Війна змусила переїхати з Донбасу: як на Вінниччині з новою силою запрацювала птахофабрика

Війна змусила переїхати з Донбасу: як на Вінниччині з новою силою запрацювала птахофабрика
  • Фермерське господарство «Олександрівське» з Донеччини переїхало до Вінниці через війну та відновило роботу птахофабрики. Тепер там понад 700 тисяч курей-несушок.
  • Разом із власником на Вінниччину переїхали понад десять сімей працівників, які продовжують працювати на новому місці.
  • Підприємець планує збудувати біогазовий завод, щоб забезпечити фабрику електроенергією та продавати її державі.

Фермерське господарство «Олександрівське» на Донеччині працює з 1997 року. Понад 25 років там вирощували велику рогату худобу, свиней, птицю та кролів. На початок повномасштабного вторгнення господарство мало свої філії у Селідовому, Вугледарі та Маріуполі.

Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

— Всі кролі, близько трьох тисяч, загинули під Вугледаром. Там все КАБами розбомбили. Одна птахофабрика на 100 тис. курей була знищена в Маріуполі. Ще рік після початку великої війни ми працювали біля Селідового, але, зрештою, і там все розбомбили, тварини і птахи загинули, — розповідає власник підприємства Юрій Зубко.

Відео дня

Незважаючи на постійні обстріли, підприємство працювало на Донеччині ще майже протягом двох років, залишаючись єдиним підприємством з виробництва яєць в області, оскільки всі інші птахофабрики вже були зруйновані.

Починаючи з лютого 2024 року, підприємство було змушене припинити роботу.

— Виїхали, думали що ненадовго, майже нічого з майна не вивозили, бо більшість обладнання вже було понівечено. Релокувалися у Вінницьку область, купили птахофабрику, повністю її запустили, відновили потужність, — говорить Юрій Зубко.

Наразі птахофабрика працює на повну потужність. Кількість курей-несушок досягає 700 тисяч (у Донецькій області раніше було 450 тисяч), а незабаром планується додатково підсадити ще 250 тисяч молодняку. Разом із власником на нове місце переїхали понад десять сімей колишніх працівників, які тепер продовжують працювати на птахофабриці.

У планах підприємця будівництво біогазового заводу поблизу Вінниці. Це дозволить забезпечувати фабрику електроенергією та частково постачати її державі.

 

Читайте також:

Суд призначив майже мільйон застави лікарям, яких підозрюють у «торгівлі» інвалідністю

Мінливий червень: синоптики розповіли про погоду у Вінниці та області

Затримали трьох вимагачів, які погрожували вбивством неповнолітньому за вигаданий борг

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Тетяна Іщенко
    Молодці хай бог вам допомогає відновитися і дальше працювати.

keyboard_arrow_up