У центрі Вінниці з’явиться новий мікрорайон. Як зараз виглядає місце під майбутню забудову

У центрі Вінниці з’явиться новий мікрорайон. Як зараз виглядає місце під майбутню забудову
 • Впродовж найближчих років на місці колишнього цегельного заводу з’явиться новий мікрорайон. Висота найвищих будинків там сягатиме 18 та 20 поверхів.
 • Що зараз на місці майбутнього житлового масиву? Як він називатиметься та виглядатиме? Чи ведуться там вже якісь роботи?

Кілька місяців тому стало остаточно зрозуміло, що чи не в самісінькому центрі Вінниці побудують новий мікрорайон. Він знаходитиметься між Кореєю та Центральним парком, на території колишнього заводу «Керамік» і нинішнього тролейбусного депо.

На території в 8,14 гектара, а це перша черга забудови мікрорайону, має з’явитися 19 житлових будинків. Їх висота складатиме від 14 до 20 поверхів. У наказі департаменту архітектури та містобудування ВМР про затвердження містобудівних умов та обмежень для проєктування об’єкта будівництва йдеться, що 20 поверхів має бути гранично допустимою висотністю будинків. Загалом перша черга матиме 2600 квартир й 1804 паркомісця в паркінгах.

Крім житлових будинків у новому мікрорайоні має з’явитися початкова школа на 160 місць та дитячий садочок та 90 місць. Також там буде спорткомплекс з басейном, супермаркет, комерційні приміщення тощо. 

Відео дня

Майбутній мікрорайон матиме й другу чергу під забудову — це територія нині діючого тролейбусного депо. Управління планують перенести в промислову зону Вінниці. Щоправда, ані коли це станеться, ні чиїм коштом це буде зроблено, наразі невідомо. 

На другій черзі з’являться шість будинків, висотністю 6-12 поверхів: 680 квартир, 405 паркомісць. Тут же мають побудувати школу на 540 місць. Новий мікрорайон матиме сім в’їздів-виїздів. 

Поза тим, після введення в експлуатацію будинків забудовник зобов’язався передати в комунальну власність нежитлове приміщення під амбулаторію та нежитлове приміщення для розміщення дільничних офіцерів поліції.

Розташування будинків у майбутньому мікрорайоні

Нещодавно компанія-забудовник розпочала активну рекламну кампанію свого проєкту. На білбордах, сітілайтах та в соціальних мережах вже можна ознайомитися з деякою концепцією майбутнього мікрорайону. Відомо, що цей житловий комплекс називатиметься Central Park Vinnytsia. 

На однойменній сторінці в соцмережах, зокрема, читаємо: «Кожна будівля житлового комплексу має різну поверховість, індивідуальний дизайн… Продумане розташування житлових будинків, їхня змінна поверховість гарантує майбутнім мешканцям прекрасні видові характеристики…».

На сайті lun.ua вже можна подивитися, як будуть виглядати майбутні багатоповерхівки.

Нині на території колишнього цегельного заводу майже нічого не лишилося. Між кількома непридатними для використання приміщеннями, видніються купи побутового та будівельного сміття, всюди чагарники та дерева. 

Територію почали зачищати від залишків зруйнованих будівель. На місці працює екскаватор, до нього постійно під'їжджають самоскиди. Їдуть вони з повними кузовами будівельного сміття.

На іншій ділянці колишнього заводу стоїть бурова установка та кілька інших одиниць спецтехніки. Тут активно риють землю під майбутню забудову.

 

Читайте також:

Буде новий мікрорайон. Погодили забудову 8 гектарів біля центру Вінниці

Між Кореєю і Центральним парком планують новий район. Що там побудують?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (46)
 • Karpova Olga Karpova Olga

  Новий комфортабельний район - це класно!

  Руслана Кравченко reply Karpova Olga Karpova Olga

  Karpova Olga Karpova Olga мало??? Нехай вам на голові побудують🤨
 • Викторич Виктория

  Вінниця не гумова, досить тут селити🤬🤬🤬
 • AK

  Очевидно, що перенесення та нормальне облаштування депо має бути коштом забудовника, а не комунальним коштом за податки вінничан. Але зроблять все навпаки.
 • Анастасия Побережная

  А с пробками как решать ? В час пик город стоит !!!Сергій Моргунов что будет с пробками в центре ? Что с пешеходными переходами , какая на них краска , она отвечает нормам ?

  AK reply Анастасия Побережная

  Постоять в затоорах, а потім пересядуть на 11 маршрут або самокати, кому не критично.

keyboard_arrow_up