В Україні до кінця року продовжили адаптивний карантин

В Україні до кінця року продовжили адаптивний карантин
  • Сьогодні, 20 вересня, відбулося засідання Кабінету Міністрів України. На ньому прийняли рішення про продовження адаптивного карантину та режиму надзвичайної ситуації до 31 грудня 2021 року. 
  • Розповідаємо, які надалі запровадять обмеження та як триватиме освітній процес.

«Поточна епідемічна ситуація контрольована. Так, ми фіксуємо зростання кількості нових випадків COVID-19, але завдяки вакцинації маємо запас міцності. Медична система готова реагувати на нову хвилю, але найкращий спосіб зберегти своє життя та здоров’я — щепитися від коронавірусної інфекції за першої нагоди», — заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. 

Коли оголосять «жовту зону»

Ляшко зазначив, що Україну знову поділять на зони. Спочатку це буде «жовта».

21 вересня відбудеться засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на якому оголосять, з якої дати по всій території країни встановлюють жовтий рівень епіднебезпеки. 

Відео дня

Які запровадять обмеження

При жовтому рівні діятимуть такі карантинні обмеження: 

  • Заборонено проводити масові заходи за участю понад однієї особи на 4 кв. метри площі території або наповненістю залів понад дві третини місць у кожному окремому залі;
  • Не більше 4 осіб за столиком в закладі громадського харчування, а відстань між столами - мінімум 1,5 метри;
  • Кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менше за дві третини місць або 50% місць у кожному окремому залі;
  • Спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть лише у разі обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна особа на 10 кв. метрів площі тощо.

— Водночас обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кафе та ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть хоча б одне щеплення або чинний (72 год) результат ПЛР- чи експрес-тестування, — зазначають у МОЗ.

Освіта та карантин

Освітній процес триватиме за умови наявності не менше як 80% працівників хоча б одного щеплення.

— Для верифікації безпечності працівників освіти приймаються міжнародні свідоцтва та COVID-сертифікати, — відзначають у МОЗ.

На сайті Міністерства освіти і науки України зазначають, що у разі введення «жовтого» рівня епідемічної небезпеки відвідування закладів освіти здобувачами освіти буде дозволено за умови наявності не менше як у 80% працівників закладу освіти документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародного, внутрішнього або іноземного сертифіката. Сертифікат може підтверджувати:

  • вакцинацію від COVID-19 однією дозою дводозної вакцини (жовті сертифікати);
  • вакцинацію від COVID-19 повним курсом однодозної чи дводозної вакцини (зелені сертифікати);
  • негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції;
  • одужання особи від зазначеної хвороби.

У разі введення «червоного» рівня епідемічної небезпеки відвідування закладів освіти здобувачами освіти буде дозволено, якщо 100% працівників закладу освіти матимуть документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, чи міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат.

Сертифікат може підтверджувати:

  • вакцинацію від COVID-19 повним курсом однодозної чи дводозної вакцини (зелені сертифікати);
  • негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції;
  • одужання особи від зазначеної хвороби.
  • Строк чинності COVID-сертифікатів, що підтверджують вакцинацію від COVID-19 однією дозою вакцини (жовті сертифікати) від дати введення дози становитиме 120 днів, двома дозами (зелений сертифікат) – 365 днів. COVID-сертифікат, що підтверджує негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції, діятиме 72 години. Термін дії сертифіката про одужання від COVID-19 становитиме 180 днів.

— COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати їх на папері відповідного кольору не потрібно. Чинність сертифіката має бути підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія), — додають у МОН.

 

Читайте також:

В Україні 2265 нових COVID-заражень. Яка ситуація на Вінниччині

Одна смерть та 85 нових випадків. Дані про COVID-19 по Вінниці та області

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
  • Сергій Романов
    До кінця тисячоліття, а не до кінця року.
  • Инна Градусова
    Сразу бы на пять лет сделали, чтоб людей не будоражить.
    Таня Кшевинская reply Инна Градусова
    Так и будет, говорили, что продлится 5 лет(((
  • Ирина Старинец
    Ідіотизм!!!
  • Наталья Горошко
    достали, уроды.

keyboard_arrow_up