Дипломи випускникам вручали в університетському сквері. Нащадки Гіпократа урочисто обіцяли дотримуватися заповідей «батька медицини», повторивши клятву давньогрецького цілителя. Дякували присутнім керівникам вишу разом з ректором Василем Морозом.
Процес вручення дипломів розтягнувся на тривалий час. Понад тисячу прізвищ, підсилених у мікрофон, прозвучало над сквером. Які ж вони були щасливі у хвилини отримання документа про освіту. Як відомо, студенти-медики найдовше гризуть граніт науки у порівнянні зі «спудеями» іншими вишів. Було чому радіти!
Дівчину з темним волоссям, яке красиво спадало на плечі, звати Нілуфар (поруч проректор Сергій Заїка)
У перекладі її імя означає «лілія», «лотос». Вона з Туркменії. Приїхала до Вінниці на навчання з міста Туркменабад. Каже, її місто друге за величиною в країні. Знаходиться на березі Амударьї.
-Коли обирала медичний університет, знайомий порадив Вінницю, - розповідає вона. – Він тут раніше навчався. Взагалі у нас багато лікарів здобували освіту в Україні. Вдячна за пораду обрати університет Пирогова. Все життя буду згадувати викладачів. Вони з увагою ставилися до нас, іноземців. Я б назвала їхнє ставлення трепетним. Знання дають хороші.
Нілуфар могла залишити Вінницю, щойно розпочавши навчання. Каже, батьки настійливо радили повертатися додому.
-Побачили по телебаченню кадри воєнних дій, і благали тікати з України, - говорить дівчина. – Але ж мені тут видніше. Довго довелося переконувати їх в тому, що у Вінниці не стріляють. Деякі з подруг залишили навчання.
Співрозмовниця розповіла, що після повернення додому планує працювати акушер-гінекоогом. Для цього доведеться ще вчитися в інтернатурі.
На згадку про наш університет імені пирогова сфотографувалася з викладачами , які були присутні на урочистостях.
Коли оголошували імена іноземців, називали також країну, з якої приїхав студент до Вінниці.
-Ірак, Йорданія, Марокко, Ізраїль, Індія, Нігерія, Азербайджан, - звучало у мікрофон.
Росію теж назвали. Диплом медика отримав один з з представників північного сусіда.
-З Росії студентів небагато, - уточнив проректор з роботи з іноземними студентами Сергій Заїка. – Є на кожному курсі, але це 1-2 студенти, не більше.
Загалом дипломи отримали 265 іноземців.
Як пояснив проректор, після повернення до своїх країн вони мають скласти іспити, аби підтвердити набуті знання. Їх також ч екає післядипломна форма навчання.
Майже кожен з іноземців, поодинці, чи групами, виявляли бажання сфотографуватися з проректором. Тим само втомили доктора медичних наук, який безпосередньо опікувався ними упродовж усіх років навчання у виші.
Група випускників влаштувала дивні танці: сідали один одному на плечі, і витанцьовували, роблячи руками рухи у такт музиці. Поруч гупав барабан. Через деякий час мінялися місцями.
Неподалік танці влаштували представники Індії. При вході на територію університету, майже біля підземного переходу на «Урожай» ще один гурт випускників також влаштував танці.
-Урочистості закінчилися, але випускники, як бачите, не поспішають залишати альма-матер, - говорить Сергій Заїка. - Погода прекрасна, сонячна, хоча по прогнозу передавали дощ, але небо дало можливість провести церемонію на відкритому повітрі. Чому не танцювати?
Проректор каже, що святкування продовжиться увечері.
-Тільки б таксі сьогодні справно ходили, - усміхається Сергій Заїка. - Роботи у нічних перевізників нині додасться…
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер