За ґратами опинилися безпритульні коти на Заболотного. Чим пухнасті не вгодили людям? (ОНОВЛЕНО)

- Конфлікт через безпритульних котів назрівав ще з весни цього року, коли в будинку на вулиці Заболотного, 31 закрили вхід в підвал саморобною решіткою з шипами.
- Рятуючись від холоду, собак та людей, кілька тварин поранилися і загинули.
- Нещодавно в підвальному приміщенні цього ж будинку встановили справжні ґрати, внаслідок чого коти стали «бранцями» підвалу, приреченими на голодну смерть.
Допис з закликом залишатися людьми і бути милосердними розмістила на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук Руслана Кравченко, яка опікується безпритульними тваринами та є волонтером.
Жінка розповіла про ситуацію, яка склалася у Вінниці на вулиці Заболотного, 31. Люди, яким не дають спокою безпритульні пухнастики, встановили ґрати у підвальному приміщенні. Внаслідок цього коти стали «бранцями» підвалу, приреченими на голодну смерть.
Волонтерка одразу ж звернулася до поліції. Та коли правоохоронці приїхали, хтось, хто мав ключі від підвалу, відкрив його і коти порозбігалися. Але скільки часу тварини сиділи без їжі та води, допоки волонтерці не стало відомо про ситуацію і вона не забила на сполох?
Руслана Кравченко з розпачем розповідає, що таких випадків у Вінниці — безліч. Про яку людяність і милосердя може бути мова, коли група чоловіків б'є дівчину-волонтерку за те, що вона робить свою роботу? Коли подають до суду на 90-річну бабусю за те, що вона підкормлювала котів, виділяючи копійки зі своєї пенсії? Коли отруюють і вбивають беззахисних тварин?
Жінка вже зверталася до міської ради з проханням визнати котів частиною екосистеми Вінниці. Вона розповіла, що на сьогоднішній день офіційно частиною міської екосистеми котів визнали у Львові, Дніпрі, Одесі, Рівному, Запоріжжі та Києві. Аналогічні рішення перебували на розгляді міських рад Миколаєва, Харкова, Сум, Вінниці, Ужгорода й Полтави, однак поки що не отримали схвалення. Механізм вирішення даного питання всюди один: петиція зоозахисників чи просто небайдужих громадян.
Текст петицій для багатьох міст абсолютно ідентичний: причина звернення — «тенденція до збільшення кількості випадків замурування котів …у приміщеннях житлових будівель». Центральне прохання — зобов'язати мешканців багатоповерхівок залишати горища або підвали відчиненими і дозволяти чотирилапим ховатися там від негоди та небезпеки.
Петиції, що набрали необхідну кількість голосів, попередньо розглядалися у профільних комітетах. Тобто активісти та зоозахисники повинні були ознайомити органи місцевого самоврядування зі специфікою питання та вимогами. Надалі проблема вирішувалася на засіданнях міських рад. Після ухвалення відповідного рішення котів офіційно визнали за частину екосистеми.
Пані Руслана розповідає, що тенденція перешкоджати чотирилапим у доступі до приміщень у багатоповерхівках набрала загрозливих обертів. Змінити ситуацію намагалися за допомогою переговорів із очільниками ОСББ, викликів місцевих телеканалів, комунальних та навіть екстрених служб.
Коти, хоч і гуляють самі по собі, усе ж потребують нашої підтримки й турботи. Те, що деякі з них живуть на вулиці, зовсім не значить, що ставитися до них можна із жорстокістю. А чи не найбільша жорстокість у такому випадку — байдужість. Зрештою, те, як ми ставимося до слабших, визначає, наскільки гуманними є ми самі. Вінниця — наш спільний дім, а в домі повинно бути затишно та безпечно всім.
Нагадаємо, що раніше ми писали про жорстоке ставлення до собак. В районі Старого міста на вулиці Покришкіна, 8 поблизу Європейського кварталу, отруїли псів. Жертвами отруювача стали і домашні собаки, й бездомні тварини. Детальніше читайте в матеріалі за посиланням.
Оновлена ситуація станом на 24 жовтня
Сьогодні Руслана Кравченко розмістила на своїй сторінці у Фейсбук пост-подяку за вирішення проблеми з безпритульними котами.
— Завдяки розголосу ситуація з котами вирішилася! Це все завдяки реакції людей, поліції, міської ради. Окремо хочу подякувати працівнику поліції Сергію Кухаруку за оперативність, небайдужість, професіоналізм, вміння комунікувати з людьми в такому делікатному питанні. Дуже приємно і радісно знати, що людяність та доброта все ж перемогли, — пише волонтерка.
Також до редакції «20 хвилин» звернулася мешканка будинку на вулиці Заболотного Валентина Мараховська.
— Я дуже обурена цією статтею, адже вам надали неправдиву інформацію, через яку тепер страждають мешканці всього будинку, — сказала жінка. — Як уповноважена особа, я маю доступ до підвального приміщення. Але я не бачила там безпритульних тварин, тим паче спеціально їх там ніхто не закривав. Так, мешканці будинку своїм коштом встановили решітки в підвалі, щоб ніхто чужий туди не потрапив. Це зробили ще на початку вересня. Як коти на фото туди потрапили — невідомо. А взагалі, я вважаю, що це зробили спеціально. Тільки кому потрібно робити такий собі «чорний піар» нашому будинку?
— На мою думку, інформація в статті подана однобоко. Тепер вінничани думають, що в нашому будинку живуть нелюди. А це не так. Вже зранку приходив чоловік, який приїхав подивитися на закритих котів. А на кого дивитися? В підвалі нікого немає. Ще раз повторюю: скандал роздмухали на рівному місці і фото, найімовірніше, — постановочні, — прокоментувала пані Валентина.
Читайте також:
Хто і чим отруїв собак на Старому місті буде відомо за результатами експертизи та слідства
«Збережіть їм життя. Благаю!»: написали в записці, підкинувши цуценят під ворота притулку
Вінницький муніципальний притулок для тварин допомагає безпритульним хвостатим і шукає їм домівки
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
І чому б не зробити в решітці більші отвори, щоб котики могли вільно залазити і вилазити?