ТОП-200 українських університетів: які місця посіли вінницькі виші в рейтингу

ТОП-200 українських університетів: які місця посіли вінницькі виші в рейтингу
  • У рейтингу ТОП-200 українських університетів три вінницьких увійшли в першу сотню.

Оприлюднили результати щорічного академічного рейтингу українських університетів «ТОП-200 Україна 2024», який щорічно розробляє центр міжнародних проєктів «Євроосвіта».

Перше місце цьогорічного рейтингу посів Київський політехнічний інститут ім. Сікорського. На другій сходинці Київський національний університет ім. Шевченка. На третій сходинці рейтингу — Львівська політехніка.

Які ж місця в рейтингу посіли вінницькі навчальні заклади?

Відео дня
  • Вінницький національний технічний університет на 23-у місці в рейтингу.
  • Вінницький національний медичний університет ім. М. І Пирогова  на 28 сходинці.
  • Донецький національний університет імені Василя Стуса — 31 місце.
  • Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського — 126 місце в рейтингу.
  • Вінницький національний аграрний університет — на 129 сходинці.

Також у Вінниці розташовані інститути Західноукраїнського національного університету, який на 14-й сходинці в рейтингу, Вінницький торгово-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету — 41-е місце.

Довідка

Рейтинг вишів 18-й рік поспіль розробляє Центр міжнародних проєктів «Євроосвіта» спільно з міжнародною групою експертів IREG Observatory on Academic Ranking and Excellence.

За визначенням укладачів рейтингу, у процесі складання цьогорічного рейтингу враховували сучасні тенденції розвитку вищої освіти, яка перебуває в стані глибинних змін у ході здійснюваних реформ та зазнає великих втрат в результаті повномасштабного воєнного вторгнення росії в Україну.

Експерти брали до уваги Берлінські принципи, затверджені учасниками другої наради IREG, та рекомендації IREG.

Спираючись на висновки цих конференцій, автори рейтингу використали багатокритеріальні підходи до оцінювання ефективності діяльності університетів на основі оброблення великих масивів даних про роботу закладів вищої освіти, які можуть бути отримані з відкритих джерел і валідність яких може бути перевірена.

Оцінювання діяльності українських університетів у 2024 році здійснювалося на основі використання шести міжнародних і чотирьох національних показників.

З-поміж них найбільші вагові коефіцієнти мають академічна, науково-видавнича діяльність, оцінка науково-дослідницьких досягнень через порівняння сайтів університетів, досягнення в розрізі Цілей сталого розвитку ООН та оцінювання впливу університетів на суспільство в чотирьох широких сферах: дослідження, інформаційно-просвітницька робота, управління та навчання.

 

Читайте також:

Четверо вчителів з Вінниччини стали фіналістами конкурсу «Учитель року-2024»

З 22 травня офіційно почав діяти новий український правопис

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Nadia Kyrychenko

    Все корумповане, дипломи куплені, фахівців 0

keyboard_arrow_up