Сьогодні -  День медика та День батька. Вінничан вітають в соцмережах

  • Сьогодні, 18 червня, українці відзначають День медичного працівника. Трьох вінницьких лікарів нагородили почесним званням.
  • Крім того, в третю неділю червня вшановують батьків. Історія свята.
  • Ми зібрали дописи вінничан з соцмереж.
Сьогодні -  День медика та День батька. Вінничан вітають в соцмережах

У багатьох країнах світу третя неділя червня вважається Днем батька. Вперше про таке свято заговорили в Сполучених Штатах Америки. У 1909 році під час церковної служби з приводу Дня матері одна жінка - Сонора Смарт - подумала про те, що після передчасної смерті її матері п'ятьох дітей, які були в сім'ї, виховував сам батько.

Сонора дуже хотіла висловити своєму батькові подяку за те, що він зробив для неї. Вона цінувала всі його жертви заради дітей і вважала свого батька Вільяма Джексона Смарта зразком справжнього чоловіка. Саме тому Сонора Смарт звернулася до місцевої влади, запропонувавши заснувати нове свято — День батька. Її підтримала громадськість, і 5 червня, у день народження батька Сонора, було вирішено відзначити це свято вперше. Проте організація заходу затягнулася, тому перше святкування Дня батька відбулося 19 червня. Поступово це свято почали відзначати в інших штатах і країнах.

Зараз День батька святкують у третю неділю червня. Вінничани також приєднуються до святкування та постять в соцмережах привітання:

 

Також у цей день відзначають своє професійне свято люди в білих халатах. День медичного працівника відзначають достатньо давно - з 1980 року.

Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня медичного працівника».

Зокрема, орденом «За заслуги» III ступеня нагороджено заступника начальника Вінницького обласного клінічного госпіталю ветеранів війни Віктора Джигалюка.

А звання «Заслужений лікар України» присвоєно лікареві Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні Вільяму Войцеховському.

Іншим Указом, підписаним 13 червня, почесне звання «Заслужений лікар України» присвоєно провідному хірургові Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону, полковнику медичної служби Ігорю Марцинковському. 

День медичного працівника - це свято не тільки лікарів, але і медсестер, фельдшерів, молодшого медичного персоналу.

Що бажають лікарям на їхнє професійне свято? Ми зібрали дописи вінничан:

 

 

Коментарі (0)

Ви не авторизовані

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook