У Вінниці пройшли громадські обговорення щодо будівництва житла на Лисенка, 19. Протокол опублікували на сайті міськради.
Обговорення пройшли ще 16 жовтня. У заході взяли участь 44 людини, серед яких жителі багатоповерхівки по вулиці Бевза, 36, депутат міськради, представники департаментів мерії, розробник і замовник проектної документації.
Замовник проекту Віктор Калашник розповів, що спершу він планував інше забудову, однак після узгоджень із міською радою, погодився збудувати житловий будинок на дві секції. У кожній секції буде по дві квартири, площею 91 квадратних метрів.
— У міській раді мені запропонували для вирішення проблеми частину земельної ділянки віддати для здійснення благоустрою прибудинкової території, — казав Віктор Калашник. — Дійсно, у дворі будинку №36 по вулиці Бевза дуже мало місця, немає можливості розташувати дитячий майданчик і парковку для автомобілів. Я прийняв рішення віддати частину своєї земельної ділянки, шириною від 7 до 5 метрів, загальною площею 300 квадратних метрів, під дитячий та спортивний майданчики.
Люди питали, як буде тривати будівництво, переймалися чи зачепить воно дерева і чи не нашкодить воно наявній забудові:
— Будівельна техніка буде заїжджати через в’їзд на земельну ділянку, який знаходиться за ГРС. Працюватиме тільки до 18-ої години. Палі забивати ніхто не буде, буде лише фундамент, — каже Калашник. — Якщо ви хочете залишити дерева, то я їх залишу. Але вони аварійні. Якщо будуть падати гіляки, то я відповідальності нести не буду.
Ще питали у замовника будівництва, що він зробить для благоустрою подвір’я на Бевза, 36?
— Будуть будуватися дитячий і спортивний майданчики, зобов’язуюсь додатково виділити 50 тисяч гривень на благоустрій двору. Скажіть тільки, на що ці кошти потрібні.
На голосуванні учасники обговорень дозволили будівництво двоповерхівки поряд з їхніми будинками. «За» проголосували — 28, «проти» — 3, «утримались» — 2, «не голосували» — 11.
ХТО ЗАМОВНИК? Проект будинку розробили у міському комунальному підприємстві «Вінницький муніципальний центр містобудування і архітектури» на замовлення вінничанина Віктора Калашника.
За даними системи Clarity Project повний тезка цієї людини є фізичною особою-підприємцем, яка займається постачанням готових страв та надає в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.
ТРИВАЮТЬ СУДИ. Водночас право власності на землю за адресою Лисенка, 19 намагаються оскаржити у суді. За матеріалами з судового реєстру дізналися, що позивачем є прокуратура Вінницької області. Прокурори встановили, що земельна ділянка, площею 976 квадратних метрів, була незаконно вилучена з комунальної власності.
На цій території мали збудувати 9-поверховий 178-квартирний будинок, на що є рішення виконкому Вінницької міської ради ще в 1982 році. Оскільки до цього виконком мерії вирішив знести багатоповерхівку на Бевза,36 і заселити мешканців у новобуд на Лисенка.
Однак, в 1999 році, вінницьке обласне БТІ реєструє 93/100 будинковолодіння по вул. Лисенка, 19 за відповідачем, оскільки 7/100 до цього, у жовтні 1986-го, були зареєстровані на підставі свідоцтва права на спадщину.
Прокуратура вбачає, що передача землі у приватну власність відбулася незаконно. Однак Вінницький міський суд підтвердив законність передачі землі й нерухомості у приватну власність. Прокуратура намагалась оскаржити рішення судді 1-ї інстанції в Апеляційному суді, але не вдалося: скаргу не задовольнили. Нині рішення щодо землі на Лисенка, 19 намагаються оскаржити у Касаційному цивільному суді.
Читайте також:
Фото: vmr.gov.ua
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
Жителі Бевза 36, розбирайтесь із власним жеком/осбб про "поганий" двір. Ви їм за що гроші платите? От нехай і робить.
Коли суд закінчиться, і власника ділянки визнають законним, не бачу жодної причини чого б він віддавав вам безкоштовно землю.