У столичному метро громадський активіст з Вінниці Юрій Хорт розрізав ножем постери виставки «Квантовий стрибок Шевченка», який розмістив однойменний Нацмузей.
Павленка відзняли на відео, яке згодом з’явилося у спільноті «Киев Оперативный». На ньому видно, що чоловік швидко розрізав кілька постерів виставки на станції метро. А потім, як повідомляли очевидці, просто вийшов зі станції.
«Насправді якщо Грехов (автор портретів - авт.) бачить Шевченка деформованим, то я просто бачу такі малюнки порізаними. З мого боку це мистецька акція, незрозуміла обмеженим умам», — пояснив Юрій Хорт свій вчинок у дописі на фейсбуку
Організатори виставки — ілюстратор Олександр Грехов, Національний музей Тараса Шевченка та Київський метрополітен достроково закрили експозицію у понеділок, 18 лютого. Хоча експозиція мала тривати один місяць.
«Ми проти агресії та вандалізму. Тому колективно вирішили достроково закрити виставку. Безпека пасажирів та відвідувачів виставки важливіша за ідеологічні чи художні амбіції», — написали організатори на сторінці музею.
У київській поліції повідомили «Українській правді», що за цим фактом відкрили провадження.
«Після повідомлення у ЗМІ внесено дані у ЄРДР. Є відео, будемо ідентифікувати цю людину, запрошувати в управління поліції» — сказала речник поліції Києва Оксана Блищик.
Ілюстратор Олександр Грехов намалював Кобзаря в образі популярних кіногероїв та історичних постатей, серед яких Людина Павук, пірат Джек Горобець, Гаррі Поттер, магістр Йода та інші. Свій задум організатори описували як спробу осучаснити старе та архівувати культурні образи.
За кілька днів до інциденту Юрій Хорт Павленко писав, що «Квантовий стрибок» є «офіційною наругою над Тарасом Шевченком».
Чи вважаєте виставку «Квантовий Шевченко» наругою над Кобзарем?
Нагадаємо, 8 грудня 2014 року правоохоронці затримали лідера «Народного трибуналу» Юрія Хорта. Юрія Павленка знову доправили в СІЗО, де він просидів два роки.
Хорта звинувачували у хуліганстві та умисному заподіянні 8 працівникам правоохоронних органів тілесних ушкоджень. Але сам Хорт вважав, що його судять за те, що порвав портрет Порошенка з кабінету Олійника під час штурму облради 6 грудня.
Шостого грудня 2016 року апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та випустив Павленка на волю.
Фото в матеріалі: radiosvoboda.org; фб-сторінка Національного музею Тараса Шевченка, архів «20хвилин»
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер