Суддя з Києва Оксана Царевич заявила відвід судді Вінницького міського суду

Суддя з Києва Оксана Царевич заявила відвід судді Вінницького міського суду
Оксана Царевич в синьому платті. Навпроти неї - прокурори і судові працівники. Поруч - один з її трьох адвокатів. Всі інші місця у великій залі зайняли журналісти
У Вінницькому міському суді зараз триває судове засідання, на якому обирають міру запобіжного заходу судді Печерського райсуду міста Києва Оксані Царевич, яка підозрюється у незаконних вироках. Її хочуть арештувати на час слідства. Засідання знімають журналісти.


Із суддею–киянкою приїхали у Вінницю на слухання в якості її захисників три адвокати та колега з Печерського райсуду міста Києва. До засідання вони коментарів не давали. Не коментували нічого і представники прокуратури області, яким доручили вести провадження проти київських суддів.

Оксані Царевич, 33-річній судді-киянці, обирають міру запобіжного заходу в цей момент. Вона сама виступала на засіданні, але радилися із захисниками. В даний момент вони усі разом готують письмовий відвід судді Вінницького міського суду Олійнику. Причина – він відмовив в клопотанні сторони захисту. Щоб цей відвід написали, суддя оголосив перерву.

А почалося засідання з того, що Оксана Царевич заперечила проти участі слідчого в розгляді клопотання Генпрокуратури про її арешт. Суддя Олійник пояснив, що слідчий тут в якості прокурора (слідство проводить прокуратура Вінницької області), і представника залишили в залі.

Наступним клопотанням Оксани Царевич було відкласти слухання, доки не вирішиться питання у Вищому спеціалізованому суді. Поки Вищий суд розбереться з підслідністю її справи, вона просила зробити перерву. Тобто сторона захисту проти того, що провадження розслідують і слухають у Вінниці.

Суддя Олійник відхилив клопотання захисту. Сказав „Як би я хотів погодитися з Вами, але...”. І він пояснив, що має розглянути клопотання про міру запобіжного заходу Царевич, як вимагає Закон, протягом 72 діб.

Після цього підсудна сказала, що підозрює суддю в упередженості і тепер хоче заявити йому відвід. Щоб цей відвід підготували, й зробили перерву в судовому засіданні.

Ось як прокоментував колега Оксани Царевич судовий розгляд після того, як Олійник оголосив невелику перерву для підготовки стороною захисту клопотання про його відвід:

В судовій залі зараз працює наш журналіст. За результатом судового розгляду слідкуйте на нашому сайті.

Доречі, крім Оксани Царевич, у Вінницю сьогодні приїхав у суд для вирішення питання про арешт на час слідства ще один суддя Віктор Кицюк. Його звинувачують у незаконних вироках про справах автомайданівців під час Євромайдану, по справах Луценка та Єфремова. Це засідання призначили на 15.00.

Нагадаємо, що трьох суддів з Київського Печерського райсуду Віктора Кицюка, Сергія Вовка та Оксану Царевич позбавила судейського імунітету Верховна Ради 4 березня. Їх звинувачують у незаконних вироках про справах автомайданівців під час Євромайдану, по справах Луценка та Єфремова. Днями судді-кияни отримали у прокуратурі копії клопотання про застосування запобіжного заходу – слідчі (провадження розслідує в тому числі прокуратура Вінницької області) пропонують застосувати арешт стовно всіх фігурантів. Слухання клопотань відбуваються сьогодні, 6 березня, у Вінницькому міському судді.  

 

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у  Google

keyboard_arrow_up