Спекотне літо — це завжди відпочинок біля води. Особливо зараз, коли на термометрах більше 30 градусів тепла. Чи є водні розваги на вінницьких пляжах і скільки платять за враження, дізнавалися журналісти RIA
На пляжах, особливо на “Хіміку”, яблуку ніде впасти. Люди грають у волейбол, купаються, засмагають. Біля медичного пункту встановили музичні колонки. З них лунає не тільки музика. Через кожних півгодини жіночий голос нагадує відпочивальникам про правила безпеки на воді. Тут як і на всіх міських пляжах: “Гонти”, “Центральному” немає жодних розваг на воді.
Як каже рятувальник на пляжі “Гонти” Олександр Комендра: - Водних розваг немає, бо це небезпечно. Катамарани заборонили, адже минулого року були смертельні випадки.
Рятувальник Олександр Комендра патрулює на пляжі "Гонти"Вінничани приходять зі своїми надувними матрацами та кругами. Інші самі вигадують собі екстремальні розваги.
- Хлопець 19 років стрибав з Київського мосту в воду, - розповідає начальник міської рятувальної служби Петро Аксєнєнко. - Не дивлячись на заборону і на те, що там стояли працівники поліції, він перед ними стрибнув, неправильно зайшов у воду, вдарився і втратив свідомість. На протилежному березі його відкачали і передали швидкій допомозі. Він сказав згодом, що це сонячний удар. Але це удар об воду.
Начальник міської рятувальної служби Петро АксєнєнкоЯк каже Петро Аксєнєнко, висота мосту десь вісім метрів. Він стоїть на великих опорах — це гранітні камені приблизно два метри. Метр вправо або вліво і можна попасти на цей валун.
- Рівень води в річці постійно змінюється, - говорить водолаз. - Якщо неправильно зайшов у воду, травми хребта гарантовані. А якщо впав пластом, то це, як наслідок, відбиті легені.
Тож рятувальники звертаються до батьків з проханням провести виховну роботу зі своїми дітьми, бо це їх життя. Вони роблять все, що від них залежить, до мосту регулярно приїжджає поліція, але відчайдухи як стрибали, так і продовжують це робити.
Водні розваги ми знайшли на Вишенському озері. Не дивлячись на вивіску “Небезпечне дно пляжу. Купатись заборонено” тут теж багато відпочивальників, які катаються на катамаранах, човнах, вейкборді.
Начальник міської рятувальної служби Петро Аксєнєнко каже, що пляж закритий через технічний стан: передні ряди плит на цьому пляжі впали в воду і розсипалися. Звідти стирчить арматура.
Тут на базі Wake on Lake найпопулярнішим видом екстремального відпочинку вважається вейкбординг. Також можна покататися на водній плюшці та лижах, але попит на них менший. Ціна на всі плавзасоби однакова — 50 гривень за 10 хвилин.
Кабельний вейкбординг працює за допомогою механізованої канатно-буксирувальної установки. Швидкість — до 30 кілометрів за годину.
- Більшість людей, які катаються на сноубордах, замінюють цей вид спорту літом, - розповідає інструктор з вейкбордингу Олесь Григораш. - Наші клієнти - це молодь. Буває, що приходять чоловіки, яким за 50 і вони досить непогано катаються. Це лижники, сноубордисти в минулому. Катати може будь-хто головне — бажання.
Видовище збирає багато роззяв, особливо після 14.00. Вони спостерігають за віражами досвідчених вейкбордистів та падіннями аматорів. Іван прийшов зі своєю дошкою для вейку.
- Приходимо сюди часто, бо нам подобається, - каже він. - Поки що я катаю не дуже: можу стрибнути гарно зі старту, високо підлетіти, перекрутитися.
На базі діє система абонементів. Усе спорядження (вейкборд, жилет) видається безкоштовно.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер