— Затримати на гарячому рибалку з червонокнижною рибою непросто, — розповів заступник начальника обласного управління Держагенства рибного господарства Сергій Даніеле. — При появі рибного патруля вони розбігається одразу.
Приблизно три десятки чоловіків з вудками у руках стояли на березі Дністра майже у центрі Могилева-Подільського.
— Ми з інспектором швидко збігли з горба і я опинився якраз поруч з рибалкою, чоловіком років п’ятдесяти, — розповідає Сергій Данаіле. — Інші порозбігалися, а цьому вже не було куди тікати.
Після пред’явлення документів, інспектори оглянули улов. Серед десяти рибин виявили червонокнижного веризуба. Чоловік почав говорити, що не знав, що вона являє собою.
Підійшли інші рибалки.
— У Могилеві всі добре знають про веризуба, — говорить Данаіле. — Зараз риба ще зовсім мала. Тому дехто почав «виховувати» порушника, мовляв, для чого ти взяв «веріка», так вони називають цей вид. Ти ж знав, що він червонокнижний.
Риболовлю на Дністрі перевіряємо насамперед на предмет вилову червонокнижного веризуба. У нашій області тільки в цій річці водиться названий вид. 30 січня працювали дві групи рибного патруля. В одній був керівник нашого управління Олексій Ягельський, в іншій я. Це рідкісний випадок, що вдалося виявити в рибалки червонокнижну рибину. Браконьєри або тікають, або викидають таку рибу в річку. Як кажуть, кінці у воду. Цього разу порушник не встиг це зробити.
Берег Дністра є прикордонною зоною. Тому рибалки зобов’язані мати при собі паспорти. На чоловіка скали протокол, завдані ним збитки оцінили у 10 тисяч гривень.
— Не знаю, яке рішення прийме суд, — продовжує Сергій Данаіле. — Суди інколи дивують. Є випадки, коли навіть повертають електровудки.
За словами співрозмовника, зараз тривають судові засіданні по незаконному вилову осетрових риб. У нашій області їх найбільше у Ладижинському водосховищу. Рішення ще не має, але браконьєри захищаються з усіх сил. Коли процес закінчиться, доведемо результати до громадськості через ЗМІ.
Де поділи виявленого у Могилеві веризуба?
— На жаль, риба була вже мертва, — говорить Сергій Данаіле. — Інакше б випустили в річку. Рибалка-порушник забрав з собою. Дорою виявиться для нього юшка.
Майже 2000 протоколів на браконьєрів склали у минулому році інспекторирибного патруля в нашій області. Значна частина з них передана до суду. Однак більшість порушників вийшли, як кажуть, сухими з води.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Ну,звичайно,яка риба витримає всі ці фотосесії,які влаштували рибінспектори? Самі заморили рибку,а тепер на рибалку спирають.