Наступного дня після смерті, 13 червня, на своїй сторінці у фейсбук вчитель інформатики Богдан Греля написав про халатність лікарів, які не врятували його сестру.
— У моєї сестри стався сердечний приступ. Швидка привезла її в кардіоцентр. Де її відмовилися приймати і відправили додому, мотивуючи це тим, що з таким діагнозом живуть. Коли сестра приїхала додому приступ повторився. Швидка, яка приїхала, вже її не врятувала. В сестри залишилося троє маленьких дітей. Найстаршому 3 роки. Як з цим жити, хто працює в медицині, на кого надіятися? Наші можновладці багато років поспіль знищували медицину, освіту..., націю. Я втратив людину, яка найкраще мене розуміла і найбільше любила, — дослівно цитуємо повідомлення Богдана.
Згодом Богдан подякував усім за підтримку.
Вчора, 15 червня, прокуратура Вінницької області повідомила, що за фактом смерті молодої жінки, матері трьох малолітніх дітей, розпочали досудове розслідування. Відкрили два кримінальні провадження.
— Як встановлено досудовим розслідуванням, 12 червня 2020 близько 17.50 в селі Агрономічне, померла жінка 1991 року народження. За вказаним фактом внесено до ЄРДР та розпочато досудове слідство у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 115 КК України. Для встановлення причини смерті по справі призначено судово-медичну експертизу, — йдеться у повідомленні прокуратури. — Крім того, зважаючи на повідомлення рідних померлої про її звернення за медичною допомогою до однієї з медичних установ міста Вінниці, до ЄРДР внесено відомості за частиною 2 статті 139 КК України: ненадання без поважних причин допомоги хворому медичним працівником, якщо воно спричинило смерть хворого або інші тяжкі наслідки.
Нині опитуються всі свідки та проводяться слідчі дії. У прокуратурі обіцяють встановити істину у даній справі.
Сьогодні, 16 червня, про нещастя повідомила поліція Вінницької області.
Зазначають, що Вишенським відділення поліції розпочато кримінальне провадження.
— У соцмережах та засобах масової інформації з’явились публікації, що напередодні смерті жінка зверталась в один з вінницьких медичних закладів, але їй у медичній допомозі відмовили, — кажуть у відділі комунікацій поліції області. — За фактом публікацій для всебічного та об’єктивного встановлення обставин та причин смерті жінки поліцією розпочато досудове розслідування за частиною 2 статті 139 Кримінального кодексу України — ненадання допомоги хворому медичним працівником.
Додають, що також за цим фактом внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідно за частиною 1 статті 115 КК України з позначкою «природня смерть».
Олена Олексійчук потрапила до медзакладу після втрати свідомості, який супроводжував серцевий напад. Про це розповів директор Кардіоцентру Ігор Данильчук.
— Вона була у свідомості, з нормальною гемодинамікою та ритмом. Тому її стан не викликав настороженості у лікаря, який її дивився. Коли ми почали розбиратися, то з’ясували, що в неї були втрати свідомості., – каже Ігор Данильчук, пише misto.vn.ua. — Це тягнулося певний час, був якийсь стан, який періодично викликав такі напади втрати свідомості, міжприступний період. Тобто, коли вона до нас потрапила, критичних ознак не було видно
Лікар додає, що летальний наслідок міг статися після будь-якого сердечного нападу, але це сталося саме після огляду їх лікаря.
Нині у медзакладі проводять розслідування та чекають результатів судово-медичної експертизи.
У Олени Олексійчук залишилися троє дітей. Сини віком 4, 2 роки та 2 місяці.
Читайте також:
П'яна жінка на «ВАЗ» в'їхала у чотирьох маленьких діток, які гралися на обочині
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер