У місті триває обговорення проекту Концепції інтегрованого розвитку міста — того документу, за яким буде жити місто до кінця 2030 року. І у хабі «Місто змістів», 14 листопада, фахівці говорили про покращення екології міста, щоб передбачити заходи, які дозволять наблизитись до нульового негативного впливу на екологію від результатів життєдіяльності міста. Про це йдеться на сайті міськради.
Учасники обговорення працювали у чотирьох експертних групах: «вода», «відходи», «енергоефективність», «мобільність». Їхнє завдання полягало у тому, щоб серед запропонованих заходів визначити п’ять найбільш пріоритетних та важливих для міста, які варто реалізувати в першу чергу.
Учасники групи «вода» вважають, що для підвищення якості питної води у місті необхідно реконструювати очисні споруди, магістральні водоводи, мережі водопостачання та водовідведення.
Також потрібно розробити проект очищення річки Південний Буг, підключити до мереж водопостачання та водовідведення жителів районів Пирогово, Сабарів, Старе місто, Малі Хутори, Корея, П’ятничани, Хутір Шевченка, Тяжилів.
Та потрібно вдосконалити наявні системи моніторингу вод та контролю джерел їх забруднення; підписати меморандум про спільні дії міськради та промисловості в сфері поліпшення стану довкілля Вінниці.
Робоча група «мобільность» серед проектів найбільш пріоритетними визначила ті, які орієнтовані на розвиток велосипедного руху та велоінфраструктури. На другому місці опинились заходи, як стимулюватимуть вінничан користуватись громадським транспортом. Важливими група вважає також проекти із запровадження автоматизованої системи керування дорожнім рухом, розвитку аеропорту та будівництва багатоповерхових паркінгів.
Робоча група «відходи» вважає вкрай важливими проекти з будівництва комплексу зі знешкодження відходів та сміттєпереробного заводу; придбання обладнання для пересувної лабораторії контролю довкілля; проведення інформаційно-просвітницької роботи для формування еко-свідомості громадян тощо.
Експерти з групи «енергоефективність» вважають, що потрібно першочергово розробити новий План дій зі сталого енергетичного розвитку, виконувати модернізацію внутрішньобудинкових мереж, здійснювати комплексне утеплення будинків, продовжувати утеплювати будівлі соціальної сфери, розробити систему ефективного енергоощадного теплозабезпечення всіх мікрорайонів міста тощо.
Що пропонує концепція Вінниця-2030 можна ознайомитися за цим посиланням.
Свої коментарі, зауваження та пропозиції можна залишити за телефоном (0432)-59-51-76, або надіславши їх на електронну скриньку [email protected]
Тим паче, фінальну версію Концепції-2030 обговорять з вінничанами на загальноміському форумі, який відбудеться 24 листопада. Нагадаємо, у місті відбудеться обговорення бюджету та програму розвитку Вінниці на 2019 рік.
Фото з сайту vmr.gov.ua
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер