Таку петицію 23 березня подав Микита Козаков.
— Прошу розглянути петицію про підняття цін продуктових магазинів у Вінниці. Чому ніхто не контролює процес підвищення цін у супермаркетах та магазинах в період карантину? Люди виснажені, як фізично, так і морально. Не взмозі забезпечити себе та свою сім'ю потрібними продуктами. Це неподобство, — йдеться у тексті петиції.
Чоловік додає, що це «бенкет під час чуми».
Станом на ранок 24 березня петицію підписали 3 особи з 350 необхідних. Долучитися та проголосувати можна ТУТ.
Як пояснюють постачальники, на підвищення вартості товарів вплинуло зростання витрат виробництва, пов'язаних з прийнятими карантинними заходами: заборонами й обмеженнями на перебування великої кількості працівників в одному приміщенні та транспортними проблемами.
Тим часом, економіст Олег Пендзин 24 каналу пояснив, що ціни на продукти не мають жодного відношення до карантину. На зростання вплинув курс гривні до американського долара.
— Сьогодні понад 90% того, що ми вирощуємо та споживаємо – власне виробництво. Здавалось би, жодного відношення до світових цін це абсолютно не має, але ні. Ми повністю інтегровані в європейський ринок і ціни теж європейські, але не зарплати, — додає Пендзин.
Чи вистачило вам коштів, щоб запастися продуктами на час карантину?
Хто контролюватиме аби нечесні підприємці не почали зловживати становищем та ще більше піднімати ціни? Згідно з ухваленим 17 березня законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)" обов'язки з контролю за цінами на ліки і продукти покладено на Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Саме вони мають кожні два дні робити огляд торговельних мереж на наявність там значущих продтоварів, а також стежити за цінами на них. Про це повідомив заступник голови відомства Тарас Висоцький, пише 24 канал.
Продукти харчування, які підлягають моніторингу:
Читайте також:
Головне про коронавірус за сьогодні, дванадцятий день карантину
Я працюю вдома. Поради, як не втратити продуктивність
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер