Стандарти ЄС щодо природи. Вінницькі експерти вважають доцільним публічне обговорення законопроекту

Стандарти ЄС щодо природи. Вінницькі експерти вважають доцільним публічне обговорення законопроекту

Експертів з Вінниччини та їх колег з 6-ти областей України міністерство екології запросило в скайп-режимі проаналізувати та надати оцінку законопроекту «Про збереження природних оселищ та видів природної фауни та флори європейського значення в Україні».

Основні зауваження стосувалися того, як європейські норми мають бути внесені в українське законодавство та як потім будуть виконуватися. Експертні групи вважають проект важливим, тому що в Європейському Союзі ще з часів Бернської конвенції (1979) дбають не тільки про види флори і фауни, а й про їхнє середовище перебування.

— Прийняття оселищної концепціїї сьогодні є на часі, але дуже важливо зрозуміти, яким чином ми можемо реалізувати ці положення. Тобто важливі не самі трактування термінів, а чітко прописаний механізм. Ми проаналізували даний законопроект і серйозних зауважень не виявили. Єдине, чого б хотілося, це більша публічність, краще ознайомлення громадськості із місцезнаходженням об’єктів, їх режиму режиму охорони, тому що досвід показує – це проблема, — сказав доцент кафедри біології Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського Олександр Матвійчук.

Image title

Відео дня

 

За словами представників міністерства, до впровадження норм про збереження природної спадщини в законодавство Україну підштовхує Угода про асоціацію з ЄС. Йдеться про смарагдові мережі — екологічні мережі, до складу яких входять території особливого природоохоронного значення.

Завершити процес та  створити реєстр територій екологічної мережі в Україні планують до 2018 року. Сьогодні ж проект на стадії обговорення між регіонами.

В міністерстві також зазначають, що експертні групи на місцях можуть допомогти у розробці екологічної мережі на місцях, оскільки досі цілісної картини територій, які потребують збереження, немає.

За словами експертів, сьогодні  в Україні ввели у список смарагдової мережі 281 об’єкт - це 10% території держави. За даними досліджень 2011 року, на Вінниччині розташовані тільки 2 об’єкти.

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
13:02 Біопаливо, освіта та гроші. Що в травні зміниться для вінничан? 12:35 Температура зростає, але заморозки ще можливі. Чого чекати цього тижня? (ПРОГНОЗ) 11:20 Пансіонати, будинки для престарілих людей Вінниччини: допоможемо вам обрати найкращий варіант (партнерський проєкт) 10:57 Україна переходить на європейську напругу 230/400 В: що це дасть споживачам Від читача 16:15 Північна Корея вимагає значних поступок від Росії за участь у війні 10:39 Де у Вінниці 28 квітня відключили воду та світло? Перелік адрес 09:28 Україна тримає оборону: ЗСУ відбили численні штурми окупантів, знищивши багато техніки photo_camera 09:25 В автошколі «7777» навчають водінню родичів загиблих, полонених та зниклих безвісти (Новини компаній) 08:01 Сьогодні — День працівників швидкої допомоги. Історія, заборони та прикмети 28 квітня 21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 21 по 28 квітня, які ви могли пропустити 20:03 День ангела у травні — календар іменин, кого вітати цього місяця 19:08 Православний календар на травень 2025 року: свята та пам'ятні дати 18:05 На Вінниччині очікуються квітневі заморозки. Яку погоду принесе арктичне повітря з півночі? 17:08 Церква Преображення Господнього в Луці-Мелешківській: розповідаємо про її велич і красу 16:12 Естрадний оркестр Барської музичної школи відсвяткував 25-річчя благодійним концертом 15:15 Понад дві тисячі людей отримали допомогу у «Затишно space». Яку саме? 15:06 Літні канікули у школах Вінницької громади почнуться 7 червня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up