В Могилів-Подільському районі спіймали чоловіка, який виловлював рідкісну рибу з Червоної книги

В Могилів-Подільському районі спіймали чоловіка, який виловлював рідкісну рибу з Червоної книги
  • На річці Марківка інспектори Вінницького рибоохоронного патруля виявили порушення: громадянин забороненим знаряддям виловив чотири екземпляри вирезуба причорноморського, занесеного до Червоної книги України.

Державні інспектори Вінницького рибоохоронного патруля вчора, 28 січня, виявили грубе порушення правил рибальства на річці Марківка в адміністративних межах села Велика Кісниця Могилів-Подільського району Вінницької області.

Громадянин не зважаючи на сувору заборону, використовуючи заборонене сітне знаряддя лову «косинка» здійснював вилов риби, яка занесена в Червону книгу України — «вирезуб причорноморський» в кількості чотири екземпляра.

На момент фіксування порушення риба була живою і її випустили до природнього середовища. Шкода, завдана рибному господарству України, склала 40 тисяч гривень. За даним фактом інспектори склали протокол про адміністративну відповідальність за другою частиною статті 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відео дня

Довідково

Вирезуб причорноморський (Vimba vimba persa) — це рідкісний вид риби з родини коропових, який занесений до Червоної книги України. Він мешкає переважно у басейнах Чорного та Азовського морів, а також у великих річках, що впадають у ці моря. Вирезуб веде напівпрохідний спосіб життя: основну частину життя проводить у солонуватих водах, а на нерест заходить у прісні річки.

На території Вінницької області вирезуб причорноморський трапляється рідко. Його ареал охоплює річку Південний Буг, яка є однією з важливих водойм для цього виду. Проте через забруднення річок, зарегулювання русел та будівництво дамб чисельність популяції значно скоротилася.

У минулому вирезуб мав промислове значення, однак нині вилов цієї риби заборонений. Для збереження виду на державному рівні вживаються заходи щодо його відновлення, зокрема штучне розведення та вселення у природні водойми. Важливою умовою для збереження популяції є охорона нерестовищ та покращення екологічного стану річок.

Попри рідкісну зустріч на Вінниччині, вирезуб залишається важливим представником місцевої іхтіофауни, а його збереження є частиною природоохоронних заходів у регіоні.

 

Читайте також:

У Могилів-Подільському затримали жінок, які в соцмережі закликали до ухилення від мобілізації

Вінницький забудовник повернув до бюджету більше шести мільйонів гривень несплачених податків

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
×
0%
  • Cheshik Polek 29 січня 2025 р.
    "Проте через забруднення річок, зарегулювання русел та будівництво дамб чисельність популяції значно скоротилася." - А за це хто нестиме відповідальність? Хтось порахував, яку це завдає шкоду рибному господарству України?
keyboard_arrow_up