““Сім” жіночих історій”: виставу, яка здобула світове визнання, прочитали у Вінниці
“Сім” жіночих історій (Seven)” — документальна п'єса, в основу якої покладені історії життя та боротьби семи жінок, а саме: Фаріди Азізі (Афганістан), Інес Маккормак (Північна Ірландія), Марини-Пісклакової-Паркер (Росія), Анабелли Де Леон (Гватемала), Мухтар Май (Пакистан), Му Сокуа (Камбоджа) та Хафсат Абіола (Нігерія).
У п'єсі розповідали про боротьбу з дискримінацією, домашнім насильством, сексуальними знущаннями та порушеннями прав жінок у суспільстві.- П'єса розповідає реальні долі кількох різних жінок світу, права яких обмежували в їх країнах, але вони не припиняли боротися й перемогли, - казала перед початком вистави заступник директора з гуманітарної освіти та виховання Вінницького технічного коледжу Ніна Шевчук. - Вони зробили свій рішучий вибір у житті, докладали зусилля, щоб змінити світ і ставлення до жінки. Вони сказали “Ні” насильству.
Формат п'єси не звичайний — сценічні читання, які щоразу у новому місці виконуються новими видатними людьми країни чи місцевості, яка приймає “Сім”. У Вінниці це були:
- народна артистка України, актриса Вінницького театру Садовського Клавдія Барил (роль Мухтар Май),
- журналістка Радіо “Хвиля” Тетяна Скомаровська (Інес Маккормак),
- заслужений журналіст України Зоя Тищенко (Му Сокуа),
- оглядач телебачення ВОДТРК “Вінтера” Олег Сімко (Анабелла Де Леон),
- психолог, викладач Наталія Паламарчук (Марина Пісклакова-Паркер),
- керівник культурно-мистецького центру Ірина Власюк (Фаріда Азізі),
- театрознавиця Світлана Фицайло (Хафсат Абіола).
Режисуру здійснювала пані Клавдія Барил.
- Дуже хотілося, щоб ця вистава була у Вінниці, - каже правозахисниця Світлана Дубина. - Всього чотири міста в Україні мали ліцензію на здійснення цієї вистави. Для мене це не просто півтори години. Це життя дуже багатьох людей. Миру вам і ніякого насильства.Показ вистави “Сім” в Україні став можливим завдяки компанії “Hedda Produktion AB”, Vital Voices Global Partnership, Шведському Інституту, Посольству Швеції в Україні, Міжнародному благодійному фонду “Український жіночий фонд”.
До речі
П'єса була показана понад 150 разів у 35 країнах світу. Зокрема, читання “Сім” відбулися в Європарламенті у Брюселі, на базі НАТО (у виконанні генералів), а також за участі оскароносної акторки Меріл Стріп, яка прочитала роль Інес Маккормак. 25 листопада читання відбулося у Верховній Раді України.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.