Міський голова Сергій Моргунов спілкувався з мешканцями будинку на вулиці Чайковського. Там одна з пенсіонерок запитала його про те, якою буде монетизація пільг.
— І чи правда, що вже з 1 квітня ми, пенсіонери, повинні платити за проїзд? — запитала літня жінка.
— Якщо говорити про пенсіонерів, то ситуація неоднозначна. Є пенсіонери, що отримують 1400 гривень пенсії, є ті, що отримують 1700 гривень на місяць.
— А є, що п’ять! — сказала жінка.
— А є, що вісім, — відповів їй міський голова. — Скажіть, чи буде справедливо давати гроші на проїзд з бюджету людині, що отримує 1400 гривень і тій, що отримує вісім тисяч? А є ще працюючі пенсіонери, що, орієнтовно, отримують по 8-10 тисяч гривень сукупного доходу щомісяця .
— Ну як мерія планує вийти з того? — запитує жінка.
— Ми ще міркуємо. Але повинна бути справедливість. Якщо ми сьогодні порахуємо всіх пільговиків, усіх пенсіонерів, то нам потрібно буде перераховувати не менше 200 мільйонів гривень по цій монетизації. У бюджеті Вінниці таких коштів немає. А з держбюджету компенсації за проїзд пільговиків більше не буде.
Моргунов ще сказав, що без цих коштів стан громадського транспорту з кожним роком буде все гіршим. Тому з часом може статися таке, що всім городянам не буде на чому їздити.
— Але з 1 квітня не буде цієї монетизації? А то люди кажуть різне, — запитує пенсіонерка.
— Не буде. У міському транспорті ви ще будете їздити так, як раніше. Тому рішення про монетизацію пільг будемо приймати виважено, враховуючи всі обставини. Бо, щоб громадський транспорт працював ефективно, потрібна не тільки компенсація пільгового проїзду, але й справедливі ціни за квиток та якісний транспорт, — сказав міський голова.
Нагадаємо, що міська влада має вирішити питання монетизації пільг в транспорті до середини травня цього року. Про це йдеться у постанові Кабміну.
Читайте більше про монетизацію проїзду для пільговиків в матеріалі:
Пільги в транспорті. «Живі» гроші замість безкоштовного проїзду?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
вот интересно а как слова мэра согласуются с законами