Скоро за парти. Яким буде навчальний рік у вінницьких школах?

Скоро за парти. Яким буде навчальний рік у вінницьких школах?
Уперше до 1 класу підуть 4 тисячі 27 дітей. Однак це тільки 87% від прогнозованої кількості учнівського контингенту / Фото з архіву автора
  • Менше ніж за тиждень у школах почнеться новий навчальний рік. До закладів прийдуть тисячі учнів та учениць, засвоювати нові знання.
  • Скільки в нас буде першачків? Який формат лінійок? Які цікаві зміни будуть в шкільній освіті цього року?

Ці та інші питання ми поставили директорці департаменту освіти міськради Оксані Яценко.

Отож, за її словами в перший клас цього року підуть 4 тисячі 27 дітей.

— Це 87% від прогнозованої кількості, на жаль. Адже ми досі маємо таку ситуацію, що через війну в Україні батьки з дітьми виїжджають за кордон, — говорить Оксана Яценко.

Відео дня

Перший дзвоник пролунає 2 вересня, бо перший день осені припадає на неділю. Формат «лінійок» кожен заклад освіти визначатиме сама.

— Місце, час і формат проведення свята кожна школа обиратиме самостійно, — каже директорка міського департаменту освіти. — Десь заплановані флешмоби, екскурсії, години спілкування і так далі. Як правило, участь в перших дзвониках будуть брати учні 1, 9 і 11 класів. Подекуди, ще п’яті класи будуть на лінійках. Залежно від кількості місць в укриттях, адже з учнями приходять члени їх сімей. Єдина рекомендація від департаменту освіти — все має бути проведено із дотриманням правил безпеки.

Більшість шкіл працюватимуть повністю офлайн

Щодо формату навчання, то у Вінниці не буде жодної школи, яка б працювала тільки дистанційно.

— 26 шкіл виходять очно. Тобто в них всі діти кожного дня будуть відвідувати заклади освіти. Це 55% від загальної кількості школярів, — каже директорка департаменту освіти Оксана Яценко. — Ще у 18-ти школах буде діяти змішаний формат навчання (класи ділять по групах, застосовують онлайн та офлайн навчання - авт.). Це 45,5% від кількості дітей. 

Також Оксана Яценко сказала, що при початковій школі №5 та при фізико-математичному ліцеї №17 діятимуть дистанційні школи.

— Їх відвідують не тільки школярі, що за кордоном, а й учні, чиї батьки не хочуть відпускати дітей до шкіл, поки триває війна. За нашими розрахунками, 0,5% від загальної кількості школярів навчаються дистанційно, — додала Яценко.

Стосовно будівництва протирадіаційних укриттів, то три з них мають завершити найближчим часом, каже директорка департаменту освіти.

— Тут мова про протирадіаційні укриття, які будують для шкіл №12, №13 і №30, — сказала Оксана Яценко.

Питаємо по решті укриттів, напевно, десь знову потрібні ремонти?

— У 35-ти з 44-ох закладів загальної середньої освіти наявні найпростіші укриття. Ремонти там зроблені якісно, і на зараз немає потреби робити поточні ремонти цих укриттів, — відповіла директорка департаменту освіти міськради.

«Захист України» для хлопців і дівчат

На школярів в цьому навчальному році очікують деякі зміни в програмі. Зокрема, у вінницьких школах по-новому викладатимуть «Захист України».

Більше не буде поділу на гендер: і хлопці, і дівчата відвідуватимуть ці уроки, виконуватимуть завдання. До того ж будуть залучати ветеранів російсько-української війни, які за допомогою вчителів-асистентів даватимуть учням старших класів корисні знання. 

— У Вінниці зробимо чотири центри військово-патріотичного виховання, які будуть відвідувати учні 10-11 класів. При центрах будуть діяти тири, навчатимуть як керувати БПЛА, викладатимуть тактичну медицину тощо, — каже Оксана Яценко. — До викладання також залучатимемо учасників російсько-української війни. Зараз ми робимо ремонти приміщень під ці центри. І чекаємо на субвенцію від уряду, щоб закупити обладнання.

Та ще при вінницьких школах будуть діяти офіцери безпеки.

— Це фахівці з Нацполіції, які стануть спеціалістами з освітньої безпеки, — сказала директорка департаменту освіти міськради. — У 20-ти закладах вони почнуть діяти вже з вересня-жовтня. Протягом навчального року мають заявитися у кожній вінницькій школі.

За її словами, офіцер безпеки буде не тільки слідкувати за безпекою в навчальному закладі, а й проводити профілактичні бесіди зі школярами — за участю педагогів проводити уроки, наприклад, із кібербезпеки.

Перший урок — пам’яті захисників і захисниць

Перший урок у новому навчальному році в Міносвіти рекомендують присвятити вшануванню пам’яті захисників і захисниць України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. 

Для цього педагоги можуть використати методичні рекомендації від Українського інституту національної памʼяті за посиланням: surl.li/zroorr.

Про це йдеться в листі про організацію навчального року 2024/2025 в закладах загальної середньої освіти.

Пріоритет діяльності МОН, органів місцевої влади — відновлення доступу до очної освіти для якомога більшої кількості дітей там, де це дозволяє безпекова ситуація. Про що йдеться в наказі МОН №1112.

У Міносвіти також акцентували «на важливості застосування індивідуального підходу до кожного учня/учениці в найкращих інтересах дитини для дотримання її права на продовження здобуття освіти». Але безпека учнів та персоналу є найголовнішою.

 

Читайте також:

Рейтинг вінницьких вишів за результатами НМТ: які спеціальності обирали абітурієнти?

В Україні змінилися правила медоглядів для зарахування дитини до школи

Вінничан запрошують долучитися до акції «Готуємось до школи разом»

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
  • Марія
    У вас теж забороняють вхід в школу батькам?
  • Андрій Струк
    У школах на вересень-жовтень планується карантин і взагалі на цю осінь- масштабна вакцинація,плани по пепередній вакцинації (2021р) не досягли поставлених цілей,тому підкорегувавши склад вакцини вони цієї осені почнуть і значно активніше ніж попереднього разу.Здається шо питання медицинське і до віри не має відношення,але все не так...Справа в тому.що є така технологія редагування людського геному- CRISPR/Cas9-вся інформація не приховується і є у відкритому доступі,кому цікаво ознайомтесь...Векторні вакцини і РНК-вакцини мають таку технологію,озвучена мета використання цих вакцин-боротьба з ковідом,а справжня мета-зміна геному людей.Для чого це їм? Всі ми знаєм,що Христос приніс жертву за гріхи усіх людей і сатана не може це змінити,зате він може змінити саму людину і тоді жертва Христа не діятиме,тобто Ісус Христос пролив свою кров за рід Людський, а не за рід гібридів,генномодифікованих організмів.Простий приклад,якщо взяти наприклад огірок,який створив Бог і змінити його геном,то це вже не буде створений Богом овоч а генномодифікований продукт і компанія яка його модифікувала буде вважатись власником цього продукту і матиме права на нього,приблизно це хоче зробити сатана з людським родом через вакцинацію...І ще,в Апокаліпсисі в 13 главі описується начертання яке буде положено усім людям в незалежності від їх раси,статусу,віку,місця перебування,а як сатані поставити усім начертання? самий ідеальний спосіб запустити глобальну пандемію і під приводом безпеки,турботи за всіх людей обявити їх такими шо мусять пройти цю процедуру,як не для себе самих то для безпеки оточуючих їх,тому пандемія ідеально підходить для начертання яке описано в Апокаліпсисі...
  • Sasha
    Варто було дожити до цього часу щоб просто предмет "Захист України" був для всіх, і для хлопців і для дівчат. Я в удасі🤦‍♀️
    Оля reply Sasha
    Ага і ще офіцери безпеки..
  • Місцевий
    Чому ніхто не запитав Оксану Яценко, чи погодилась би вона перебувати підчас бомбардування міста в  наявних найпростіших укриттях??????

keyboard_arrow_up