Вінницькі дитсадки переходять на 11-годинний робочий день

Вінницькі дитсадки переходять на 11-годинний робочий день
  • З 1 січня всі комунальні дитсадки Вінницької громади працюватимуть за новим графіком — 11 годин на день, замість попередніх 12. Ці зміни вимагають коригування бюджету для компенсації змін у заробітній платі працівників закладів.

Виконавчий комітет Вінницької міської ради ухвалив рішення щодо зміни тривалості роботи комунальних закладів дошкільної освіти в межах Вінницької міської територіальної громади. З 1 січня 2025 року в усіх комунальних дитсадках встановлять новий робочий графік — 11 годин на день.

Ці зміни передбачають необхідність коригування бюджету громади на 2025 рік для компенсації змін у заробітній платі працівників дитсадків. Раніше, до 1 січня, тривалість роботи більшості закладів становила 12 годин на день. Департамент освіти міської ради має подати на затвердження засновнику статути закладів дошкільної освіти з урахуванням нових вимог законодавства.

Це рішення покликане покращити організацію роботи дошкільних установ та забезпечити ефективне використання ресурсів у галузі освіти Вінницької міської територіальної громади, йдеться в документі.

Відео дня

 

Читайте також:

«Винахідливі» вінничани залишили без газу себе та сусідів

Модель та актриса Дар'я Лелюк з Вінниці вперше стала мамою. У футбольній родині народилася дівчинка

Афера на 1,2 мільйона: вінничанки залишилися без авто і грошей

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (22)
  • Галина Топольская
    Вони і 11 ніколи не працювали. О 7.30 "і чого вам не спиться"! А о 17.30  1-2 дитина в групі... І відверте невдоволення вихвателя
  • Людмила Нікітюк
    Якщо дитину забирали о 17 годині / з 8.00 то це було відкрите невдоволення і зауваження від вихователя.А у Вас не так?
  • Наталья Зянько
    Звісно це просто жах.Тому що черговий садочок і як ,я віддавала свою дитину то брали дітей тільки тих у працюючих батьків.
    І якщо на роботу було на 8 годину мені то я завозили дитину у 7:10 і ледь встигла на роботу.Тепер садочок працює з 7:30 год.
    І як виходити з цієї ситуації ? Залишати роботу чи як ?Все роблять лиш для того щоб заганяти в глухий кут❗️
    Светлана Егорова reply Наталья Зянько
    Tanija Klymenko , ну якби з садочками і до лютого 22 були проблеми - брак місць, то зараз ще більше не вистачає вільних місць. Багато садочків до сих пір «працюють» онлайн - немає укриттів 🤷‍♀️
    Анастасія Галамбоші reply Наталья Зянько
    Tanija Klymenko а квартиру за доступною ціною думає легко знайти?? А завести дитину і погнати на роботу, думаєте легко??? А роботу змінювати легко????
    Tanija Klymenko reply Наталья Зянько
    Наталія Зянько пробувати садочок знайти ближче до роботи!
    Nata Karpenko reply Наталья Зянько
    Наталія Зянько біда у тому, що керівництво геть не знає, що робиться у місті. Тому і приймають ідіотські рішення! А саме- зараз більшість підприємств працює з 7:00 годин, хтось з 8:00 - як бути батькам у яких НЕМАЄ бабусь і дідусів? Наше керівництво жаждає наповнення міського бюджету, але подумати за тих хто цим займається- напевно мізків не вистачає. Керівники міста зайняті деребаном землі, нікого не цікавлять дитячі садочки та школи. Немає плану будівництва майбутнього. Немає. Байдуже їм , як має жити вихователь чи лікар, чи таж сама няня , як має жити вихователь? Так хочеться, щоб вони хоч зрідка згадували Голду Меир- і що вона казала про три приоритетні професіі.
  • Natasha Makarova
    Ага, и во всем Замостье теперь ни одного садика до 19:00. Вот зачем там 4 садика - и все с одинаковым графиком? Нет разделить как-то по времени, чтобы у работающих родителей была возможность водить ребенка и работать, а не стратегии быстрого забега продумывать, то теперь им ещё и надо на поклоны идти в министерство и выпрашивать дежурные группы или смену времени работы, потому что садики, конечно же, график выбрали удобный для себя, а не родителей.
    Natasha Makarova reply Natasha Makarova
    Да, но дальше вы читали?

    З метою ефективної організації освітнього процесу можуть формуватися групи вихованців з різним часом і розпорядком їх перебування в закладі дошкільної освіти.

    И кроме того, на підставі звернення одного з батьків у державному, комунальному закладі дошкільної освіти за рішенням засновника створюються умови для перебування вихованця понад гарантований обсяг часу, але не більше 12 годин на день.

    То что выгоднее таки садику - создать группы по разному времени, или ещё +1 час работы? В законе нет такого, что "мы решили, нас не колышет"
    Елена Мартынова reply Natasha Makarova
    Natasha Makarova Кожному вихованцю гарантується безоплатне здобуття дошкільної освіти у державному, комунальному закладі дошкільної освіти з можливістю перебування в ньому за запитом батьків до 11 годин на день
    Natasha Makarova reply Natasha Makarova
    Олена Мартинова наверное потому, что так говорит новый закон о дошкольном образовании (как минимум). Сейчас попасть ребенку в садик возможно лишь для единиц, среди которых все работают. И, в отличие от работников садика, их дети не возле них, а могут быть на другом конце города при этом, поэтому чтобы добраться надо время. Телепортироваться никто ещё не научился, а есть ряд профессий, где невозможно сдвинуть график работы в угоду садику в виду специфики деятельности предприятия. Людям теперь массово увольняться, потому что на всем Замостье, к примеру, нет ни 1 садика с подходящим графиком? Или все же логичнее графики сделать разными или хотя бы дежурные группы таки создать? Так даже последнее делать же ж не хотят! У всех есть дети и своя жизнь, но, в отличие от того же воспитателя, не пол дня свободных.
    Елена Мартынова reply Natasha Makarova
    Natasha Makarova а чого співробітники садочка повинні підлаштовуватися під батьків? у них що немає своїх дітей, справ та життя?

keyboard_arrow_up