«Україна нам віддала священика»: у святковій промові Лукашенко згадав про зрадника з Вінниччини

- Раніше митрополита московського патріархату Іонафана за виправдовування злочинів росії засудили до п'яти років тюрми. Священику вдалося вийти раніше, під час чергового обміну полоненими.
- За звільнення зрадника клопотав путін, Лукашенко й очільник рпц патріарх кіріл. Колеги митрополита, що залишилися в Україні, чомусь відмовчуються про його втечу до столиці агресора.
У присвяченій Дню незалежності Білорусі промові самопроголошений президент республіки Олександр Лукашенко розповідав, зокрема, про митрополита Тульчинського і Брацлавського УПЦ московського патріархату Іонафана (в миру — Анатолій Єлецьких).
«Це було прохання президента росії: якщо є можливість, допоможіть звільнити відомого священнослужителя Іонафана. Українці до нас з цим проханням звернулися. Я путіну кажу: “Що будемо робити? Ваше рішення?”. Тому ми цю людину віддали в Україну (мова про чоловіка з прізвищем Щвець, якого затримали у Білорусі як "терориста СБУ", і який нібито знищив ворожий розвідувальний літак у Мачулищах, — авт.), вони нам віддали священика», — сказав Лукашенко
Донедавна згаданий священнослужитель очолював одну з єпархій московського патріархату у нашій області. У 2022-му до нього з обшуками прийшли працівники СБУ. Іонафана звинувачували у підтримці політики кремля та схваленні дій росії в Україні. У серпні минулого року священика засудили за це до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Цьогоріч у квітні Іонафан нібито написав заяву з проханням включити його до списків на обмін військовополоненими. Однак вже у червні, під час одного з судових засідань, він відмовився від внесення у такий список.
Однак наприкінці того ж таки місяця Україна провела черговий обмін військовополоненими, коли додому повернулося 90 захисників та 10 цивільних. До росії своєю чергою відправили митрополит Тульчинський та Брацлавський.
Як написала низка ЗМІ, 22 червня Іонафана спочатку доправили до кордону з Білоруссю, де передали представникам рф, а вже 25 червня московська патріархія опублікувала відео зустрічі Єлецьких із патріархом рпц кірілом (гундяєвим), який на радощах нагородив Іонафана орденом.
«За свою вірність патріархові російської православної церкви, за неготовність йти на компроміси, які межують зі зрадою, владика зазнав скорбот значних», — бідкався кіріл.
Станом на 3 липня на офіційному сайті УПЦ московського патріархату, сторінка цього архієрея має статус «Чинний». Водночас в Управлінні у справах національностей та релігій сказали, що після того, як вирок суду набрав законної сили, митрополит не може виконувати своїх попередніх функцій. Там також висловили припущення, що 75-річний священик більше ніколи не повернеться до України.
Примітно, що переїзд Іонафана до москви ніяк не прокоментували ані очільник УПЦ мп Онуфрій, ані очільник Вінницької єпархії УПЦ мп Варсонофій.
Читайте також:
«Тієї ночі росіяни вбили всю мою родину»: як живе Віталій, у будинок якого навесні прилетів «Шахед»
«Я не вбивця, який живе і думає, кого б вбити». Розглянули апеляцію по арешту в справі Васілаке
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Віддали на росію їхнього аґента, а забрали кілька десятків наших людей. Якби моя воля то аґентуру типу поца іонафана варто було віддавати останніми. Коли Україна забере всіх своїх. Всіх.
Потім віддавати аґента
Дякую Богу за кожного звільненого військовополоненого.