наприклад, квітень зображує вело-фестиваль Chicken Kyiv, який відбувається у цьому місяці. На малюнку можна побачити ВелоЛосика в оточенні ципок.
Перегорнувши на травень, бачимо «Львівську Двохсотку». Тут ВелоЛосик зі своїм байком обережно переходить знаментиний на цьому маршруті підвісний міст. На жаль, з кожним роком стан моста лише погіршується.
Усі ВелоЛосики, до речі, це реальні велоперсонажі. У червні, наприклад, зображений вінницький Цар-Котовоз, себто Олександр Царевський. На голові у нього корона, в руках пухнасте Коте, а поряд, у каструлі з написом «матрасій», вариться його улюблений борщ.
— Фішкою цьогорічного календаря є те, що він вийшов у форматі розмальовки-антистресу. Тобто кожен може розфарбувати малюнки кольорами, які йому до душі, — розповідає Олександр Царевський. — Думаю, що зараз багатьом з нас не завадить взяти до рук фломастер чи олівець і трішки розслабитися. Все-таки рік, що минає, вийшов доволі напруженим.
Придбати велокалендар можна, заповнивши ОСЬ ЦЮ гуглформу. До 1 січня його вартість складає 200 гривень. З нового року — 225 гривень.
Читайте також:
Під час прогулянки містом. ТОП-10 місць у Вінниці, де можна зробити новорічну світлину
Передноворічна депресія: чи справді вона існує і що радять психологи?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер