«Це крута можливість навчатись і працювати в ІТ-індустрії». У Вінниці пройшов Хакатон для молоді

«Це крута можливість навчатись і працювати в ІТ-індустрії». У Вінниці пройшов Хакатон для молоді
  • Перший український хакатон з розвитку людського капіталу «100 IT Hackathon» був к Вінниці з 13-15 грудня.
  • Учасники мали можливість отримати гранти на безкоштовне навчання.
  • Журналісти теж відвідали масштабну подію для молоді, яка мріє про кар'єру в ІТ. 

У Вінниці відбулася масштабна подія, спрямована на розробку інноваційних рішень для відновлення України та розвитку її майбутніх ІТ-фахівців. Перший український Хакатон інноваційних рішень з розвитку людського капіталу — 100 IT Hackathon проходив з 13-15 грудня.

У заході брала участь молодь, яка мріє отримати свою першу роботу програмістом, тестувальником, веб-дизайнером, проджект-менеджером чи інженером з конструювання та програмування дронів. Хакатон став крутою можливістю для тих, хто мріє про успішну кар'єру в ІТ. 

Відео дня

Основне завдання Хакатону — в інтенсивному форматі, використовуючи командну роботу, розробити нові креативні ідеї та їх прототипи, втілення яких сприятиме створенню та розвитку ефективних освітніх рішень.

Команди складались з учасників віком від 14 до 17 років по чотири-шість у кожній. 16 команд, а це біля сотні учасників, впродовж трьох днів розробляли власні серйозні проєкти, спрямовані на розвиток людського капіталу України. Кожен викладався на повну під час цієї масштабної події. Усі учасники працювали цілими днями, а хтось навіть уночі, відкладаючи сон на потім.

Вінницька ІТ-Академія та партнери організували 48-годинний хакатон для розробки інноваційних освітніх рішень. Учасники працювали у супроводі менторів, щоб показати найкращий прототип і перемогти. 13 грудня команди в межах даної тематики в супроводі менторів формулювали задачі, які вирішували протягом двох днів.

— Ми провели понад 20 Хакатонів, у Вінниці і по Україні теж, — розповідає керівник ІТ-Академії Роман Мельник. — Зараз Хакатон відбувається в рамках програми Українська ІТ-сотня. Заплановано обрати сто дітей, яких будем безкоштовно навчати ІТ-спеціальностям та інженерії дронів. Цей проект співфінансується великими ІТ-компаніями України.

Цей Хакатон — один з етапів відбору для участі в програмі.

— Діти від 14-17 років проходили серйозне тестування, щоб потрапити в проєкт. І зараз, із чотирьохсот кандидатів майже сотня бере участь у Хакатоні, — каже Роман Мельник. — Ми сформували їх в 16 команд, серед яких оберемо переможців. Будуть відібрані діти, які братимуть участь у цій програмі. Під час Хакатону ми показали учасникам, що для стартапу не потрібні місяці, а кілька годин, щоб його створити. Більшість проєктів на 90% готові для реалізації​

У Хакатоні були представлені діти майже з усіх регіонів України, але в більшості — це вінничани.

— Деякі діти дуже сильні, горять цим. Вони дуже вмотивовані, хочуть обійти ілонів масків, — каже Роман Мельник.— Сьогодні, під час закритого круглого столу з представниками власників бізнесу, коли я слухав цих людей, в яких досвід багато десятків років, і коли я слухав юних представників команд, — вони говорили одними словами. Це свідчить про те, що ці діти — справжні генії, які мислять не на свій вік, мають значні інженерні навички.

Багато учасників не мали жодного досвіду в ІТ, але однаково, прийняли цей виклик і змагалися за місце найкращого проєкту, розробленого під час Хакатону.

Представники експертної комісії, які оцінювали проєкти: Дарія Нишпорська, виконавча директорка найбільшого технологічного об'єднання Центральної України — ІТ Асоціації Вінниці Іван Векірчик, Co-founder KNESS Олександр Каленюк, Начальник Бізнес-Центру Вінницького РУ Подільського РД UKRSIBBANK Андрій Стахов, голова Вінницького інвестиційного клубу Юрій Клименко, керівник Вінницького Кластеру Автоматизації і Приладобудування Андрій Кавунець, заступник Начальника Вінницької обласної військової адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Вчора, 15 грудня, команди представляли свої рішення експертній комісії, яка і визначила переможців. Особливо цікавими були рішення з використанням штучного інтелекту.

Улюбленцем публіки став робот-пес, в який інтегровано штучний інтелект. Команда написала для нього програмний код і він вміє виконувати багато задач — виділяти об'єкт, слідувати за ним, вміє бігати, пригати амортизувати. Програми до проєкту були розроблені студентами НУХТ разом із представниками KNESS, які неодноразово брали участь у хакатонах.

На завершення триденного Хакатону на команди-переможців чекали цінні призи від партнерів. Переможці серед кандидатів на участь в Програмі Українська ІТ-Сотня отримали сертифікати на Гранти в розмірі 100 тисяч гривень на безкоштовне навчання. 

Українська ІТ-Сотня — це масштабний всеукраїнський проєкт, організатори якого надають безкоштовне навчання для ста найбільш перспективних підлітків України і подальшого працевлаштування.

Дівчата і юнаки, які пройшли відбір до Української ІТ-Сотні:

  • Марія Іваннікова,15 років Вінниця;
  • Анна Ковтун,16 років Вінниця;
  • Олександра Проскурня, 16 років Київ;
  • Данило Іванов, 16 років Чернігів;
  • Олександр Петраш, 16 р Київ;
  • Сергій Дузя, 17 років Ніжин;
  • Вероніка Кірчиу, 14 років Одеса;
  • Ярослав Іванов, 14 років Вінниця;
  • Василіса Продан-Близнюк, 15 років Полтава;
  • Ангеліна Проценко, 16 років Вінниця;
  • Софія Романович,14 років Полтава;
  • Ілля Лисенко 14 років Бурштин;
  • Кирил Заліський, 16 років Львів;
  • Вадим Подзігун, 14 років Вінниця;
  • Ярослав Квашук, 15 років Київ.

Переможцями в першій категорії стали команди:

  • третє місце — команда -goal+action з проектом  EDU Reward, сучасна освітня платформа для додаткових інтерактивних домашніх завдань.
  • друге місце — команда NoC з проектом TaskWarriors, інтерактивний застосунок.
  • перше місце — команда Титани з проектом «21 день Челендж саморозвитку». 

Переможцями в другій категорії стали команди:

  • третє місце розділили команди TechPulse з проектом Conspector — Освітня мобільна платформа, яка допомагає учням швидко та ефективно підготуватися до уроків, контрольних робіт і ЗНО та Гайдамаки з проектом  NOTURN — платформа швидкої комунікації студентів, роботодавців, освітніх закладів.
  • друге місце — команда DigAir з проектом  SkillBlade.
  • перше місце — команда студентів Вінницької ІТ-Академії  Teammate з проектом NEW Start — інструмент для вирішення проблем працевлаштування ветеранів та людей з обмеженими можливостями.

Окремо експертна комісія відзначила проект IceGuard команди IceScript.

Під час Хакатону всі бажаючі мали можливість підтримати захисників України своїм донатом. Волонтери Кафедри Дронів збирають БПЛА на потреби військових бригад. Посилання на збір ТУТ.

Задонатьте на дрони від Кафедри Дронів для українських захисників та візьміть участь у розіграші цінних призів від партнерів Хакатону.

 

Читайте також:

Двом освітянам присудили премії Верховної Ради. Серед них — директор 27-го ліцею Олексій Терновой

Вінничанки стали лауреатами премії Верховної Ради

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Qwerty Qwerty

    А попиариться ?

    Єто наше фсьо...
  • Викуся Павловская

    Дрони - це наше майбутнє!
  • Жора

    Этот робот собака на алиэксперс продается. Нишо там нет хитрого и умного управлять им.

keyboard_arrow_up