Набережна «Рошен» сьогодні, 19 травня, стала майданчиком перших у Вінниці змагань з драгонботу. В 20-місних «драконах» під барабанний дріб дівчат та закликів направляючих на кормі: «раз, два, три, чотири, п’ять, шість...» спортсмени долали 200-метрові дистанції.
В повітрі доноситься аромат карамелі від фабрики. Комусь із спортсменів він уже приївся: «Ти чуєш цей запах цукерок? Вже нудить від нього» — каже жартома товаришу один з учасників турніру, сідаючи в човен.
Каное пришвартовані біля берега. От-от почнуться чергові 200-метрові заїзди на китайських «драконах». Розрізнити команди можна за кольоровою формою. Львів’яни, наприклад, приїхали в червоних одностроях, із написом «Отамани». Веслувальники розминаються і сідають в човни, хапаючись за весла. Направляючий стоїть у хвості «дракона». Від того, наскільки вправно він кермуватиме судном і стежитиме за процесом, залежить результат заїзду. «Сіли щільно по бортах, притиснулися, хлопці! І раз, раз, раз, раз….» — вигукує він в момент, коли човен відпливає від берега. Там, де голова дракона, закріплений табурет, а поряд великий барабан, за який всілася дівчина.
Учасники турніру синхронно веслують до відправної точки, щоб звідти «стартанути». Глядачі на «Набережній» припали до поруч. Човнів-«драконів» ще не видно, але вже чути крики рульового: «раз, два, три, чотири, п’ять, шість...». І чим ближче до фінішу, тим голосніше стають вигуки. Вони раптово стихають, коли один з носів каное перетинає лінію фінішу. Так проходить кілька заїздів. У фінальному перемога дістається львів’янам.
Може тут діло в симпатичної білявці, яка що є сили барабанила, задаючи темп?
— Взагалі-то неважливо якої статі барабанщик, — каже вона. — Важлива сама функція: ти задаєш ритм хлопцям. Барабанщик і рульовий контролюють ситуацію, щоб хлопці не крутили головами навсібіч. Коли бачимо, що команда «не виїжджає», кричимо ще сильніше, щоб додати темпу. Спереду на першій лавці сидить двоє веслувальників. На їх темп я орієнтуюся. Решта спортсменів позаду — також. Вся команда повинна підхоплювати ритм перших гребців.
Голос не зриваєш? — запитуємо в Ксенії.
— На таких коротких дистанціях в принципі нормально. Коли марафони і дистанція в два кілометри, тоді вже важко, — відповідає дівчина, тримаючи в руках пластикову пляшку.
— По ідеї ця штука мала бути дерев’яна. Але, нажаль, зараз немає. Тому доводиться барабанити підручними засобами.
Тим часом в мікрофон учасників закликають зібратися на набережній. Розпочинається урочисте відкриття заходу і церемонія нагородження фіналістів відбірково-кваліфікаційні заїзди на 200 метрів. Потім, з 14.00 на глядачів чекає програма заїздів на 500-метрову дистанцію та вітання переможців вже на закритті змагань о 18.00-19.00.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер