В Україні всі селища міського типу втратили свій статус

В Україні всі селища міського типу втратили свій статус
  • У п'ятницю, 26 січня 2024 року, набрав чинності закон «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України», яким скасовується поняття «селище міського типу».

Згідно з документом, усі населені пункти з компактною забудовою і чисельністю населення понад 10 000 жителів матимуть статус міст, населені пункти з переважно садибною забудовою і чисельністю населення понад 5 000 жителів — просто селищами, інші населені пункти — селами. 

Відтак відтепер всі селища міського типу вважатимуться просто селищами.

Також закон запроваджує нове поняття — «поселення». Так називатимуть компактне місце проживання людей за межами населеного пункту, яке не має сталого складу населення. Це можуть бути дачні кооперативи, а також тимчасові мобільні містечка, де живуть вимушено переміщені особи.

Відео дня

В Україні до повномасштабної війни нараховувалось 460 міст, 885 селищ міського типу та понад 28 000 сільських населених пунктів.

Нагадаємо, цей законопроєкт Верховна Рада затвердила наприкінці липня 2023 року, а у липні 2020 року ВРУ затвердила постанову про утворення та ліквідацію районів. Відтепер в Україні 136 районів. 

 

Читайте також:

Три вінницькі вулиці ще жодного разу не змінювали своїх назв

У власність громади Вінниці хочуть передати обласний «Водоканал»

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up