Відібрали найважливіші 20 фактів про надзвичайну подію
1. Займання складу під Калинівкою сталося о 10-й годині вечора, 26 вересня. На боротьбу з катастрофою викликали військових, поліцейських та рятувальників з Вінницької, Житомирської та Хмельницької областей.
2. Версія виникнення пожежі, яку зараз розглядають в СБУ — диверсія, «зовнішне втручення». Є ймовірність, що пожежу спричинили російські диверсанти
3. Ймовірно, підривали склади з безпілотників. Жителі села Медвідка (входить в зону враження - авт.) бачили перед початком вибухів три дрони.
4.Генштаб ЗСУ заявляє, що на артскладах знаходиться 83 тисячі тон боєприпасів. Серед яких є ракети для систем залпового вогню «Град», «Ураган», «Смерч». Вогнем охоплено 10% від всієї площі артскладу.
5. Нічну канонаду від вибухів чують у Стрижавці, Вінниці та навіть у Києві
6. На своїх машинах волонтери і таксисти забирають людей з населених пунктів у зоні ураження. Навіть тоді, коли місцева влада відзвітувала про евакуацію всіх жителів, активісти знаходили нажаханих мешканців у підвалах та бомбосховищах.
7. За ніч евакуювали приблизно 30 тисяч людей. Є постраждалі. Дві поранених жінки з селища Медвідка. Встановлено їх особи: 49-річна Тамара Рибаченко та 83-річна Надія Комарницька. Інформації щодо загиблих наразі не зареєстровано.
8. «Укрзалізниця» перекрила проїзд через перегін Козятин - Калинівка. Обласний «Автодор» розробив нові маршрути для проїзду машин, оскільки трасу на Київ закрили поліцейські патрулі. Повітряний простір закрили в радіусі 50 кілометрів навколо Калинівки.
9. За повідомленнями місцевої влади, Вінниця не входить до зони ураження снарядів зі складів.
10. «Вінницягаз» перекрили вентиль для 15 000 споживачів на Вінниччині. Мешканці загалом 16 населених пунктів у Калинівському та Вінницькому районі залишились без газу.
11. Починаючи з 5-ої ранку, 27 вересня, інтенсивність вибухів зменшилася. Генштаб ЗСУ повідомив, що відправили для перевірки та розмінування снарядів приблизно 100 піротехників.
12. Від вибухів на складах арсеналу найбільшої шкоди завдано жителям села Павлівка. За словами сільського голови Віктора Кособуцького, тут пошкоджено 90% хат і школа.
13. На ранковому брифінгу, 27 вересня, обласні чиновники розказали, що арсенал ще палає — кожну хвилину відбувається по три вибухи.
14. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що Уряд виділить на ліквідацію наслідків вибухів під Вінницею 100 мільйонів гривень: ці кошти підуть на ремонт помешкань та об’єктів інфраструктури.
15. Мешканці Вінниці організували штаби та пункти збору людей, які втекли від лиха. Людей розміщують у власних квартирах. Також, у соціальних мережах збирають допомогу для постраждалих.
16. У соцмережах шириться інформація, що в Калинівці горять ще й склади хімічного озброєння. Це спростували рятувальники та місцеві чиновники.
17. «Вінницяводоканал» посилив охорону свого підприємства. Цілодобово охороняються склади з хлором. Директор підприємства Олександр Чернятинський запевнив, що жодних снарядів до них не долітало. А воду з Бугу аналізують щогодини.
18. Евакуйованих людей поселили у вінницьких школах №№5,6,29,31. Фактично, вони втекли зі своїх домівок від снарядів без нічого.
19. Голова ДСНС України Микола Чечоткін висловив сподівання, що в найближчі день-два рятувальники впораються із ліквідацією пожежі (до 28 вересня - авт.) А на виявлення і знешкодження снарядів, що впали території населених пунктів, може знадобитись близько тижня.
20. Станом на 17-у годину в Мінобороні заявляють, що на складах боєприпасів у Калинівці обстановка стабілізувалася. На місці ліквідації працює 6 пожежних танків, пожежний літак. Території Калинівки та інших сіл вже почали розміновувати.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер