— Це вінницьке ноу-хау, яке поєднало вже існуючі у світі практики. Як це працює? Людина заходить у тунель, спрацьовують датчики, відбувається дезінфекція. Поруч із традиційним розпиленням тут використовується технологія «холодний туман», завдяки чому знезараження ефективніше. Окрім того, економніше витрачається сам антисептичний засіб. На території медмістечка по Хмельницькому шосе зосереджено кілька закладів, і тут постійний потік людей. Такий додатковий засіб захисту під час пандемії може бути доречним, — каже міський голова Сергій Моргунов.
Міський голова додає, що подібні конструкції уже застосовують в різних країнах світу. У Вінниці цю систему вдосконалили. Установка-дезінфектор витрачає в чотири рази менше деззасобу у порівнянні зі стандартними моделями, тут застосовується сучасна технологія «холодний туман». Усе обладнання розміщено в єдиному антивандальному модулі, і його можна встановлювати у громадських місцях.
Одним із перших протестував конструкцію директор центру сімейної медицини №3 Сергій Бельц. Він і розповів, як правильно проходити санобробку.
— Це для дезінфекції лікарів, які тут працюють, та людей, які заходять у медичні заклади. Як користуватися – потрібно зайти, закрити очі, щоб не потрапляв розчин на слизові, пройти по кабінці і вийти. Це абсолютно безпечно, єдине, що є люди, які схильні до алергії, з бронхіальною астмою, таким людям потрібно це обережно робити. Дуже хороший подарунок від фонду «СтопВірус» в час пандемії. Ми задоволені, що ця конструкція знаходиться на спільній території нашого центру ті лікарні №1, - сказав Бельц.
Такі установки можна розміщувати на входах до лікарень, адміністративних будівель, ТРЦ та у місцях скупчення людей.
Читайте також:
Розбризкані краплі вбивають коронавірус. Дезінфікуючу рамку виготовили за три дні
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер