У Вінниці працює перший касир на візку. Його перевірив таємний покупець

У Вінниці працює перший касир на візку. Його перевірив таємний покупець
Маряна Процайло перший у Вінниці касир на візку за понад місяць роботи жінка жодного разу не запізнилася
 • Наше місто стало другим після Києва, де торговельні центри взяли на роботу касирами шістьох людей з вадами слуху і одну людину на інвалідному візку.
 • Як відгукуються про них роботодавці і покупці?
 • Чи є перспектива на працевлаштування іншим?

 

Після навчання у міжрегіональному центрі професійної реабілітації інвалідів «Поділля» Мар’яна Процайло шукала роботу за спеціальністю. Вона адміністратор. На жаль, куди б не зверталася, скрізь їй відмовляли.

-Робили це по-різному, - згадує співрозмовниця. - Хтось одразу припиняв розмову після слів про те, що я на візку. Хтось запитував, як я собі це уявляю, коли, наприклад, треба буде переходити з поверху на поверх. Дехто намагався бути ввічливим, говорив, що порадяться, подумають, а тоді нададуть відповідь. Але це так, для годиться

І все-таки її взяли на роботу…

Вона погодилася працювати касиром. На роботу взяли в магазин торговельної мережі «Грош». Мар’яна була упевнена в собі, бо раніше мала роботу. Працювала в одному з інформаційних видань на комп’ютері. Комунікабельна. Легко сходиться з іншими людьми. Вміє підтримувати стосунки в колективі. Однак про це не знали у магазині. Не знали: справиться нова працівниця, чи ні?

-Це перший випадок у моїй практиці, коли за один вечір претендент на роботу касиром вивчив усі стандарти і вимоги, - каже директор магазину Людмила Брояк. – Причому, зробив це самотужки. Іншим на це відводимо тиждень, а декому ще й цього часу замало. Для цього у нас діє тренувальний центр.

Так само оперативно постаралися у магазині пристосувати робоче місце для касира на візку, а також частково переобладнати вбиральню. Пандус при вході до магазину зроблений давно.

-Працівник на візку у колективі з’явився уперше, - продовжує пані Людмила. -  Це було незвично і для нього, і для нас. У Мар’яни  – мінімум побажань. Вона скромна, уважна. Не дивно, що з першого разу витримала іспит таємного покупця. У нього не виявилося претензій. Інші покупці Мар’яні усміхаються і не забувають подякувати.

-Найбільше хвилювалася, коли перший раз до каси утворилася немала черга, - ділиться думками пані Мар’яна. – Бували деякі помилки, дякую колективу, мене підтримували, допомагали вийти з ситуації.

Жодного разу не запізнилася. А добирається півтори години

В іншому магазині цієї ж мережі працює шестеро касирів, які мають вади слуху.

-Запрошуємо на роботу ще більше нечуючих людей, - каже Вікторія Седлецька, начальник відділу по роботі з кадрами.– Вони вразили нас насамперед своєю відповідальністю і скрупульозністю в роботі. Мотивовані і спрямовані на бездоганне виконання своїх обов’язків. Коли брали їх на роботу, ніяк не сподівалися на такий результат.

-Маряна на візку, а жодного разу не запізнилася на роботу, - каже пані Вікторія. –Маємо намір допомогти їй з орендою житла поблизу робочого місця. Магазин знаходиться у провулку Карла Маркса. Проживає дівчина електромережі, там знаходиться згаданий центр реабілітації «Поділля». Каже, на роботу добираюся приблизно півтори години. На візку доїжджає до зупинки «Лікарня імені Ющенка». Якщо в цей час нема низькополого тролейбуса, що йде на Чехова, сідає на автобус. Виходить на «Урожаї», а тоді їде далі. Потім у провулку Карла Маркса знову її бачать на інвалідному візку.

Мене забрали на другу операцію, а він зібрав речі і пішов з дому

Мар’яна Процайло привітна, усміхнена, ввічлива у спілкуванні. Навіть на інвалідному візку почувається упевнено. Тільки при згадці про те, що сталося з нею, усмішка змінюється смутком.

-Впала з другого поверху, - розповідає вона. – Побутова травма. Лікарі взагалі казали, що навіть сидіти не зможу. Але з їх же допомогою це вдалося. Можу не тільки сидіти. Руками працюю. Щоб візок їхав, треба допомагати руками.

Запитує про електричний візок. Їх вибір нині надто широкий.

-Купити за свої гроші не можу, бо для мене це дуже дорого, - відповідає. – Щоб його отримати від держави, треба мати скалічені аж три кінцівки. Так мені пояснили у службі соціального захисту. Якщо руки здорові, то можна сподіватися хіба що на механічний інвалідний візок. Мені його видали, ним і користуюся.

Коли скалічену жінку забирали на другу операцію, від неї пішов чоловік. До того разом прожили три з половиною роки.

-Він мені одразу сказав, що жити з жінкою-інвалідом не збирається, - згадує пані Мар’яна. – Мене забрали на другу операцію, а він зібрав речі і пішов з дому.

Мар’яну застали в кімнаті, де проживає, за вивченням англійської мови. Опановує її за однією з комп’ютерних програм.

Вчить англійську: "Може, вийду заміж за іноземця"

На столі у кімнаті Маряни ноутбук, книги, зошити.  Вона опановує англійську. вчить за однією з компютерних програм, а також на заочних курсах. Для чого? На це питання усміхається: "Може, вийду заміж за іноземця, то ж треба буде з ним спілкуватися"

З комп’ютером вона на «ти». Працювала в Києві в одному з інформаційних видань. Дуже хотіла здобути ще одну спеціальність – адміністратора. Дізналася, що це можна зробити у Вінниці. Каже, зупинятися на досягнутому не збирається.

Не лякайтеся таких людей, вони дуже відповідальні

Директор міжрегіонального центру професійної реабілітації інвалідів «Поділля» Роман Штогрин:

-В Україні тільки одна торговельна мережа в Києві працевлаштовує людей з вадами слуху. У Вінниці повторили приклад столиці. Тут теж погодилися взяти на роботу і нечуючих, і на візку. Приємно дізнатися, що вихованці нашого центру так гарно зарекомендували себе. Це буде прикладом для інших. Людина з інвалідністю може працювати у колективі поруч з іншими, хто не має фізичних обмежень. Щороку до нас на навчання приходить 250 людей з інвалідністю. Частина тих, хто має третю групу, знаходять роботу У кого 1 чи 2 група не можуть працевлаштуватися. Тим часом державні органи тотально не виконують вимоги закону про працевлаштування інвалідів. Підприємства частково беруть на роботу. Інколи, щоправда, влаштовують не людей, а їхні трудові книжки.

-Не треба боятися таких людей, - наголошує Роман Штогрин, - Приклад Маряни, а також тих нечуючих, яких взяли касирами, свідчить про те, що вони дуже відповідальні і надійні в роботі.Хіба не з такими якостями шукають працівників роботодавці?

Коментарі (20)
 • Валерий Кудрявцев

  ‎Валерий Кудрявцев‎ в Винницкий&Каве Музеум Трамвай&

  21 апреля ·

  Я,Валерий Кудрявцев,являюсь создателем общественной организации людей с ограниченными физическими возможностями "Аккорд".В силу сложившихся жизненных обстоятельств я признан инвалидом 2 группы.Цель создания "Аккорда"-объединение определенной категории нашего населения для общения и оказания помощи во всех сферах услуг современного общества.

  Проект создания первого в нашем городе кафе-музея-трамвая послужит,по моему мнению,лучшим средством для привлечения внимания общественности к деятельности созданной организации.Кратко о проекте:

  Отреставрированный трамвайный вагон устанавливаем в удобном для посетителей месте,организовываем торговлю горячими и холодными безалкогольными напитками,десертами и выпечкой.Задействовав в данном проекте исключительно лиц с ограниченными физическими возможностями,я преследую цель не только трудоустроить этих людей,но и создать уникальное заведение,которое станет одним из символов нашего города.

  Положительный отзыв главы правления Винницкой городской организации "Гармония" Раисы Васильевны Панасюк вдохновил меня на реализацию данной идеи.
 • Валерий Кудрявцев

 • Anonymous

  "Наше місто стало другим після Києва, де торговельні центри взяли на роботу касирами шістьох людей з вадами слуху"

  Тільки не потрібно так "набивати ціну" "нашому місту". Напевне,шановному авторові невідомо,що у м.Рівне,в гіпермаркеті "Fozzy",супермаркетах мережі "ВоПак" продавцями-касирами вже давненько працюють люди "з обмеженими можливостями",в тому числі,з вадами слуху та мови(найбільш часті запитання у них записані на спеціальних табличках,які,за потреби,вони показують покупцям).

  Светлана Соболева reply Anonymous

  А ще в Ашані у Львові працюють. Це ще одна мережа

  Anonymous reply Светлана Соболева

  Цілком можливо.
 • Bogdan Severin

  Це показник здорового суспільства! Адміністрація ГРОШа - адекватні люди, не саранча, а реально адекватні люди,  вам за це спасибі!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

20:58 Змагання кухарів дитсадків: обрали новатора та професіонала photo_camera 20:01 «Наколядували сніг»: синоптик розповіла, коли чекати опадів 19:02 Вінничанка пішла на проєкт «Від пацанки до панянки», щоб позбутися наркозалежності play_circle_filled stars 18:05 Торік у Вінниці встановили понад 800 світлодіодних світильників Від читача 09:03 Новостройка Винницы награждена профессиональной премией 17:34 Газета RIA з турагенцією Sorrento відправляють подружжя Пелюх у «Віденський експрес» play_circle_filled 17:12 Триває реконструкція міжнародного пункту пропуску «Могилів-Подільський – Отач» play_circle_filled photo_camera 16:29 Канабіс у трусах: у засудженого вінницької колонії виявили наркотики photo_camera 15:40 Пішла за пенсією і впала... Літній вінничанці збирають гроші на лікування 15:01 Майже 40 мільйонів гривень виділять цьогоріч на житло дітям-сиротам play_circle_filled 14:15 Що потрібно їсти під час грипу та застуди? Поради дієтолога 13:34 «Все буде вертеп»: ТНМК привіз до Вінниці магію Різдва photo_camera 13:32 У Ладижині згвалтували 20-річну дівчину. Підозрюваного взяли під варту 13:23 По дорозі додому подзвонив до матері, що скоро буде. Деталі смертельної ДТП в Агрономічному photo_camera stars 13:13 Просять здати кров для вінничанина, який травмувався на будівництві 13:08 У центрі міста люди штовхали тролейбус, який утворив затор play_circle_filled photo_camera 12:31 На Бевза згоріло BMW. Обгоріла і поруч припаркована Mazda photo_camera 12:02 У Вінниці пропонують побудувати льодову арену. Збирають підписи play_circle_filled 11:21 Ліквідація витоку та промивка каналізації. Де нині тривають роботи? 10:57 Курс валют у Вінниці від НБУ на сьогодні, 20 січня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up