Відкрили новий будинок для переселенців у Шипинках. Це вже восьмий об'єкт в Україні

- На Вінниччині відкрили довгострокове житло для внутрішньо переміщених осіб. Це перший такий проєкт організації КО-ХАТИ в області і вже восьмий по всій Україні.
- Колишній гуртожиток перетворили на 14 комфортних квартир, одна з яких інклюзивна, з метою забезпечити людей, які втратили свої домівки через війну, гідними умовами проживання.
У селі Шипинки, що входить до Копайгородської територіальної громади, відкрили довгострокове житло для внутрішньо переміщених осіб.
Будівля, що раніше була гуртожитком, за ініціативою власника передана у комунальну власність громади. Після перепланування та капітального ремонту, вона стала частиною муніципального житлового фонду. У будівлі облаштовано 14 квартир, одна з яких — інклюзивна, а також спільна пральня.
КО-ХАТИ провели повне оновлення будівлі: перепланування приміщень, ремонт, облаштування сучасними кухнями та меблями. Житло надається людям, які втратили свої домівки внаслідок війни й тривалий час проживали у громаді в умовах, непридатних для довгострокового проживання. В
Копайгородській громаді вони мають можливість працевлаштуватись — тут працює місцевий агрохолдинг, який забезпечує людей роботою.
«Я особисто мріяла про таке житло для людей в нашій громаді. В основному у нас сільська місцевість, це перший проєкт з соціальним житлом для проживання внутрішньо-переміщених осіб. Хочеться, щоб люди не мали разючої різниці між тим, як вони жили раніше і як матимуть зараз», — зазначає Людмила Кушнір, голова Копайгородської громади.
Організація КО-ХАТИ спільно з місцевою владою працює над тим, аби житло залишалося довгостроковим і служило громаді. Фінансування для реалізації цього проєкту надало Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН).
«За кожними дверима, що відчиняються в цій новій будівлі, — історія втрати, але також сили, гідності й бажання почати все спочатку. Для людей, які були змушені покинути свої домівки, знайти місце, де можна відчути безпеку, знову пустити коріння й стати частиною громади — це змінює життя. Йдеться не лише про стіни й дах — йдеться про відновлення відчуття належності, про те, щоб сім’ї, діти, літні люди почувалися поміченими, підтриманими й включеними. Ми пишаємося тим, що підтримуємо такі ініціативи — засновані на довірі, місцевому лідерстві та переконанні, що кожен заслуговує на шанс відновити життя з гідністю», — зазначила Кароліна Ліндхольм Біллінг, Представниця УВКБ ООН в Україні.
Читайте також:
У Липовці рибалка-браконьєр завдав збитків на понад 773 тисячі гривень
Затримали трьох вимагачів, які погрожували вбивством неповнолітньому за вигаданий борг
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Олександра РибалкоДобротно зроблено 👍