«Вінницягаз» хоче збільшити плату за розподіл газу в чотири рази

«Вінницягаз» хоче збільшити плату за розподіл газу в чотири рази
 • «Вінницягаз» хоче збільшити плату за транспортування та розподіл газу. Адже, компанія має великі збитки, не може дати гідну зарплату працівникам та велику кількість аварійних мереж.
 • Утім, громадських активістів обурили планові витрати, які заклали у тариф газовики: зокрема, обслуговування боргу перед «Нафтогаз» за рахунок тарифу.
 • Щоб роз'яснити суперечливі моменти провели зустріч між газовиками та вінничанами. Розповідаємо у матеріалі про що говорили

Наприкінці грудня ПАТ «Вінницягаз» провела відкриті громадські слухання, щоб розповісти про потребу збільшення тарифу на розподіл. Як потім з’ясували активісти, громадськість, що була присутня на зборах — це 12 людей. І вони поставили підписи за все місто, що погоджують новий тариф (протокол зборів)

— Тому ми покликали представників компанії, щоб вони роз’яснили людям для чого потрібний в кілька разів більший тариф на розподіл, — розповіла одна з організаторів зустрічі голова правління Асоціації ОСББ Вінниччини Ельвіра Мрясова.

Утім, присутні люди не зовсім зрозуміли, про що буде мова. І кожна людина заготовила власні питання:

— Чула, що сьогодні будуть говорити про тариф на газ, який є дуже великим. Доводиться віддавати десь половину свого доходу, щоб сплатити за комуналку. Хочу розпитати чому такий великий тариф, — казала вінничанка Жанна Нагорна.

— Два роки тому без нашої згоди поставили загальбудинковий лічильник. У мене лічильника немає, і завжди на 10-15% плачу більше. І така ж ситуація у наших мешканців, в яких немає індивідуального лічильника. А як цей загальнобудинковий рахує — один Бог тільки знає! Тому ми будемо платити по нормах споживання, що я хочу донести «Вінницягазу», — казав старший по будинку Олександр Мазур.

«Від нас втечуть робітники»

Директор фінансовий ПАТ «Вінницягаз» Сергій Кібітлевський показував презентацію, пояснював, що без нового тарифу підприємство «стане» і немає кому буде обслуговувати тисячі кілометрів газопроводу по області.

Він зазначав, що тариф на розподіл газу — це не є повністю тарифом на газ, а лише його складовою.

— Для прикладу, з кожного кубометра газу ми отримуємо близько 3 копійок. На ці копійки ми маємо кожного року повіряти та ремонтувати близько 60 тисяч лічильників, обслуговувати 17 тисяч кілометрів газових мереж, виплачувати зарплату майже 2 тисячам робітників, які в середньому отримують не більше шести тисяч гривень. А це дуже низька зарплата для промисловості, де середній показник — 11-12 тисяч гривень. Тому від нас втікають люди, і якщо залишиться все як є, то просто не буде кому обслуговувати мережі, — казав Кібітлевський.

І щоб подолати цю кризу газовики хочуть збільшити тариф на розподіл газу в чотири рази — з 0,025 грн за куб до 0,061 грн за кубометр.

Прес-секретар газовиків Лариса Логінова додала, що це зростання має відбутися за рахунок перерозподілу складових тарифу і на загальну вартість газу немає вплинути. І також вона додала, що рішення «затвердити або не затвердити» прийматиме Нацрегулятор (НКРЕКП).

Лічильники та норми споживання

На зустріч з представниками «Вінницягазу» прийшли до сотні вінничан. І тільки пару питань стосувалися тарифу на розподіл. Зокрема, їх ставили самі активісти:

— А чому ви заклали у тариф на розподіл погашення боргу підприємства перед «Нафтогазом»? — запитувала голова правління Асоціації ОСББ Вінниччини Ельвіра Мрясова.

— Підприємство збиткове, і ми не можемо розрахуватися одразу з «Нафтогазом» за газ, який нам потрібний для покриття втрат у мережах. На жаль, далеко не всі газопроводи в задовільному стані, і щоб заповнити «прогалини» в мережах — доводиться додатково закуповувати газ. По ціні на 6 тисяч, а 12 тисяч гривень. Через що ми і не можемо одразу розрахуватися перед НАК «Нафтогаз», — відповів директор фінансовий Сергій Кібітлевський.

А далі люди розпитували, чому завищені норми споживання, чого лічильники неправильно рахують газ та чому газовики не міняють труби в будинках. Переказуємо одні з найпоширеніших питань та відповіді на них:

— У заяві-приєднання газконтора взагалі виключила всі права споживачів, які стосуються повірки лічильників, ремонту газопроводу в будинку, загальнобудинкового лічильника. І залишили тільки вимоги до споживачів! Я хочу, щоб ми створили робочу групу та змінили типовий договір на приєднання! — заявляв Віктор Маліновський.

— Ми не можемо щось викреслювати з типового договору, а щось додавати. Це може робити тільки законодавець, — відповідала речниця газовиків Лариса Логінова.

— У нас загальнобудинковий лічильник поставили, без згоди мешканців. Чому нам не ставлять індивідуальні?! — питала жінка, яка представилася старшою по будинку.

— Значить ваш будинок виключили з переліку, бо на ньому вже є облік спожитого газу. Ми ставимо індивідуальні газові лічильники зараз на ті квартири, де немає загальнобудинкового. Так постановив Нацрегулятор, — відповідав Сергій Кібітлевський.

— Чому ви нараховували газ по нормам споживання 9,8 кубів газу на людину? — питала представниця асоціації громадських організацій «НІКА» Юлія Грига.

— Бо така була вимога Верховного суду України. Ми повернулися до тих норм, які були встановлені кілька років тому, — відповів представник газовиків.

— А скільки у вас був чистий прибуток минулого року? — запитував управляючий ОСББ, який керує п’ятьма будинками.

— Мінус 300 мільйонів гривень. Компанія наша збиткова, і при нинішньому тарифі ситуація буде тільки погіршуватися, — відповів Кібітлевський.

— Лічильники «Самгаз», які ви ставите, неправильно рахують. Робив експеримент, де на плиту ставили спочатку сертифікований в Україні, французький лічильник і «Самгаз». Закордонний нарахував 1 кубометр спожитого газу, а «Самгаз» — 1,24! Хочу поставити французський. Чи можу я це зробити? — питав голова ОСББ однієї з секцій «Набережного Кварталу».

— Якщо він сертифікований в Україні — так. Ви ще маєте замовити зміни технічних умов, що ми маємо внести в документацію. Бо цього вимагає закон, — казав директор фінансовий.

Оскільки питань було багато, то організатори зустрічі вирішили записати їх та розглянути вже на новій зустрічі з газовиками. Таким чином, громадські активісти хочуть налагодити діалог між громадою та «Вінницягаз».

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (36)
 • Olga Fedoruk

  — Підприємство збиткове, і ми не можемо розрахуватися одразу з «Нафтогазом» за газ, який нам потрібний для покриття втрат у мережах.... Нехай Коболев для них курси підвищення кваліфікації організує. У нього все виходить, навіть невеличкі бонуси в пару десятків мільйонів вдається на бонуси відкласти.
  А загалом, ситуація з тарифами якась абсурдна. Ніхто не може аргументовано і грамотно пояснити, що в них закладено, окрім, як бачимо, премій для Нафтогазу.
 • Dmitriy Polevodskiy

  в чотири рази — з 0,025 грн за куб до 0,061 грн за кубометр.
  и где тут в 4 раза????
  В 2,5 РАЗА !

  Вася reply Dmitriy Polevodskiy

  0,061 - це тільки на розподіл, а ще й на транспортировку,
  Скоро не кубами, а ведрами будемо купувати
 • Швець Світлана

  Коли вони вже нажеруться, тарифи піднімають бігом, а якість самого газу яка???

  Поpошок reply Швець Світлана

  А що не так з газом?

  Серг Сірий reply Поpошок

  Краще скажіть що з ним так?

  Вася reply Серг Сірий

  Та в нього завдання вивести Порошенко на другий термін президентства, ось він і рве дупу.
  "Все у нас гарно - газ чудовий, хоя російський, але ж фільтрований через Юропу (за додаткову платню), цукерки найсмачніши (головне досягнення), війна - також красива. Бранці-моряки начебто на курорті.
  Все гарно
 • Pantera Petrovna

  Давайте переполовинимо штат тих турнів і буде газ в половину дешевшим, а ті трудіки нехай поповнять лави безробітних! Розвели прихвостнів! Жодних коштів споживачів не вистачить!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Через два тижні Великдень: що можна і не можна святити в церкві? 19:30 У Вінницькій лікарні №1 завершили реконструкцію кисневої магістралі play_circle_filled 19:00 В сини їй годиться: про переваги і мінуси стосунків із старшою жінкою stars 18:29 Мапа України в 70 пар рук. Вінничанка організувала проєкт для українських вишивальниць stars Від читача 20:49 Польський ліцей гуманітарних наук та інформаційних технологій імені Януша Корчака у Вінниці 18:05 Студент ВНТУ переміг на конкурсі з комп’ютерної графіки в Ірландії 17:00 Куди скаржитися на медичних працівників: МОЗ роз'яснив деталі 16:30 Петиція: вінничани просять зупинити будівництво муніципального житла на Поділлі 16:16 «Атмосфера вирішила змусити готуватися до Великодня»: прогноз погоди на неділю 15:51 Скільки коштують послуги дантистів у Вінниці? Ми перевірили stars 14:55 В лісі під Чечельником чорні лісоруби вирізали понад 50 дерев 13:58 «Європейське сузір'я»: вінницьких артистів запрошують на конкурс 13:29 В зоопарку ведмедиця Умка почала виходити з малюком на прогулянки 13:05 Помер Володимир Яворівський, який очолював спілку письменників України 12:21 Затоплені села, скельні монастирі та криваві легенди. Куди поїхати у подорож на Поділлі? stars 12:03 Карантин продовжили, пошуки зниклого та інше важливе за 16 квітня на 20minut.ua 10:59 Авіарейсу Вінниця-Варшава не буде: МАУ відмовилася від цього міжнародного маршруту 09:55 У цей день відкрили палац Україна. Історія, заборони і прикмети 17 квітня 09:00 Дані про COVID на 17 квітня: в Україні за добу виявили 14 984 нових випадків
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up