Вінницький ветеран Ілля Пилипенко завоював медаль на «Іграх Нескорених» у Канаді

Вінницький ветеран Ілля Пилипенко завоював медаль на «Іграх Нескорених» у Канаді
  • Вінничанин Ілля Пилипенко, який нині мешкає на Одещині, виборов «бронзу» з баскетболу на кріслах колісних на «Іграх нескорених» у Канаді. Після поранення й втрати ноги він пройшов складну реабілітацію та знайшов мотивацію в адаптивному спорті, допомагаючи іншим ветеранам відновлюватися.

Ветеран Ілля Пилипенко, уродженець Вінниці, представляв Одещину на «Іграх нескорених» у Канаді, де здобув бронзову медаль у змаганнях з баскетболу. Про це розповів на своїй сторінці у Фейсбук депутат Вінницької міської Ради Сергій Борзов.

«Вранці ти йдеш грати баскетбол на кріслах колісних з командою, з якою ніколи не бачився та не знаєш, звідки вони і як грають. Йдеш з єдиною думкою — отримати задоволення від гри, від процесу та весело провести цей день. А ввечері тебе нагороджують бронзовою медаллю», — написав на своїй сторінці Ілля Пилипенко. Він додав, що вперше в історії Invictus Games Team Unconquered виграє медалі, а українські учасники вперше виборюють медалі з баскетболу на кріслах колісних.

Відео дня

Ілля Пилипенко родом з Вінниці, який на «Іграх нескорених» представляв Одещину. Тепер він там і живе. До початку повномасштабної війни у Вінниці працював ріелтором.

— Відправив доньку з колишньою дружиною за кордон. Кілька днів посидів, подумав, що робити. Вирішив йти в армію, бо в країні жесть робиться. Треба йти, вносити свою маленьку крапельку в загальну перемогу, — каже Ілля.

У вересні 2022 року під час бойового завдання його танк підірвався на міні. Ілля отримав складні опіки та втратив ногу.

«Коли я виліз з танку, мене забрали мої побратими. Досить швидко евакуювали. Нога в мене була переламана, бо під час підриву, пробило броню. Вона бовталася, але я просив лікарів, щоб її зберегли. Я ж тільки обрав собі мотоцикл. Не дав згоду на ампутацію. Ногу залишили, але вона настільки була розвалена, що при одній з перших операцій п’ятка висипалась, всі пальці були переламані. Мене виписали, але я не міг ходити. Не було пʼятки і можливості наступати на ногу. Біль був нестерпним. Я розповідаю всім, що народився в сорочці, але сорочка була з коротким рукавом», — розповідає Ілля Пилипенко.

Тепер Ілля допомагає іншим ветеранам віднайти для себе адаптивний спорт та реабілітуватися. Він переконаний, що змагання – це чудовий спосіб відновлення та адаптації у цивільне життя.

«Був період, коли не виходив з дому, курив по дві пачки стіків. Я не міг прийняти того, що гуляти або до моря доводиться їздити на кріслі колісному. До цього ж я бігав. Здавався собі таким неповноцінним. Це дуже на мене тиснуло.  Але якось почав читати про протези і про можливості на протезах. Прийняв рішення, що потрібно робити ампутацію. Майже два місяці я не міг ні їсти, ні спати, весь час думав про ногу, крутив різні варіанти. А після ампутації прокинувся, побачив, що ноги нема і мені відлягло.  Повністю я свої травми прийняв після всіх пластичних операцій. Довго не приймав зовнішність, мені хотілося мати кращий вигляд», — каже ветеран.

 

Читайте також:

Санкції РНБО ввели проти експрезидента Петра Порошенка. Що вони передбачають?

У Вінниці до десяти років ув'язнення засудили колаборантку і оголосили в міжнародний розшук

У Римі вінницька делегація презентувала Подільський шлях святого Якова

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Читач22

    Вітаю! Здоров'я  та нових перемог! Дякуємо  Вам !

keyboard_arrow_up