Службові собаки вінницької нацгвардії Альфа та Кай підтримали поранених військових на Вінниччині

Службові собаки вінницької нацгвардії Альфа та Кай підтримали поранених військових на Вінниччині
  • Два службові собаки вінницького підрозділу Національної гвардії України, Альфа та Кай, відвідали поранених військових у лікувальному закладі МВС на Вінниччині. 
  • Альфа, східноєвропейська вівчарка, особливо спілкувалася з пораненим гвардійцем на позивний «Гєра», допомагаючи йому відволіктися від важких думок. 
  • Каністерапія стала ефективним методом реабілітації, допомагаючи військовим у відновленні психоемоційного стану. 

Альфа та Кай — дві службові собаки вінницького підрозділу Національної гвардії України, які нещодавно отримали особливе завдання: підняти бойовий дух поранених військових. Разом зі своїми кінологами вони відвідали лікувальний заклад МВС на Вінниччині, де поранені гвардійці мали змогу спостерігати за тренуваннями собак та провести час у їхній компанії. Під час заходу Альфа та Кай продемонстрували свої навички, виконуючи команди і даруючи позитивні емоції тим, хто потребує підтримки.

— Пес на кличку Альфа — це східноєвропейська вівчарка. Таких порід в Україні не багато. Тут у неї дуже важлива місія – підтримати наших захисників під час реабілітації. Альфа радо йде на контакт, особливо любить, коли її гладять за вушком. З нею військові спілкуються, щось розказують своє, а вона уважно слухає», — розповідає кінолог Віктор Шевчук.

Відео дня

Найбільше Альфа приділяла увагу пораненому бійцю на позивний «Гєра». Щоразу після демонстрації виконання команд чи спілкування з іншими пораненими – підбігала до нього.

«Я дуже радий, що до нас сьогодні прийшли з собаками. Це відволікає від важких думок та заряджає позитивом. Альфа – просто неймовірна! Ми відчули один одного. Мені зараз 21 рік. Отримав поранення минулого року під Покровськом, втратив частину ноги. Планую після реабілітації пройти навчання та повернутися на службу кінологом», – ділиться емоціями поранений гвардієць Гєра.

— Каністерапія — це ефективний інструмент підтримки та відновлення психоемоційного стану поранених військовослужбовців. Хороші враження допомагають з адаптацією до нових умов та подолання емоційної напруги. Тому для реабілітації поранених ми використовуємо різні методи, зокрема й роботу із собаками. Вони стають своєрідним «провідником» до емоційного полегшення та відновлення психологічної рівноваги людини, — розповіла начальниця відділу соціального супроводу вінницького підрозділу майор Анна Лазуренко.

 

Читайте також:

Двоє зачеперів влаштували небезпечну розвагу. В Укрзалізниці нагадали про можливі наслідки

У Барському коледжі встановили національний рекорд з виготовлення свищиків

На Сабарівському кладовищі створять склеп для ченців-капуцинів

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up