Батьки повідомили у поліцію про розпусні дії відносно їхньої доньки. За інформацією вінницької обласної поліції, 1 лютого, близько 20 години 13-річна дівчина була доставлена в лікарню з вінницького готелю у стані алкогольного сп’яніння.
Матір розповіла, що донька святкувала День народження в компанії та проти неї інші учасники святкування здійснили розпустні дії.
— Слідчо-оперативною групою поліції попередньо встановлено, що дівчина святкувала в компанії друзів день народження. За висновками лікарів та судово-медичного експерта, згвалтування неповнолітньої не було, — кажуть у відділі комунікації поліції Вінницької області.
За заявою матері відрили кримінальне провадження з такою кваліфікацією: стаття 156 Кримінального кодексу України (розбещення неповнолітніх). Цей злочин карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
Після публікації «П'яну 13-річну дівчину доставили в лікарню з готелю. Її мати заявила про розбещення» наші читачі запитували, чи покарають батьків, які відпустили доньку в готель святкувати.
— За неналежне виконання обов'язків з виховання дитини на батьків дівчини склали адміністративний протокол за статтею 184 КУпАП, — розповідає керівниця відділу комунікації вінницької обласної поліції Анна Олійник.
Читач під ніком «Влад Кравчук» залишив у коментарях фото з підписом, що дівчинка вчиться у паралельному класі. Також він виклав скрін з прямого ефіру. Схоже, підлітку в безпорадному стані роздяли і знімали для трансляції.
За словами начальника ювенальної поліції Вінниччини Людмили Кузнецової, протягом 2019 року в області відкрили сім кримінальних проваджень за фактами розбещення неповнолітніх.
За даними реєстру судових рішень, в нашому регіоні винесли вісім вироків. Стільки автор знайшла за пошуком «розбещення неповнолітніх», продивилася усі, але не знайшла подібного до випадку 1 лютого. У 2017 році дали 2,5 роки умовного терміну п’яному онаністу, який махав статевим органом біля музичної школи у Гнівані. Також за інформацією реєстру, у 2016 році дали п’ять років умовно вінничанину, який мав секс з неповнолітньою дівчиною.
Запитуємо у психолога Анни Катрук, що вона порадить батькам та постраждалим від непристойних дій дітям. Як пережити сором?
— Все, що з людиною відбувається, залишає певний слід у внутрішньому сприйнятті, в поведінці і ставленню до світу в цілому. Цей слід може бути руйнівним, а може й зробити людину міцнішою, якщо загоєно душевну рану і усвідомлено урок з тієї ситуації, — розповідає психолог.
За її словами, цей випадок непоодинокий.
— Просто він став публічним. Це з одного боку спричиняє більше фрустраціі для самої дівчини: сором, страх, стигматизація. З іншого боку це розголошення заставить інших людей більше задуматись про те, як убезпечити себе та своїх дітей від подібного, — зазначає Катрук.
За словами Анни Катрук, звичайно, життя гарантій не дає, і ніхто з нас не може бути стовідсотково впевненим, що це з ним не трапиться. Однак подбати про власну безпеку можна і треба.
Ось прості запитання, на які повинні знати відповідь батьки, що відпускають підлітка на вечірку:
— Такий гіперконтроль навряд чи сподобається підлітку, проте може врятувати життя і здоров’я. Впевнена, що батьки і діти, в яких є довіра одне до одного, знайдуть баланс в цьому питанні, — говорить психолог.
— Головне, що тут необхідно засвоїти батькам і всьому суспільству, що дитина НЕ винна! — каже Анна Катрук. — Проти неї скли злочин. Вона неповнолітня — це раз. Непритомна — два. Не давала згоду — три! Навіть, якщо давала, то не контролювала себе, то не вона, а алкоголь, і вона таки неповнолітня. За злочин відповідає злочинець. Крапка. Тому ніякої (навіть 1%) провини на неї вішати не можна!!! Коли так буде вважати суспільство, то ми станемо цивілізованим. Якщо так будуть щиро вважати батьки, то не навішують того сорому, який на неї вже почали вішати оточуючі. Бажання обвинуватити дівчину («сама винна») — це психологічний захист. Тобто вона винна, так себе вела, то з нею сталося, а я буду по-іншому себе вести і я буду в безпеці. Ні, не винна! Навіть, як би вона сама не провокувала, але винен той, хто повівся на провокацію.
Психолог наголошує, що тепер батькам в першу чергу потрібно захищати дитину юридично, а далі — психологічна реабілітація.
— Коли злочинців буде покарано, психологічна реабілітація відбуватиметься легше і швидше. Перш за все дівчині потрібен спокій, безпечна обстановка, ніяких докорів. Що сталося, то сталося, але на майбутнє можна винести урок: я сама можу дбати про свою безпеку, я також маю право обирати людей, з якими почуваюся в безпеці, ніхто не має права чинити проти мене злочинні діяння, — каже Анна Катрук. — Якщо сталася психологічна травма, треба звернутися до професіоналів. Вони допоможуть відновити внутрішнє відчуття цілісності, власної цінності і сприйняття світу, як загалом хорошого.
— У моїй практиці є багато випадків, коли з дівчатами ставалося сексуальне насилля. Ті з них, хто надовго залишався в ролі жертви, по такому ж прикладу і обирали собі партнерів. Тобто насильство продовжувалося. Часто саме тому, що вони почувалися винними, — повідомляє психолог.
За її словами, ті ж, хто розумів справжню розстановку сил, проходили терапію швидше.
— Вони навчилися, краще розуміти себе і свої потреби, інших людей і їхні психологічні межі. Такі дівчата і жінки дуже швидко упізнають риси кривдників, вони вже не погоджуються на нездорові стосунки. Дехто з них допомагає іншим жінкам справитися з подібними ситуаціями. Серед них є юристи, працівники органів безпеки, громадські діячі, психологи, педагоги і лікарі, — каже Анна Катрук.
Читайте також:
«Вибирай чи ніж у живіт, чи волосся обрізаємо»: як катували 16-річну Олю з Козятина
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Пише психолог не повнолітня і тому не винна!! А кривдник повнолітній???
Як і батьки безвідповідально відносяться до дитини так і сама дитина до себе))
Як я зрозуміла силоміць її не затягнули
Там скоріш всього були такі самі як і вона
Винні тільки батьки які не беруть участі у вихованні дітей))
Як можна 13ти -літню відпустити святкувати день народження!???
Даючи їй гроші і знаючи як зараз проводить час молодь і підлітки чи ті самі діти
Та наївно думати що вона накупляє цукерок і соку щоб відсвяткувати день народження )))ну це брєд!
Дітей впильнувати дуже важко))
А от розмовляти і не дозволяти більшого ніж дозволено здоровим глуздом і віком дитини
Це все колосальна праця батьків.